Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Program Veeam Cloud Provider utrzymuje 100-procentową stopę wzrostu

VeeamVeeam Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, replikacji danych i zarządzania wirtualizacją w środowiskach VMware vSphere i Microsoft Hyper-V, poinformował, że przychody z programu Veeam Cloud Provider (VCP) rosną w stałym tempie ponad 100 proc. rok do roku, szybciej od ogólnych obrotów firmy.


Program VCP oferuje elastyczne miesięczne lub trwałe licencjonowanie, spełniając potrzeby dostawców hostingu, usług zarządzalnych i chmurowych.

Rozwój programu jest wynikiem bieżących prac na produktami, m.in. wydania najnowszej wersji oprogramowania Veeam Backup & Replication v7, w której uwzględniono funkcje szczególnie istotne dla dostawców usług:
Wbudowana akceleracja WAN: nawet 50-krotnie szybsze tworzenie kopii zapasowych D2D2C (disk-to-disk-to-cloud)
Retencja GFS: konfigurowalne zasady retencji grandfather-father-son do archiwizacji kopii zapasowych
Ulepszona obsługa VMware vCloud Director: pełna widoczność infrastruktury vCD, tworzenie kopii zapasowych oraz przywracanie aplikacji vApp oraz maszyn wirtualnych (VM)
Virtual Lab for Replicas: usprawnia testowanie usuwania skutków awarii (disaster recovery) i pozwala wykorzystać repliki do szkoleń, rozwiązywania problemów, testowania poprawek itd
Samoobsługowe odzyskiwanie danych i obsługa RESTful API do łatwej integracji z portalami dostawców usług
Analiza przed wdrożeniem: usprawnia obsługę nowych klientów

Veeam niedawno wprowadził też katalog Veeam Cloud Provider, który łączy dostawców usług z ponad 80 000 klientów i 20 000 resellerów z całego świata. Wielu partnerów Veeam prowadzi lokalne wdrożenia i chce rozszerzyć je poza swoją siedzibę. Oferta usług VCP oferuje miejsce do przechowywania kopii zapasowych, hostingu replik oraz odzyskiwania danych w chmurze.

"Sukces naszego programu VCP świadczy o rosnącym popycie na usługi chmurowe i pokazuje, że dostawcy hostingu i usług zarządzanych powinni oferować klientom nowoczesną ochronę danych (Modern Data Protection). Do niedawna większość obrotów w ramach VCP uzyskiwaliśmy z licencji trwałych; obecnie obserwujemy jednak duży wzrost miesięcznych dzierżaw, które stanowią już 45 proc. naszych łącznych przychodów z programu VCP. Spełniamy kluczową potrzebę dostawców usług i w rezultacie program VCP reprezentuje teraz istotną część naszych rocznych obrotów" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

"Uważamy dostawców usług za partnerów. Właśnie dlatego uruchomiliśmy niedawno katalog VCP, który łączy ich z klientami i resellerami szukającymi chmurowego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych oraz usuwania skutków awarii. Niedawno dodaliśmy do katalogu rozwiązania „backup i usuwanie skutków awarii jako usługa”, a także hostowane maszyny wirtualne chronione przez Veeam. Sukces naszych partnerów ma kluczowe znaczenie dla naszego sukcesu, a rozszerzony katalog przyczyni się do rozwoju całego ekosystemu" - dodał Timashev.

W programie Veeam Cloud Provider obecnie uczestniczy 4000 dostawców usług z całego świata. Miesięczne dzierżawy są dostępne w ponad 70 krajach u ponad 50 agregatorów Veeam. Licencje trwałe, idealne do długoterminowych kontraktów z klientami, są dostępne u tysięcy resellerów Veeam. Firma zapewnia też dedykowane wsparcie dla uczestników programu VCP we wszystkich najważniejszych regionach, takich jak Ameryka Północna i Łacińska, Azja i Pacyfik, Europa, Bliski Wschód i Afryka.

Program VCP pozwala dostawcom usług wejść na rynek z maksymalnie zróżnicowaną ofertą i wysoką marżą zysku. Dostawcy mogą uzyskać wyższe przychody, oferując szerszy zakres usług ochrony i zarządzania danymi, zwiększyć satysfakcję klientów dzięki skuteczniejszej ochronie danych, szybszemu przywracaniu maszyn wirtualnych i danych oraz ograniczyć koszty poprzez usprawnienie codziennych czynności administracyjnych.

"Znaleźliśmy w firmie Veeam Software solidnego partnera, który rozumie wirtualizację i sposób, w jaki działają dostawcy usług. Dzięki rozwiązaniom Veeam mogliśmy odróżnić się od konkurentów. Jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami oprogramowania Veeam Backup & Replication v7 i wiemy, że dzięki nim nasze rozwiązanie do utrzymywania ciągłości biznesowej oraz usuwania skutków awarii stanie się jeszcze bardziej konkurencyjne i atrakcyjne dla klientów" - powiedział Bennett Oprysa, dyrektor generalny BitCloud.

Jako pierwsza firma hostingowa w Europie i trzecia na świecie (źródło: Netcraft), OVH.com również rozwija działalność w chmurze. Firma wybrała Veeam jako dostawcę backupu, replikacji i odzyskiwania danych w swojej ofercie prywatnych serwerów wirtualnych i dedykowanej chmury. OVH.com dysponuje największym na świecie centrum danych (w Ameryce Północnej) i samodzielnie projektuje wiele rozwiązań, m.in. buduje własne serwery fizyczne. "Nie zamierzaliśmy improwizować i budować własnej technologii backupu. Rozwiązania Veeam są już sprawdzone i doskonale pasują do naszej oferty chmurowej. Przetestowaliśmy kilku kandydatów i wybraliśmy Veeam ze względu na dużą niezawodność" - mówi Miroslaw Klaba, dyrektor ds. badań i rozwoju w OVH.com.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.veeam.com/pl.

Źródło: Veeam Software

Logowanie i rejestracja