Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell: nowości w zakresie BYOD, Big Data, bezpieczeństwa i analityki

DellW odpowiedzi na wzrost znaczenia technologii mobilnych, zwiększającą się powszechność trendu BYOD w środowiskach firmowych oraz znaczący przyrost danych, Dell Software poinformował o wprowadzeniu nowych rozwiązań, zwiększających wydajność pracowników, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa zasobów firmowych.


Wprowadzone rozwiązania i podwyższony poziom ich integracji obejmuje pięć obszarów.

Zarządzanie mobilnością przedsiębiorstw
Dell uzupełnia dotychczasowe rozwiązania o nowe funkcjonalności, oferując ujednolicone rozwiązanie pozwalające na zarządzanie urządzeniami przenośnymi (MDM), zarządzenie aplikacjami na urządzeniach przenośnych (MAM), zarządzanie treścią na urządzenia przenośne (MCM), bramkę bezpiecznego dostępu zdalnego (SonicWALL/SRA) i bezpieczny punkt końcowy z obsługą SSL/VPN, poprzez Dell Mobile Connect na urządzenia z systemami Windows, Linux, Mac OS X, Android i iOS.

Dzięki Dell EMM, rozwiązaniu obejmującemu Dell SonicWALL, Dell Credant, Dell KACE i Dell Wyse, klienci mogą korzystać ze zintegrowanego rozwiązania w zakresie mobilności do bezpiecznego zarządzania urządzeniami i środowiskiem pracy, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej jakości pracy.

W ramach Dell EMM dostępny jest również Dell Data Protection Virtual Edition, serwer wirtualnego zarządzania i konsola dla VMware, pozwalające na szybkie i łatwe zabezpieczanie punktów końcowych oraz zarządzenie ich ochroną.

Ochrona danych
Odpowiadając na ewoluujące potrzeby sektora średnich i dużych przedsiębiorstw, Dell Software intensywnie inwestuje w rozwiązania z zakresu ochrony danych. Portfolio rozwiązań Della w tym zakresie umożliwia firmom przyśpieszenie tworzenia zapasowych kopii i przywracania danych, skalowanie kopii zapasowych wraz ze zmieniającymi się  potrzebami biznesowymi, przy jednoczesnym zmniejszeniu czasu potrzebnego na nadzór i zarządzanie kopiami zapasowymi.

Już w pierwszym kwartale 2014 r. Dell wprowadzi na rynek NetVault Backup 10, oferujący nowy webowy interfejs zarządzający, poprawioną skalowalność i ścisłą integrację z urządzeniem DR6000 - nowym modelem deduplikacyjnych systemów przechowywania danych, oferującym ponad dwukrotnie większą pojemność, znacznie poprawioną szybkość i skalowalność w stosunku do urządzenia DR4100.

Bezpieczeństwo
Kompleksowe portfolio Della w zakresie połączonego bezpieczeństwa (Connected Security) oferuje szeroki zakres rozwiązań zabezpieczających, które mogą z chronić klientów począwszy od punktu końcowego, po centrum danych i chmurę obliczeniową. Rozwiązania te w zależności od wielkości przedsiębiorstwa w łatwy sposób się skalują, oferując przy tym bogatszy zestaw funkcji niż pojedyncze oferty odrębnych produktów.

Monitoring działania urządzeń (APM)
Dell wprowadza oprogramowanie w formie usługi, dostępne w chmurowym modelu SaaS, pozwalające na monitorowanie działania urządzeń. Nowa generacja rozwiązań Application Performance Monitoring APM, została zaprojektowana, by poprawić działanie aplikacji sieciowych i mobilnych. Rozwiązanie Dell APM SaaS pozwoli na skrócenie czasu potrzebnego na konfigurację systemu, łatwo zidentyfikuje najważniejsze alarmy na podstawie ich wpływu na wyniki biznesowe.

Podczas gdy inni dostawcy rozwiązań z zakresu APM mówią o przechowywaniu i przetwarzaniu dużych zbiorów danych (Big Data), Dell uważa, że duże zbiory danych to tylko część równania - duże odpowiedzi są kluczem do zapewnienia sukcesu w biznesie.

Dell obecnie poszukuje na świecie uczestników do programu beta swojego nowego rozwiązania APM SaaS, który wystartuje w lutym 2014 roku.

Analityka
Dell Toad Business Intelligence Suite będący częścią portfolio usług Dell Software w zakresie zarządzania informacjami, umożliwiającego organizacjom upraszczanie złożonych środowisk danych i skuteczne korzystanie z informacji, pozwala zarówno użytkownikom technicznym jak i nietechnicznym na łatwy dostęp, przygotowywanie, analizowanie i udostępnianie danych z niemal każdego źródła w celu poprawy podejmowania decyzji i maksymalizacji wartości istniejących rozwiązań informatycznych w organizacji oraz inwestycji w business intelligence.

Źródło: Dell