Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix XenApp 7.5 - krok w stronę mobilności i chmury

CitrixPrzed kilkoma dniami informowaliśmy o zapowiedzi nowych platform do wirtualizacji aplikacji i wirtualizacji desktopów od Citrix. Przyjrzyjmy się bliżej nowym cechom Citrix XenApp 7.5.


Pracownicy stają się coraz bardziej mobilni, a firmy szukają nowych sposobów dostarczania kluczowych aplikacji Windows do coraz szerszej gamy urządzeń. Dostosowanie aplikacji lub napisanie ich od nowa pod kątem platform mobilnych wiąże się z wieloma miesiącami pracy. XenApp udostępnia natywne aplikacje Windows użytkownikom mobilnym, umożliwiając im wydajną pracę z wykorzystaniem sterowania wielodotykowego za sprawą najnowszych technologii Citrix HDX.

Wykorzystując Citrix XenApp działy IT mogą przenosić wirtualne aplikacje do chmury w czasie rzeczywistym, wykorzystując funkcje przydzielania zasobów chmury hybrydowej (hybrid cloud), dostępne wprost z nowej ulepszonej konsoli administracyjnej. Obsługa Amazon Web Services (AWS) oraz chmur Citrix CloudPlatform opartych na Apache CloudStack, a w przyszłości również chmury Microsoft Azure powoduje, że XenApp jest rozwiązaniem, które można wdrażać lokalnie oraz w chmurze obliczeniowej, z wykorzystaniem tych samych umiejętności oraz interfejsów administracyjnych. Dzięki temu dział IT ma możliwość ograniczenia wydatków kapitałowych poprzez wykorzystanie elastyczności i zasobów największych światowych chmur publicznych. W rezultacie nowy XenApp 7.5 znacznie zmniejsza koszty oraz złożoność wirtualizacji aplikacji Windows i pomaga realizować nakreśloną przez Citrix wizję mobilnej przestrzeni roboczej, w której aplikacje, desktopy, dane i usługi są bezpiecznie dostarczane użytkownikom, na dowolne urządzenie i za pomocą dowolnej sieci.

Ograniczanie kosztów i złożoności
XenApp 7.5 opiera się na architekturze FlexCast używanej w rozwiązaniu Citrix XenDesktop, oferującej pojedynczą konsolę, z poziomu której można dostarczać zarówno wirtualne aplikacje, jak i desktopy. Konkurencyjne rozwiązania, wielokrotnie dostarczają jedynie wirtualne desktopy, często narzucając użytkownikom konieczność otwierania wielu z nich tylko po to, aby uzyskać dostęp do aplikacji, kolidujących ze sobą. XenApp natomiast pokazuje użytkownikom dostępne aplikacje, które mają do dyspozycji. Aplikacje te mogą pochodzić z pięciu generacji Windows, a wszystkie są hostowane i zarządzanie w ramach jednej infrastruktury.

XenApp Platinum Edition oferuje pełen potencjał technologii migracyjnej Citrix AppDNA, która może ograniczyć czas i koszty wirtualizacji aplikacji oraz ich migracji pomiędzy różnymi platformami nawet o 90 procent. Wykorzystanie pełnej funkcjonalności AppDNA pomaga działom IT rozwiązać wiele problemów, związanych z migracją, m.in. migracją aplikacji przed zakończeniem wsparcia dla systemów Microsoft Windows XP i Windows Server 2003.

Wykorzystanie elastyczności chmur publicznych
Nowy XenApp 7.5 pozwala bezpośrednio przydzielać zasoby AWS lub chmur opartych na CloudPlatform bez konieczności nauki obsługi nowych konsol administracyjnych i opanowywania nowych umiejętności. Dzięki temu klienci mogą natychmiast uzyskać dostęp do dodatkowej mocy obliczeniowej, celem zaspokojenia tymczasowego zapotrzebowania, umożliwienia stopniowego wzrostu, jak również wykorzystania zasobów na potrzeby usuwania skutków awarii, bądź też utrzymywania ciągłości biznesowej. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań XenApp wspiera strategię „dowolnej chmury” i nie narzuca klientom używania konkretnych technologii, lecz pozwala wykorzystać każdą chmurę publiczną dostępną na rynku. Początkowo rozwiązanie hybrydowe będzie możliwe w oparciu o AWS oraz dowolne chmury publiczne lub prywatne oparte na rozwiązaniach Citrix CloudPlatform. Z czasem zostanie dodana obsługa innych środowisk cloud computing, w tym zapowiadana wcześniej obsługa platformy Windows Azure.

Mobilna praca z aplikacjami Windows
Technologie Citrix HDX Mobile zawarte w Citrix XenApp pozwalają przystosować aplikacje Windows do pracy zdalnej, a także umożliwiają ich intuicyjną obsługę na urządzeniach mobilnych. HDX Mobile optymalizuje aplikacje Windows pod kątem urządzeń przenośnych, w tym sterowanych dotykowo smartfonów i tabletów. Zwiększa wydajność aplikacji, inteligentnie radząc sobie ze zmiennymi warunkami i utratą pakietów w sieciach mobilnych, oraz poprawia jakość grafiki i multimediów poprzez wykorzystanie akceleracji sprzętowej w tabletach i smartfonach. Za pomocą pakietu HDX Mobile SDK deweloperzy mogą całkowicie przekształcić aplikacje Windows w mobilne odpowiedniki, zmieniając ich wygląd i dodając sterowanie wielodotykowe, natywne menu, obsługę aparatu oraz GPS.

Citrix XenApp 7.5 będzie dostępny od marca 2014 roku.

Źródło: Citrix