Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualne desktopy w wysokiej rozdzielczości

CitrixW połączeniu z technologią HDX w XenDesktop nowe rozwiązanie HDX 3D pozwala organizacjom w pełni wykorzystać możliwości pracowników przy centralnym przechowywaniu danych.

Technologia HDX 3D w rozwiązaniu Citrix XenDesktop pozwala na dostarczanie profesjonalnej grafiki przez dowolną sieć. Wspomaga komunikację między rozproszonymi zespołami projektowymi, a jednocześnie gwarantuje bezpieczeństwo kluczowej własności intelektualnej. HDX 3D należy do szerokiej gamy technologii Citrix HDX, zaprojektowanych tak, aby rozwiązywać potencjalne problemy we wszystkich częściach infrastruktury IT, od centrum składowania danych przez sieć, aż do urządzeń końcowych.

W połączeniu z technologią HDX Adaptive Orchestration XenDesktop może również dynamicznie adaptować się do zmian w środowisku, wykorzystując technologie najlepiej dostosowane do specyficznego scenariusza (więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie  http://hdx.citrix.com).
 
„Kluczem do powszechnego zastosowania wirtualizacji w przedsiębiorstwach pozostaje zapewnienie takiego standardu, który będzie w stanie dorównać pracy na rzeczywistych komputerach, bez względu na rodzaj sieci. Jest to szczególnie istotne dla użytkowników korzystających z zaawansowanej grafiki, oprogramowania projektowego, animacji itd." - powiedział Michael Rose, analityk z firmy badawczej IDC - "Choć zwykło się uważać, że takie scenariusze są poza zasięgiem scentralizowanej architektury desktopów wirtualnych, w wielu przypadkach mogą okazać się strzałem w dziesiątkę“.

XenDesktop z technologiami HDX jest w stanie dostarczać wirtualne desktopy wszystkim pracownikom przedsiębiorstwa - w tym także użytkownikom najbardziej zaawansowanej, profesjonalnej grafiki - za pośrednictwem pojedynczego produktu do wirtualizacji desktopów. Inne technologie zużywają nadmierną część pasma sieciowego i są bardzo wolne (długi czas reakcji na kliknięcie przycisku lub ruch myszy, w przypadku łączności przez sieć rozległą sprawia, że raca staje się niekomfortowa lub wręcz niemożliwa). XenDesktop z technologią HDX 3D zapewnia wysoką wydajność pracy w przypadku korzystania z sieci WAN, a w odniesieniu do sieci lokalnej zużywa 10 razy mniej pasma niż konkurencyjne produkty. Dzięki temu dział IT może wdrożyć wirtualne desktopy bez kosztownej modernizacji sieci.

W branżach takich jak produkcja, inżynieria, grafika, architektura czy animacja zespoły projektowe są często rozproszone geograficznie, lecz muszą razem pracować  w oparciu o te same pliki źródłowe. Równie często muszą działać sekwencyjnie,  co wiąże się z dodatkowymi kosztami podróży i transportu, a jednocześnie naraża kluczową własność intelektualną na niebezpieczeństwo. Wirtualizacja desktopów zapewnia takim organizacjom wymierne korzyści biznesowe - m.in. umożliwia niczym nie zagrożoną, globalną współpracę. Przy odpowiedniej technologii wirtualizacji, która oferuje wirtualne desktopy „wysokiej rozdzielczości”, pracownicy firmy mogą komfortowo pracować przez dowolną sieć. Zespoły projektowe mogą współpracować w czasie rzeczywistym,  a istotne informacje pozostają bezpieczne w centrum danych.

XenDesktop z technologią HDX 3D zapewnia te korzyści przez skupienie systemu operacyjnego, aplikacji i danych w centrum danych oraz szybkie i bezpieczne dostarczanie wirtualnych desktopów o odpowiednim standardzie.

HDX - nowy standard pracy z wirtualnym desktopem
Citrix HDX obejmuje szeroką gamę technologii, które zapewniają efekt „wysokiej rozdzielczości” podczas pracy z wirtualnymi desktopami i aplikacjami w multimedialnym środowisku komputerowym. Technologie te są wbudowane w całościowy system dostarczania. Citrix HDX rozszerza możliwości XenDesktop, zapewniając wysoki standard pracy wszystkim typom użytkowników, nawet tym, którzy korzystają z zaawansowanej grafiki.

„W przeciwieństwie do konkurentów, Citrix zainwestował 20 lat na zdobywanie doświadczenia co jest najistotniejsze, aby najefektywniej dostarczać użytkownikom wirtualne desktopy i aplikacje. Nowa technologia HDX 3D poszerza nasze możliwości, w kontekście zagwarantowania wysokiego standardu każdemu użytkownikowi w dowolnym scenariuszu. XenDesktop z technologią HDX to jedyne rozwiązanie do wirtualizacji desktopów, które zapewnia wszystkim typom użytkowników najwyższy standard pracy bez obniżania wydajności sieci LAN lub WAN” - powiedział Raj Dhingra, wiceprezs i dyrektor generalny grupy produktów XenDesktop w Citrix Systems.

Dostępność
Technologia HDX 3D będzie dostępna pod koniec września jako część wydań Citrix XenDesktop Advanced, Enterprise i Platinum dla istniejących i nowych użytkowników bez dodatkowych opłat. Więcej informacji o HDX 3D i innych technologiach HDX można znaleźć pod adresem http://hdx.citrix.com.

Źródło: CItrix Systems
Skomentuj na forum