Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 6 oficjalnie w sprzedaży

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności systemu Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 6.5, optymalizującej wydajność, stabilność i skalowalność w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych. Najnowsza wersja systemu stanowi rozwinięcie wizji platformy biznesowej cechującej się stabilnością i elastycznością.


Red Hat Enterprise Linux 6.5 zaprojektowano z myślą o zarządzaniu dużymi, złożonymi projektami IT - zwłaszcza w przedsiębiorstwach, które wymagają otwartej chmury hybrydowej. Najnowsza wersja Red Hat oferuje funkcje niezbędne do zarządzania takimi środowiskami, na przykład narzędzia do szybkiej konfiguracji systemu pod kątem działania aplikacji SAP na podstawie najlepszych praktyk.

Zabezpieczanie przedsiębiorstw nowej generacji
Red Hat Enterprise Linux 6.5 kontynuuje kierunek stosowania zintegrowanych zabezpieczeń. Dodanie scentralizowanego magazynu zaufania standaryzuje dostęp do certyfikatów dla usług zabezpieczających. W nowej wersji systemu dołączono również narzędzia, spełniające czołowe normy bezpieczeństwa – w tym OpenSCAP 2.1, który implementuje standard Security Content Automation Protocol (SCAP) amerykańskiego Narodowego Instytutu Standaryzacji i Technologii (NIST). Dzięki tym ulepszeniom Red Hat Enterprise Linux 6 stanowi bezpieczną platformę, na której można budować krytyczne dla biznesu usług i aplikacje.

Ulepszenia w wirtualizacji
Red Hat Enterprise Linux 6.5 zawiera wiele ulepszeń w obszarze zwirtualizowanych środowisk. Administratorzy systemu mogą teraz dynamicznie włączać lub wyłączać procesory wirtualne (vCPU) w aktywnym systemie wirtualnej maszyny, co usprawnia elastyczne  przydzielanie obciążeń roboczych. Ulepszono też obsługę aplikacji o wysokich wymaganiach w zakresie pamięci operacyjnej; maszyna wirtualna z systemem RHEL może teraz obsługiwać nawet 4 TB pamięci działające pod kontrolą hiperwizora Kernel-based Virtual Machine (KVM).

Hiperwizor KVM integruje się również z woluminami GlusterFS, zapewniając bezpośredni dostęp do rozproszonej pamięci masowej. Dzięki temu zwiększa się wydajność podczas dostępu do woluminów Red Hat Storage lub GlusterFS. Zaktualizowane zostały także sterowniki systemu-gościa, aby zwiększyć wydajność Red Hat Enterprise Linux 6.5 działającego jako gość na wspieranych hiperwizorach firm trzecich.

"RHEL 6.5 oferuje innowacje, jakich można oczekiwać po czołowym linuksowym systemie operacyjnym, jednocześnie zapewniając dojrzałą platformę do działalności biznesowej, czy chodzi o standaryzację środowisk operacyjnych, czy o obsługę aplikacji krytycznych. Najnowsza wersja Red Hat Enterprise Linux 6 stanowi podstawę dla wielu produktów z oferty Red Hat, takich jak OpenShift i OpenStack. Jest ona doskonałą propozycją dla przedsiębiorstw, które planują stworzyć otwartą chmurę hybrydową" - powiedział Jim Totton, wiceprezes i dyrektor generalny, Platform Business Unit, Red Hat.

Wygodniejsze użytkowanie, pamięci masowe
Wraz z rosnącą liczbą sposobów wdrażania aplikacji, możliwość ich przenoszenia nabiera coraz większego znaczenia. Red Hat Enterprise Linux 6.5 pozwala klientom wdrażać obrazy aplikacji w kontenerach utworzonych za pomocą Dockera w preferowanym środowisku - fizycznym, wirtualnym lub chmurowym. Docker to projekt open source, który umożliwia tworzenie i wykonywanie „lekkich”, samowystarczalnych kontenerów, które oszczędzają czas, eliminując zadania związane z integracją i projektowaniem infrastruktury.

Red Hat Enterprise Linux 6.5 wykorzystuje najnowsze rozwiązania w interfejsie kontrolera dysków SSD, oferując ich obsługę w standardzie NVM Express (NVMe). Specyfikacja NVMe standaryzuje interfejs dysków SSD wykorzystujących magistralę PCIe, a dodanie jej do systemu Red Hat Enterprise Linux 6.5 pozwoli na obsługę szerokiej gamy przyszłych urządzeń NVMe.

Wprowadzono też ulepszenia, które zwiększają skalowalność pamięci masowej w środowiskach Red Hat Enterprise Linux 6.5. Teraz można skonfigurować ponad 255 jednostek LUN połączonych z jednym celem iSCSI. Ponadto usprawniono kontrolę i odzyskiwanie danych z sieci SAN dla urządzeń iSCSI oraz Fibre Channel, a aktualizacje mechanizmu kexec/kdump umożliwiają teraz tworzenie plików diagnostycznych (zrzutów pamięci) na systemach wyposażonych w bardzo dużą pamięć (np. 6 TB).

Łączność sieciowa - kiedy liczy się każda (mikro)sekunda i inne
W branży usług finansowych i obrocie papierami wartościowymi opóźniania aplikacji mierzy się w mikrosekundach, a nie sekundach. Najnowsza wersja Red Hat Enterprise Linux 6 w pełni obsługuje w sieciach lokalnych (LAN) zegar o dokładności większej niż mikrosekundowa z wykorzystaniem standardu Precision Time Protocol (PTP). Precyzyjna synchronizacja czasu jest kluczem do lepszego działania szybkich aplikacji o niskich wartościach opóźnień. Red Hat Enterprise Linux 6.5 można teraz używać do śledzenia czasu transakcji związanych z instrumentami finansowymi, dokładniejszego datowania zarchiwizowanych danych albo precyzyjnego synchronizowania czasu w skali lokalnej lub globalnej.

Dzięki innym ulepszeniom w obszarze łączności sieciowej administratorzy systemu dysponują teraz pełniejszym obrazem aktywności w sieci. Te nowe funkcje pozwalają badać dane IGMP (Internet Group Management Protocol) w celu zidentyfikowania portów routerów obsługujących ruch grupowy (multicast), grup multicast z aktywnymi abonentami oraz powiązanych z nimi interfejsów. Ma to duże znaczenie w wielu współczesnych zastosowaniach, np. strumieniowej transmisji mediów.

Red Hat Enterprise Linux 6.5 ułatwia śledzenie i zarządzanie poziomem wykorzystania subskrypcji w skali całego przedsiębiorstwa, integrując je z istniejącymi procesami biznesowymi. Dodano również obsługę zdalnego dostępu do klientów i serwerów Windows, które wykorzystują nowszą wersję protokołu RDP, m.in. do pulpitów Windows 7 i 8 oraz Windows Server 2012.

Źródło: Red Hat