Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle Exalogic Elastic Cloud X4-2

OracleFirma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Oracle Exalogic Elastic Cloud X4-2, systemu zapewniającego maksymalną wydajność przetwarzania, bardzo dużą pojemność pamięci oraz kompleksową gamę architektur do wdrażania aplikacji, które można wdrożyć w ramach jednego, zoptymalizowanego rozwiązania sprzętowo-programowego.


Rozwiązanie sprzętowo-programowe Oracle Exalogic ma z założenia zapewniać maksymalną wydajność, niezawodność i skalowalność aplikacji Oracle, w technologii Java oraz innych aplikacji biznesowych, gwarantując jednocześnie niski całkowity koszt posiadania (TCO), niski poziom ryzyka, większą produktywność użytkowników oraz kompleksową asystę techniczną do całego systemu. Rozwiązanie to zostało dotychczas wdrożone przez klientów w 52 krajach i 21 branżach.

 W porównaniu z poprzednią wersją, system Oracle Exalogic Elastic Cloud X4-2 upraszcza wdrażanie i konsolidację aplikacji biznesowych oraz obniża koszty tych działań dzięki większemu upakowaniu mocy obliczeniowej oraz szerszej gamie opcji wdrażania.

Cechy rozwiązania:
- O 50% większa moc obliczeniowa w przeliczeniu na węzeł serwerowy dzięki zastosowaniu serwerów Oracle Sun Server X4 wyposażonych w 12‑rdzeniowy procesor Intel Xeon Processor E5-2697 v2.
- O 33% większa pojemność pamięci masowej dzięki zastosowaniu pamięci masowej z serii Oracle ZS3 przeznaczonej specjalnie do wdrażania w rozwiązaniach sprzętowo-programowych Oracle, aby zapewnić wysoką przepustowość systemu wejścia-wyjścia niezbędną do uzyskania maksymalnie wysokiej wydajności całego systemu.
- Wyjątkowo wysoka gęstość mocy obliczeniowej dzięki upakowaniu w jednym stelażu aż 720 rdzeni procesorów, 7,5 TB pamięci oraz 24 TB pamięci Flash.

Możliwość konsolidacji w ramach jednego stelaża zróżnicowanych architektur wdrażania, w tym modelu wdrażania „od zera”, wirtualizacji sterowanej szablonami oraz modelu udostępniania infrastruktury jako usługi.

Dzięki większej pojemności pamięci system Oracle Exalogic X4-2 nadaje się znakomicie do obsługi aplikacji Oracle w technologii In-Memory, które mogą działać 10-20 razy szybciej i pomagać w szybszej realizacji procesów biznesowych o znaczeniu newralgicznym. Rozwiązanie Oracle Exalogic X4-2 jest udostępniane z systemem operacyjnym Oracle Linux lub Oracle Solaris do wyboru.

Źródło: Oracle