Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cyberoam ogłasza 10 zagrożeń na 2014

CyberoamCyberoam przedstawił prognozę zagrożeń na 2014 rok, wybierając 10 przykładów, na które warto zwrócić uwagę w tym roku. Przewidywane jest większe wykorzystanie luk w oprogramowaniu, wzrost liczby inteligentnych ataków i potrzeba zabezpieczeń opartych o kontekst.


Exploity w oprogramowaniu klienckim
Cyberoam przewiduje wzrost liczby exploitów dla oprogramowania klienckiego w stosunku do oprogramowania instalowanego na serwerach. Tendencja wzrostowa spowodowana będzie głównie większą liczbą użytkowników wykorzystujących oprogramowanie klienckie oraz większymi pieniędzmi, które atakujący będą mogli zdobyć, wykorzystując słabości wykryte w popularnym oprogramowaniu.

Bardziej inteligentne ataki
Ataki w 2013 roku pokazały w jasny sposób, że wzrasta zaawansowanie i profesjonalizm atakujących. Mijają czasy, gdy ataki wymierzone były w użytkowników masowych. Obecnie atakujący poznają swoje ofiary i coraz precyzyjniej planują strategię przeprowadzania ataków, tak aby przynosiły one jak największe korzyści.

Bezpieczeństwo chmury (cloud computing)
Żyjemy w erze mobilnych urządzeń i pracy, gdzie tablety, smartfony i laptopy zastępują komputery stacjonarne i papierowy obieg dokumentów. Coraz częściej wykorzystujemy aplikacje pracujące w chmurze, które zwiększają wydajność pracy poprzez dostęp do danych z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Wzrasta zapotrzebowanie na rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo w data center, w których hostowane są systemy i aplikacje mobilne.

Urządzenia mobilne cały czas na celowniku
Ogromna popularność urządzeń mobilnych oraz wykorzystywanie prywatnych smartfonów i tabletów do łączenia z firmowymi sieciami i aplikacjami stanowią istotny argument do nieustannego rozwijania ataków w nie wymierzonych.

Kontynuacja ataków na systemy kontroli przemysłowej (ICS) i SCADA
Ataki na systemy ICS i SCADA mogą powodować katastrofalne w skutkach zniszczenia dla całych regionów i państw. To właśnie ich olbrzymia skala rażenia wraz z nieodpowiednim poziomem zabezpieczeń sprawiają, że stają się one bardzo ciekawym celem dla atakujących.

Zagrożeni użytkownicy Windows
Microsoft z dniem 8 kwietnia 2014 kończy wsparcie dla Windows XP. Użytkownicy będą musieli zaktualizować system operacyjny do nowszej wersji. Jeśli pozostaną przy starszej wersji, nie będą objęci aktualizacjami systemu i łatkami bezpieczeństwa, stając się łatwym celem ataków.

Wykorzystywanie nowych zestawów exploitów
Coraz częściej atakujący do przeprowadzania ataków wykorzystują gotowe zestawy exploitów takich jak Blackhole. Atak polega na przekierowaniu użytkownika do serwera Blackhole za pomocą linku zawartego w spamie lub spreparowanej witrynie internetowej.

Większa potrzeba zabezpieczeń kontekstowych
Wraz ze wzrostem liczby zagrożeń sieciowych, używanych urządzeń i aplikacji oraz użytkowników w firmowych sieciach, wzrasta także liczba rozwiązań i funkcji zabezpieczających, a praca administratorów bezpieczeństwa staje się coraz bardziej złożona. Stąd pojawia się potrzeba rozwiązań do zabezpieczania sieci, które są w stanie monitorować i analizować treści przesyłane w sieci np. aplikacje i mikroaplikacje (m.in. Facebook), strony internetowe i kod złośliwy.

Ataki wykorzystujące przeglądarki internetowe wciąż popularne
Atakujący będą kontynuować wykorzystywanie podatności w przeglądarkach internetowych i przygotowywać fałszywe strony internetowe łudząco przypominające oryginały.

Zagrożenia dla urządzeń w domu
Internet stał się naszą codziennością. Korzystamy z niego w pracy, kontaktujemy się ze znajomymi poprzez portale społecznościowe i naszą pocztę elektroniczną, dane przechowujemy online. Prawie każdy dom ma połączenie ze światem zewnętrznym poprzez Internet i to sprawia, że coraz częściej użytkownicy domowi stają się ofiarami ataków.

Prognoza została przygotowana przez laboratorium Cyberoam ds. wykrywania zagrożeń (CTRL).

Źródło: Cyberoam

Logowanie i rejestracja