Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell: nowości w zakresie BYOD, Big Data, bezpieczeństwa i analityki

DellW odpowiedzi na wzrost znaczenia technologii mobilnych, zwiększającą się powszechność trendu BYOD w środowiskach firmowych oraz znaczący przyrost danych, Dell Software poinformował o wprowadzeniu nowych rozwiązań, zwiększających wydajność pracowników, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa zasobów firmowych.


Wprowadzone rozwiązania i podwyższony poziom ich integracji obejmuje pięć obszarów.

Zarządzanie mobilnością przedsiębiorstw
Dell uzupełnia dotychczasowe rozwiązania o nowe funkcjonalności, oferując ujednolicone rozwiązanie pozwalające na zarządzanie urządzeniami przenośnymi (MDM), zarządzenie aplikacjami na urządzeniach przenośnych (MAM), zarządzanie treścią na urządzenia przenośne (MCM), bramkę bezpiecznego dostępu zdalnego (SonicWALL/SRA) i bezpieczny punkt końcowy z obsługą SSL/VPN, poprzez Dell Mobile Connect na urządzenia z systemami Windows, Linux, Mac OS X, Android i iOS.

Dzięki Dell EMM, rozwiązaniu obejmującemu Dell SonicWALL, Dell Credant, Dell KACE i Dell Wyse, klienci mogą korzystać ze zintegrowanego rozwiązania w zakresie mobilności do bezpiecznego zarządzania urządzeniami i środowiskiem pracy, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej jakości pracy.

W ramach Dell EMM dostępny jest również Dell Data Protection Virtual Edition, serwer wirtualnego zarządzania i konsola dla VMware, pozwalające na szybkie i łatwe zabezpieczanie punktów końcowych oraz zarządzenie ich ochroną.

Ochrona danych
Odpowiadając na ewoluujące potrzeby sektora średnich i dużych przedsiębiorstw, Dell Software intensywnie inwestuje w rozwiązania z zakresu ochrony danych. Portfolio rozwiązań Della w tym zakresie umożliwia firmom przyśpieszenie tworzenia zapasowych kopii i przywracania danych, skalowanie kopii zapasowych wraz ze zmieniającymi się  potrzebami biznesowymi, przy jednoczesnym zmniejszeniu czasu potrzebnego na nadzór i zarządzanie kopiami zapasowymi.

Już w pierwszym kwartale 2014 r. Dell wprowadzi na rynek NetVault Backup 10, oferujący nowy webowy interfejs zarządzający, poprawioną skalowalność i ścisłą integrację z urządzeniem DR6000 - nowym modelem deduplikacyjnych systemów przechowywania danych, oferującym ponad dwukrotnie większą pojemność, znacznie poprawioną szybkość i skalowalność w stosunku do urządzenia DR4100.

Bezpieczeństwo
Kompleksowe portfolio Della w zakresie połączonego bezpieczeństwa (Connected Security) oferuje szeroki zakres rozwiązań zabezpieczających, które mogą z chronić klientów począwszy od punktu końcowego, po centrum danych i chmurę obliczeniową. Rozwiązania te w zależności od wielkości przedsiębiorstwa w łatwy sposób się skalują, oferując przy tym bogatszy zestaw funkcji niż pojedyncze oferty odrębnych produktów.

Monitoring działania urządzeń (APM)
Dell wprowadza oprogramowanie w formie usługi, dostępne w chmurowym modelu SaaS, pozwalające na monitorowanie działania urządzeń. Nowa generacja rozwiązań Application Performance Monitoring APM, została zaprojektowana, by poprawić działanie aplikacji sieciowych i mobilnych. Rozwiązanie Dell APM SaaS pozwoli na skrócenie czasu potrzebnego na konfigurację systemu, łatwo zidentyfikuje najważniejsze alarmy na podstawie ich wpływu na wyniki biznesowe.

Podczas gdy inni dostawcy rozwiązań z zakresu APM mówią o przechowywaniu i przetwarzaniu dużych zbiorów danych (Big Data), Dell uważa, że duże zbiory danych to tylko część równania - duże odpowiedzi są kluczem do zapewnienia sukcesu w biznesie.

Dell obecnie poszukuje na świecie uczestników do programu beta swojego nowego rozwiązania APM SaaS, który wystartuje w lutym 2014 roku.

Analityka
Dell Toad Business Intelligence Suite będący częścią portfolio usług Dell Software w zakresie zarządzania informacjami, umożliwiającego organizacjom upraszczanie złożonych środowisk danych i skuteczne korzystanie z informacji, pozwala zarówno użytkownikom technicznym jak i nietechnicznym na łatwy dostęp, przygotowywanie, analizowanie i udostępnianie danych z niemal każdego źródła w celu poprawy podejmowania decyzji i maksymalizacji wartości istniejących rozwiązań informatycznych w organizacji oraz inwestycji w business intelligence.

Źródło: Dell