Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat udostępnia Red Hat Enterprise Linux 7 beta

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności wersji beta systemu Red Hat Enterprise Linux 7, opartego na Fedorze 19 i jądrze Linuksa 3.10, oferującego użytkownikom nowe funkcje, które usprawniają i automatyzują proces instalacji oraz wdrożenia systemu od podstaw, w maszynach wirtualnych lub w chmurze.


Wersja beta systemu Red Hat Enterprise Linux 7 usprawnia ważne, choć często żmudne zadania IT, takie jak wirtualizacja i zarządzanie pamięcią masową. Jednocześnie oferuje prostą drogę do otwartej chmury hybrydowej.

Do nowych i ulepszonych funkcji systemu RHEL 7 należą:
Kontenery linuksowe
W systemie Red Hat Enterprise Linux 7 aplikacje można tworzyć i wdrażać w izolowanych środowiskach z wykorzystaniem technologii kontenerów linuksowych, takich jak Docker. Zasoby systemowe można rozdzielić między poszczególnymi kontenerami aplikacyjnymi, zapewniając każdej aplikacji odpowiednią wydajność oraz wymagany stopień bezpieczeństwa.

Zarządzanie wydajnością
Red Hat Enterprise Linux 7 nie tylko lepiej wypada w testach wydajnościowych, ale również pomaga klientom zoptymalizować działanie systemu - tym samym mniejsza koszty IT związane z zarządzaniem wydajnością. Ponadto użytkownicy mogą wybrać odpowiedni profil wydajnościowy dla swojej aplikacji.

Aktualizacja systemów fizycznych i wirtualnych
Red Hat Enterprise Linux 7 zaoferuje aktualizację istniejących systemów bez konieczności ich reinstalacji. Ponadto pozwali na migrację maszyn wirtualnych z hosta Red Hat Enterprise Linux 6 bez ich modyfikowania i zbędnych przestojów.

Pamięć masowa
Obsługa pamięci masowej w Red Hat Enterprise Linux 7 została znacznie ulepszona. Zwiększono skalowalność, dzięki czemu obsługiwane są jeszcze większe systemy pamięci masowej klasy korporacyjnej. Nowe funkcje administracyjne upraszczają zarządzanie heterogenicznymi środowiskami pamięci masowej.

Łączność sieciowa
Red Hat Enterprise Linux 7 ułatwia konfigurowanie i obsługę sieci, a ponadto obsługuje niektóre z najnowszych standardów sieciowych. Aplikacje intensywnie korzystające z sieci działają wydajniej dzięki obsłudze Ethernetu 40 Gb, ulepszonemu łączeniu kanałów, usprawnieniom w łączności TCP/IP oraz szybkiemu monitorowaniu gniazd sieciowych.

Systemy plików
W Red Hat Enterprise Linux 7 ulepszono między innymi systemy plików ext4 i btrfs. Domyślnym systemem plików będzie XFS, który umożliwia obsługę systemów plików o pojemności do 500 TB. Ext4 pozwala zwiększyć maksymalny rozmiar autonomicznego systemu plików z 16 do 50 TB, co ogranicza fragmentację. Zyskujący popularność system plików btrfs, który będzie dostępny w Red Hat Enterprise Linux 7 w postaci demonstracji technologicznej, zaoferuje zintegrowane zarządzanie woluminami, obsługę migawek oraz sumy kontrolne do weryfikowania danych i metadanych.

Zgodność operacyjna z Windows
Centra danych, w których wymagana jest koegzystencja systemów Red Hat Enterprise Linux i Microsoft Windows ServerTM, skorzystają na większej zgodności operacyjnej między oboma systemami. Specjaliści IT mogą połączyć infrastruktury Windows i Linux poprzez integrację systemów Red Hat Enterprise Linux 7 i SAMBA 4.1 z istniejącymi domenami Microsoft Active Directory. Ponadto można wdrożyć Red Hat Enterprise Linux Identity Management w równoległej strefie zaufania z Active Directory.

Zarządzanie podsystemami
Red Hat Enterprise Linux 7 upraszcza konfigurowanie i proces administracji dzięki ujednoliconym narzędziom do zarządzania łącznością sieciową, pamięcią masową, systemami plików, wydajnością, tożsamością i bezpieczeństwem. Jest to zasługa linuksowego środowiska administracyjnego, które łączy się z popularnymi platformami do zarządzania systemem za pośrednictwem interfejsu OpenLMI. Dzięki OpenLMI administratorzy systemu mogą wykorzystać skrypty i wywołania API, aby zautomatyzować zarządzanie wieloma systemami.

Źródło: Red Hat