Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat udostępnia Red Hat Enterprise Linux 7 beta

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności wersji beta systemu Red Hat Enterprise Linux 7, opartego na Fedorze 19 i jądrze Linuksa 3.10, oferującego użytkownikom nowe funkcje, które usprawniają i automatyzują proces instalacji oraz wdrożenia systemu od podstaw, w maszynach wirtualnych lub w chmurze.


Wersja beta systemu Red Hat Enterprise Linux 7 usprawnia ważne, choć często żmudne zadania IT, takie jak wirtualizacja i zarządzanie pamięcią masową. Jednocześnie oferuje prostą drogę do otwartej chmury hybrydowej.

Do nowych i ulepszonych funkcji systemu RHEL 7 należą:
Kontenery linuksowe
W systemie Red Hat Enterprise Linux 7 aplikacje można tworzyć i wdrażać w izolowanych środowiskach z wykorzystaniem technologii kontenerów linuksowych, takich jak Docker. Zasoby systemowe można rozdzielić między poszczególnymi kontenerami aplikacyjnymi, zapewniając każdej aplikacji odpowiednią wydajność oraz wymagany stopień bezpieczeństwa.

Zarządzanie wydajnością
Red Hat Enterprise Linux 7 nie tylko lepiej wypada w testach wydajnościowych, ale również pomaga klientom zoptymalizować działanie systemu - tym samym mniejsza koszty IT związane z zarządzaniem wydajnością. Ponadto użytkownicy mogą wybrać odpowiedni profil wydajnościowy dla swojej aplikacji.

Aktualizacja systemów fizycznych i wirtualnych
Red Hat Enterprise Linux 7 zaoferuje aktualizację istniejących systemów bez konieczności ich reinstalacji. Ponadto pozwali na migrację maszyn wirtualnych z hosta Red Hat Enterprise Linux 6 bez ich modyfikowania i zbędnych przestojów.

Pamięć masowa
Obsługa pamięci masowej w Red Hat Enterprise Linux 7 została znacznie ulepszona. Zwiększono skalowalność, dzięki czemu obsługiwane są jeszcze większe systemy pamięci masowej klasy korporacyjnej. Nowe funkcje administracyjne upraszczają zarządzanie heterogenicznymi środowiskami pamięci masowej.

Łączność sieciowa
Red Hat Enterprise Linux 7 ułatwia konfigurowanie i obsługę sieci, a ponadto obsługuje niektóre z najnowszych standardów sieciowych. Aplikacje intensywnie korzystające z sieci działają wydajniej dzięki obsłudze Ethernetu 40 Gb, ulepszonemu łączeniu kanałów, usprawnieniom w łączności TCP/IP oraz szybkiemu monitorowaniu gniazd sieciowych.

Systemy plików
W Red Hat Enterprise Linux 7 ulepszono między innymi systemy plików ext4 i btrfs. Domyślnym systemem plików będzie XFS, który umożliwia obsługę systemów plików o pojemności do 500 TB. Ext4 pozwala zwiększyć maksymalny rozmiar autonomicznego systemu plików z 16 do 50 TB, co ogranicza fragmentację. Zyskujący popularność system plików btrfs, który będzie dostępny w Red Hat Enterprise Linux 7 w postaci demonstracji technologicznej, zaoferuje zintegrowane zarządzanie woluminami, obsługę migawek oraz sumy kontrolne do weryfikowania danych i metadanych.

Zgodność operacyjna z Windows
Centra danych, w których wymagana jest koegzystencja systemów Red Hat Enterprise Linux i Microsoft Windows ServerTM, skorzystają na większej zgodności operacyjnej między oboma systemami. Specjaliści IT mogą połączyć infrastruktury Windows i Linux poprzez integrację systemów Red Hat Enterprise Linux 7 i SAMBA 4.1 z istniejącymi domenami Microsoft Active Directory. Ponadto można wdrożyć Red Hat Enterprise Linux Identity Management w równoległej strefie zaufania z Active Directory.

Zarządzanie podsystemami
Red Hat Enterprise Linux 7 upraszcza konfigurowanie i proces administracji dzięki ujednoliconym narzędziom do zarządzania łącznością sieciową, pamięcią masową, systemami plików, wydajnością, tożsamością i bezpieczeństwem. Jest to zasługa linuksowego środowiska administracyjnego, które łączy się z popularnymi platformami do zarządzania systemem za pośrednictwem interfejsu OpenLMI. Dzięki OpenLMI administratorzy systemu mogą wykorzystać skrypty i wywołania API, aby zautomatyzować zarządzanie wieloma systemami.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja