Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Trendy w BI na 2014 rok

QlikTechNiedawno wkroczyliśmy w 2014 rok. Warto zastanowić się, co przyniesie on dla sektora rozwiązań Business Intelligence (BI). Analiza danych  pełni coraz ważniejszą rolę, pomagając biznesmenom, menadżerom i pracownikom wyższego szczebla w podejmowaniu świadomych decyzji.


Koniecznością stało się dostarczanie intuicyjnych i samoobsługowych rozwiązań, pozwalających pracownikom różnych działów w firmie zrozumieć znaczenie danych – często niepochodzących z działu IT.

Od zarządzania danymi do „humanizacji” technologii - przedstawiam dziesięć trendów, których branża powinna trzymać się w 2014 roku.

Humanizacja IT
Od dłuższego czasu rozmawiamy o konsumeryzacji IT. Obecnie weszliśmy w kolejny etap technologicznej rewolucji - humanizację IT. Kolejne postępy w technologii: operowanie dotykiem, wybieranie głosowe, mobilność, a nawet możliwość „noszenia” technologii (Google Glass), zmieniają sposób interakcji użytkowników z technologią i wymagają od niej, aby stała się nie tylko bardziej intuicyjna, ale również bardziej naturalna. Dlatego rozwiązania BI powinny wspierać tego typu możliwości pracy i eliminować nieintuicyjne, nienaturalne podejście do analizy, by uniknąć zniechęcenia użytkowników.

Analiza Big Data
Wiele firm postrzega Big Data jako coś niemożliwego do przeanalizowania. Jednak Big Data istnieje, a firmy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystywać jego potencjał. Platformy BI muszą dostosować się do wzrostu ilości danych i rozwinąć rozwiązania, które mogą łączyć różne rodzaje informacji pochodzących z wielu źródeł. Dlaczego? Ponieważ szerszy kontekst oznacza możliwość podejmowania trafniejszych decyzji.

Zarządzanie danymi na poważnie
Zarządzanie danymi w przedsiębiorstwie staje się niezbędne. Dzięki zapewnieniu zgodności danych, możemy sprawniej zarządzać informacjami w całym przedsiębiorstwie, eliminując wszelkie niespójności. Musimy zająć się tym na poważnie, bo jeśli nie my, to zrobi to nasza konkurencja.

Moc w rękach ludzi
Dzięki rozwiązaniom koncentrującym się na potrzebach konkretnego użytkownika, stawiającym go w centrum, każdy - od dyrektorów po pracowników działu sprzedaży - może używać Business Intelligence, aby stworzyć jeszcze pełniejszy obraz swojego biznesu. Dzięki temu możemy zidentyfikować trendy, których w innym wypadku byśmy nie odkryli oraz odkryć specyficzne dla danego przedsiębiorstwa wnioski, które mogą pomóc uzyskać przewagę nad konkurencją. Nie powinniśmy kłaść nacisku na dostarczanie raportów zawierających wciąż te same KPI, ale skoncentrować się na oferowaniu odpowiednim ludziom, odpowiedniego wglądu w dane w dogodnym dla nich czasie.

Sam dostęp to nie wszystko
Rok 2013 był rokiem Big Data - ale czy właściwych „data”? Sam dostęp do danych niekoniecznie sprawia, że czujemy się pewnie. Lepszy dostęp nie równa się lepszym decyzjom. Jednak częstsze, iteracyjne, eksploracyjne interakcje z danymi już tak. Słuszne decyzje są podejmowane, gdy decydenci mają możliwość łatwego odkrywania ważnych dla nich informacji, dzięki niekrępowanej technologicznymi ograniczeniami interakcji z danymi.

Dane wielokrotnego użytku
Przywitajmy Nowy Rok z duchem recyklingu. Przedsiębiorcy często mają informacje w zasięgu ręki, w postaci wykorzystanych wcześniej danych. Te informacje mogą być przetwarzane i ponownie analizowane w celu rozwiązania problemów w innych obszarach.

Wspieranie mobilnych pracowników
Mobilność stała się standardem. Korzystanie z własnego telefonu lub laptopa w pracy jest powszechnie akceptowane, a producenci rozwiązań Business Intelligence powinni zdawać sobie z tego sprawę. Połączenie urządzeń mobilnych z dashboardami jest bardzo użyteczne, ale tylko wtedy, gdy dostarczone aplikacje, a nie sztywne zestawienia raportowe, będą spełniały oczekiwania użytkowników i będą działały na każdym urządzeniu.

Otwarte dane to lepsze analizy
Otwarte dane, publicznie dostępne informacje (prywatne oraz instytucjonalne) staną się źródłami, których popularność będzie rosła. Korzystanie z otwartych źródeł danych pozwoli przedsiębiorstwom porównać i poprawić jakość swoich danych dzięki dostępowi do wolumenów danych należących do stron trzecich.

Naturalne podejmowanie decyzji
Następna generacja BI skupi się na trafniejszym, bardziej intuicyjnym podejmowaniu decyzji. Możliwość wizualizacji danych jest jedną z jej części, ale tak jak nie każda myśl łączy się z obrazem, tak nie każdą analizę najlepiej prezentują wykresy.

Nie zapominajmy o Small Data
Big Data nadal będzie jednym z kluczowych obszarów zainteresowania Business Intelligence w nadchodzącym roku. Jednak nie znaczy to, że powinniśmy zapominać o innych źródłach danych. Każda informacja może być przeanalizowana i wykorzystana. Platformy BI muszą być zdolne do analizowania różnych źródeł danych, niezależnie od tego czy wolumeny danych są duże, małe czy średnie. Rzeczywistość pokazuje, że większość firm nie jest jeszcze w stanie w pełni wykorzystać tzw. small data.

Autor: Marcin Mazur, dyrektor regionalny na obszar Europy wschodniej, Grecji oraz Izraela w QlikTech.