Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Program Veeam Cloud Provider utrzymuje 100-procentową stopę wzrostu

VeeamVeeam Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, replikacji danych i zarządzania wirtualizacją w środowiskach VMware vSphere i Microsoft Hyper-V, poinformował, że przychody z programu Veeam Cloud Provider (VCP) rosną w stałym tempie ponad 100 proc. rok do roku, szybciej od ogólnych obrotów firmy.


Program VCP oferuje elastyczne miesięczne lub trwałe licencjonowanie, spełniając potrzeby dostawców hostingu, usług zarządzalnych i chmurowych.

Rozwój programu jest wynikiem bieżących prac na produktami, m.in. wydania najnowszej wersji oprogramowania Veeam Backup & Replication v7, w której uwzględniono funkcje szczególnie istotne dla dostawców usług:
Wbudowana akceleracja WAN: nawet 50-krotnie szybsze tworzenie kopii zapasowych D2D2C (disk-to-disk-to-cloud)
Retencja GFS: konfigurowalne zasady retencji grandfather-father-son do archiwizacji kopii zapasowych
Ulepszona obsługa VMware vCloud Director: pełna widoczność infrastruktury vCD, tworzenie kopii zapasowych oraz przywracanie aplikacji vApp oraz maszyn wirtualnych (VM)
Virtual Lab for Replicas: usprawnia testowanie usuwania skutków awarii (disaster recovery) i pozwala wykorzystać repliki do szkoleń, rozwiązywania problemów, testowania poprawek itd
Samoobsługowe odzyskiwanie danych i obsługa RESTful API do łatwej integracji z portalami dostawców usług
Analiza przed wdrożeniem: usprawnia obsługę nowych klientów

Veeam niedawno wprowadził też katalog Veeam Cloud Provider, który łączy dostawców usług z ponad 80 000 klientów i 20 000 resellerów z całego świata. Wielu partnerów Veeam prowadzi lokalne wdrożenia i chce rozszerzyć je poza swoją siedzibę. Oferta usług VCP oferuje miejsce do przechowywania kopii zapasowych, hostingu replik oraz odzyskiwania danych w chmurze.

"Sukces naszego programu VCP świadczy o rosnącym popycie na usługi chmurowe i pokazuje, że dostawcy hostingu i usług zarządzanych powinni oferować klientom nowoczesną ochronę danych (Modern Data Protection). Do niedawna większość obrotów w ramach VCP uzyskiwaliśmy z licencji trwałych; obecnie obserwujemy jednak duży wzrost miesięcznych dzierżaw, które stanowią już 45 proc. naszych łącznych przychodów z programu VCP. Spełniamy kluczową potrzebę dostawców usług i w rezultacie program VCP reprezentuje teraz istotną część naszych rocznych obrotów" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

"Uważamy dostawców usług za partnerów. Właśnie dlatego uruchomiliśmy niedawno katalog VCP, który łączy ich z klientami i resellerami szukającymi chmurowego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych oraz usuwania skutków awarii. Niedawno dodaliśmy do katalogu rozwiązania „backup i usuwanie skutków awarii jako usługa”, a także hostowane maszyny wirtualne chronione przez Veeam. Sukces naszych partnerów ma kluczowe znaczenie dla naszego sukcesu, a rozszerzony katalog przyczyni się do rozwoju całego ekosystemu" - dodał Timashev.

W programie Veeam Cloud Provider obecnie uczestniczy 4000 dostawców usług z całego świata. Miesięczne dzierżawy są dostępne w ponad 70 krajach u ponad 50 agregatorów Veeam. Licencje trwałe, idealne do długoterminowych kontraktów z klientami, są dostępne u tysięcy resellerów Veeam. Firma zapewnia też dedykowane wsparcie dla uczestników programu VCP we wszystkich najważniejszych regionach, takich jak Ameryka Północna i Łacińska, Azja i Pacyfik, Europa, Bliski Wschód i Afryka.

Program VCP pozwala dostawcom usług wejść na rynek z maksymalnie zróżnicowaną ofertą i wysoką marżą zysku. Dostawcy mogą uzyskać wyższe przychody, oferując szerszy zakres usług ochrony i zarządzania danymi, zwiększyć satysfakcję klientów dzięki skuteczniejszej ochronie danych, szybszemu przywracaniu maszyn wirtualnych i danych oraz ograniczyć koszty poprzez usprawnienie codziennych czynności administracyjnych.

"Znaleźliśmy w firmie Veeam Software solidnego partnera, który rozumie wirtualizację i sposób, w jaki działają dostawcy usług. Dzięki rozwiązaniom Veeam mogliśmy odróżnić się od konkurentów. Jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami oprogramowania Veeam Backup & Replication v7 i wiemy, że dzięki nim nasze rozwiązanie do utrzymywania ciągłości biznesowej oraz usuwania skutków awarii stanie się jeszcze bardziej konkurencyjne i atrakcyjne dla klientów" - powiedział Bennett Oprysa, dyrektor generalny BitCloud.

Jako pierwsza firma hostingowa w Europie i trzecia na świecie (źródło: Netcraft), OVH.com również rozwija działalność w chmurze. Firma wybrała Veeam jako dostawcę backupu, replikacji i odzyskiwania danych w swojej ofercie prywatnych serwerów wirtualnych i dedykowanej chmury. OVH.com dysponuje największym na świecie centrum danych (w Ameryce Północnej) i samodzielnie projektuje wiele rozwiązań, m.in. buduje własne serwery fizyczne. "Nie zamierzaliśmy improwizować i budować własnej technologii backupu. Rozwiązania Veeam są już sprawdzone i doskonale pasują do naszej oferty chmurowej. Przetestowaliśmy kilku kandydatów i wybraliśmy Veeam ze względu na dużą niezawodność" - mówi Miroslaw Klaba, dyrektor ds. badań i rozwoju w OVH.com.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.veeam.com/pl.

Źródło: Veeam Software