Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat udostępnia Red Hat Enterprise Linux 7 beta

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności wersji beta systemu Red Hat Enterprise Linux 7, opartego na Fedorze 19 i jądrze Linuksa 3.10, oferującego użytkownikom nowe funkcje, które usprawniają i automatyzują proces instalacji oraz wdrożenia systemu od podstaw, w maszynach wirtualnych lub w chmurze.


Wersja beta systemu Red Hat Enterprise Linux 7 usprawnia ważne, choć często żmudne zadania IT, takie jak wirtualizacja i zarządzanie pamięcią masową. Jednocześnie oferuje prostą drogę do otwartej chmury hybrydowej.

Do nowych i ulepszonych funkcji systemu RHEL 7 należą:
Kontenery linuksowe
W systemie Red Hat Enterprise Linux 7 aplikacje można tworzyć i wdrażać w izolowanych środowiskach z wykorzystaniem technologii kontenerów linuksowych, takich jak Docker. Zasoby systemowe można rozdzielić między poszczególnymi kontenerami aplikacyjnymi, zapewniając każdej aplikacji odpowiednią wydajność oraz wymagany stopień bezpieczeństwa.

Zarządzanie wydajnością
Red Hat Enterprise Linux 7 nie tylko lepiej wypada w testach wydajnościowych, ale również pomaga klientom zoptymalizować działanie systemu - tym samym mniejsza koszty IT związane z zarządzaniem wydajnością. Ponadto użytkownicy mogą wybrać odpowiedni profil wydajnościowy dla swojej aplikacji.

Aktualizacja systemów fizycznych i wirtualnych
Red Hat Enterprise Linux 7 zaoferuje aktualizację istniejących systemów bez konieczności ich reinstalacji. Ponadto pozwali na migrację maszyn wirtualnych z hosta Red Hat Enterprise Linux 6 bez ich modyfikowania i zbędnych przestojów.

Pamięć masowa
Obsługa pamięci masowej w Red Hat Enterprise Linux 7 została znacznie ulepszona. Zwiększono skalowalność, dzięki czemu obsługiwane są jeszcze większe systemy pamięci masowej klasy korporacyjnej. Nowe funkcje administracyjne upraszczają zarządzanie heterogenicznymi środowiskami pamięci masowej.

Łączność sieciowa
Red Hat Enterprise Linux 7 ułatwia konfigurowanie i obsługę sieci, a ponadto obsługuje niektóre z najnowszych standardów sieciowych. Aplikacje intensywnie korzystające z sieci działają wydajniej dzięki obsłudze Ethernetu 40 Gb, ulepszonemu łączeniu kanałów, usprawnieniom w łączności TCP/IP oraz szybkiemu monitorowaniu gniazd sieciowych.

Systemy plików
W Red Hat Enterprise Linux 7 ulepszono między innymi systemy plików ext4 i btrfs. Domyślnym systemem plików będzie XFS, który umożliwia obsługę systemów plików o pojemności do 500 TB. Ext4 pozwala zwiększyć maksymalny rozmiar autonomicznego systemu plików z 16 do 50 TB, co ogranicza fragmentację. Zyskujący popularność system plików btrfs, który będzie dostępny w Red Hat Enterprise Linux 7 w postaci demonstracji technologicznej, zaoferuje zintegrowane zarządzanie woluminami, obsługę migawek oraz sumy kontrolne do weryfikowania danych i metadanych.

Zgodność operacyjna z Windows
Centra danych, w których wymagana jest koegzystencja systemów Red Hat Enterprise Linux i Microsoft Windows ServerTM, skorzystają na większej zgodności operacyjnej między oboma systemami. Specjaliści IT mogą połączyć infrastruktury Windows i Linux poprzez integrację systemów Red Hat Enterprise Linux 7 i SAMBA 4.1 z istniejącymi domenami Microsoft Active Directory. Ponadto można wdrożyć Red Hat Enterprise Linux Identity Management w równoległej strefie zaufania z Active Directory.

Zarządzanie podsystemami
Red Hat Enterprise Linux 7 upraszcza konfigurowanie i proces administracji dzięki ujednoliconym narzędziom do zarządzania łącznością sieciową, pamięcią masową, systemami plików, wydajnością, tożsamością i bezpieczeństwem. Jest to zasługa linuksowego środowiska administracyjnego, które łączy się z popularnymi platformami do zarządzania systemem za pośrednictwem interfejsu OpenLMI. Dzięki OpenLMI administratorzy systemu mogą wykorzystać skrypty i wywołania API, aby zautomatyzować zarządzanie wieloma systemami.

Źródło: Red Hat