Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell: nowości w zakresie BYOD, Big Data, bezpieczeństwa i analityki

DellW odpowiedzi na wzrost znaczenia technologii mobilnych, zwiększającą się powszechność trendu BYOD w środowiskach firmowych oraz znaczący przyrost danych, Dell Software poinformował o wprowadzeniu nowych rozwiązań, zwiększających wydajność pracowników, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa zasobów firmowych.


Wprowadzone rozwiązania i podwyższony poziom ich integracji obejmuje pięć obszarów.

Zarządzanie mobilnością przedsiębiorstw
Dell uzupełnia dotychczasowe rozwiązania o nowe funkcjonalności, oferując ujednolicone rozwiązanie pozwalające na zarządzanie urządzeniami przenośnymi (MDM), zarządzenie aplikacjami na urządzeniach przenośnych (MAM), zarządzanie treścią na urządzenia przenośne (MCM), bramkę bezpiecznego dostępu zdalnego (SonicWALL/SRA) i bezpieczny punkt końcowy z obsługą SSL/VPN, poprzez Dell Mobile Connect na urządzenia z systemami Windows, Linux, Mac OS X, Android i iOS.

Dzięki Dell EMM, rozwiązaniu obejmującemu Dell SonicWALL, Dell Credant, Dell KACE i Dell Wyse, klienci mogą korzystać ze zintegrowanego rozwiązania w zakresie mobilności do bezpiecznego zarządzania urządzeniami i środowiskiem pracy, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej jakości pracy.

W ramach Dell EMM dostępny jest również Dell Data Protection Virtual Edition, serwer wirtualnego zarządzania i konsola dla VMware, pozwalające na szybkie i łatwe zabezpieczanie punktów końcowych oraz zarządzenie ich ochroną.

Ochrona danych
Odpowiadając na ewoluujące potrzeby sektora średnich i dużych przedsiębiorstw, Dell Software intensywnie inwestuje w rozwiązania z zakresu ochrony danych. Portfolio rozwiązań Della w tym zakresie umożliwia firmom przyśpieszenie tworzenia zapasowych kopii i przywracania danych, skalowanie kopii zapasowych wraz ze zmieniającymi się  potrzebami biznesowymi, przy jednoczesnym zmniejszeniu czasu potrzebnego na nadzór i zarządzanie kopiami zapasowymi.

Już w pierwszym kwartale 2014 r. Dell wprowadzi na rynek NetVault Backup 10, oferujący nowy webowy interfejs zarządzający, poprawioną skalowalność i ścisłą integrację z urządzeniem DR6000 - nowym modelem deduplikacyjnych systemów przechowywania danych, oferującym ponad dwukrotnie większą pojemność, znacznie poprawioną szybkość i skalowalność w stosunku do urządzenia DR4100.

Bezpieczeństwo
Kompleksowe portfolio Della w zakresie połączonego bezpieczeństwa (Connected Security) oferuje szeroki zakres rozwiązań zabezpieczających, które mogą z chronić klientów począwszy od punktu końcowego, po centrum danych i chmurę obliczeniową. Rozwiązania te w zależności od wielkości przedsiębiorstwa w łatwy sposób się skalują, oferując przy tym bogatszy zestaw funkcji niż pojedyncze oferty odrębnych produktów.

Monitoring działania urządzeń (APM)
Dell wprowadza oprogramowanie w formie usługi, dostępne w chmurowym modelu SaaS, pozwalające na monitorowanie działania urządzeń. Nowa generacja rozwiązań Application Performance Monitoring APM, została zaprojektowana, by poprawić działanie aplikacji sieciowych i mobilnych. Rozwiązanie Dell APM SaaS pozwoli na skrócenie czasu potrzebnego na konfigurację systemu, łatwo zidentyfikuje najważniejsze alarmy na podstawie ich wpływu na wyniki biznesowe.

Podczas gdy inni dostawcy rozwiązań z zakresu APM mówią o przechowywaniu i przetwarzaniu dużych zbiorów danych (Big Data), Dell uważa, że duże zbiory danych to tylko część równania - duże odpowiedzi są kluczem do zapewnienia sukcesu w biznesie.

Dell obecnie poszukuje na świecie uczestników do programu beta swojego nowego rozwiązania APM SaaS, który wystartuje w lutym 2014 roku.

Analityka
Dell Toad Business Intelligence Suite będący częścią portfolio usług Dell Software w zakresie zarządzania informacjami, umożliwiającego organizacjom upraszczanie złożonych środowisk danych i skuteczne korzystanie z informacji, pozwala zarówno użytkownikom technicznym jak i nietechnicznym na łatwy dostęp, przygotowywanie, analizowanie i udostępnianie danych z niemal każdego źródła w celu poprawy podejmowania decyzji i maksymalizacji wartości istniejących rozwiązań informatycznych w organizacji oraz inwestycji w business intelligence.

Źródło: Dell