Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy VMware przejmie Dell'a?
Czy VMware przejmie Dell'a?

Tytuł niniejszego wpisu nie jest spóźnionym żartem primaaprilisowym lecz wynika z niedawno zaprezentowanej przez Michaela Della wizji dotyczącej odwróconej fuzji (downstream merger). Według niepotwierdzonych informacji upublicznionych przez CNBC, Dell Technologies - największa na świecie firma technologic...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 6 oficjalnie w sprzedaży

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności systemu Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 6.5, optymalizującej wydajność, stabilność i skalowalność w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych. Najnowsza wersja systemu stanowi rozwinięcie wizji platformy biznesowej cechującej się stabilnością i elastycznością.


Red Hat Enterprise Linux 6.5 zaprojektowano z myślą o zarządzaniu dużymi, złożonymi projektami IT - zwłaszcza w przedsiębiorstwach, które wymagają otwartej chmury hybrydowej. Najnowsza wersja Red Hat oferuje funkcje niezbędne do zarządzania takimi środowiskami, na przykład narzędzia do szybkiej konfiguracji systemu pod kątem działania aplikacji SAP na podstawie najlepszych praktyk.

Zabezpieczanie przedsiębiorstw nowej generacji
Red Hat Enterprise Linux 6.5 kontynuuje kierunek stosowania zintegrowanych zabezpieczeń. Dodanie scentralizowanego magazynu zaufania standaryzuje dostęp do certyfikatów dla usług zabezpieczających. W nowej wersji systemu dołączono również narzędzia, spełniające czołowe normy bezpieczeństwa – w tym OpenSCAP 2.1, który implementuje standard Security Content Automation Protocol (SCAP) amerykańskiego Narodowego Instytutu Standaryzacji i Technologii (NIST). Dzięki tym ulepszeniom Red Hat Enterprise Linux 6 stanowi bezpieczną platformę, na której można budować krytyczne dla biznesu usług i aplikacje.

Ulepszenia w wirtualizacji
Red Hat Enterprise Linux 6.5 zawiera wiele ulepszeń w obszarze zwirtualizowanych środowisk. Administratorzy systemu mogą teraz dynamicznie włączać lub wyłączać procesory wirtualne (vCPU) w aktywnym systemie wirtualnej maszyny, co usprawnia elastyczne  przydzielanie obciążeń roboczych. Ulepszono też obsługę aplikacji o wysokich wymaganiach w zakresie pamięci operacyjnej; maszyna wirtualna z systemem RHEL może teraz obsługiwać nawet 4 TB pamięci działające pod kontrolą hiperwizora Kernel-based Virtual Machine (KVM).

Hiperwizor KVM integruje się również z woluminami GlusterFS, zapewniając bezpośredni dostęp do rozproszonej pamięci masowej. Dzięki temu zwiększa się wydajność podczas dostępu do woluminów Red Hat Storage lub GlusterFS. Zaktualizowane zostały także sterowniki systemu-gościa, aby zwiększyć wydajność Red Hat Enterprise Linux 6.5 działającego jako gość na wspieranych hiperwizorach firm trzecich.

"RHEL 6.5 oferuje innowacje, jakich można oczekiwać po czołowym linuksowym systemie operacyjnym, jednocześnie zapewniając dojrzałą platformę do działalności biznesowej, czy chodzi o standaryzację środowisk operacyjnych, czy o obsługę aplikacji krytycznych. Najnowsza wersja Red Hat Enterprise Linux 6 stanowi podstawę dla wielu produktów z oferty Red Hat, takich jak OpenShift i OpenStack. Jest ona doskonałą propozycją dla przedsiębiorstw, które planują stworzyć otwartą chmurę hybrydową" - powiedział Jim Totton, wiceprezes i dyrektor generalny, Platform Business Unit, Red Hat.

Wygodniejsze użytkowanie, pamięci masowe
Wraz z rosnącą liczbą sposobów wdrażania aplikacji, możliwość ich przenoszenia nabiera coraz większego znaczenia. Red Hat Enterprise Linux 6.5 pozwala klientom wdrażać obrazy aplikacji w kontenerach utworzonych za pomocą Dockera w preferowanym środowisku - fizycznym, wirtualnym lub chmurowym. Docker to projekt open source, który umożliwia tworzenie i wykonywanie „lekkich”, samowystarczalnych kontenerów, które oszczędzają czas, eliminując zadania związane z integracją i projektowaniem infrastruktury.

Red Hat Enterprise Linux 6.5 wykorzystuje najnowsze rozwiązania w interfejsie kontrolera dysków SSD, oferując ich obsługę w standardzie NVM Express (NVMe). Specyfikacja NVMe standaryzuje interfejs dysków SSD wykorzystujących magistralę PCIe, a dodanie jej do systemu Red Hat Enterprise Linux 6.5 pozwoli na obsługę szerokiej gamy przyszłych urządzeń NVMe.

Wprowadzono też ulepszenia, które zwiększają skalowalność pamięci masowej w środowiskach Red Hat Enterprise Linux 6.5. Teraz można skonfigurować ponad 255 jednostek LUN połączonych z jednym celem iSCSI. Ponadto usprawniono kontrolę i odzyskiwanie danych z sieci SAN dla urządzeń iSCSI oraz Fibre Channel, a aktualizacje mechanizmu kexec/kdump umożliwiają teraz tworzenie plików diagnostycznych (zrzutów pamięci) na systemach wyposażonych w bardzo dużą pamięć (np. 6 TB).

Łączność sieciowa - kiedy liczy się każda (mikro)sekunda i inne
W branży usług finansowych i obrocie papierami wartościowymi opóźniania aplikacji mierzy się w mikrosekundach, a nie sekundach. Najnowsza wersja Red Hat Enterprise Linux 6 w pełni obsługuje w sieciach lokalnych (LAN) zegar o dokładności większej niż mikrosekundowa z wykorzystaniem standardu Precision Time Protocol (PTP). Precyzyjna synchronizacja czasu jest kluczem do lepszego działania szybkich aplikacji o niskich wartościach opóźnień. Red Hat Enterprise Linux 6.5 można teraz używać do śledzenia czasu transakcji związanych z instrumentami finansowymi, dokładniejszego datowania zarchiwizowanych danych albo precyzyjnego synchronizowania czasu w skali lokalnej lub globalnej.

Dzięki innym ulepszeniom w obszarze łączności sieciowej administratorzy systemu dysponują teraz pełniejszym obrazem aktywności w sieci. Te nowe funkcje pozwalają badać dane IGMP (Internet Group Management Protocol) w celu zidentyfikowania portów routerów obsługujących ruch grupowy (multicast), grup multicast z aktywnymi abonentami oraz powiązanych z nimi interfejsów. Ma to duże znaczenie w wielu współczesnych zastosowaniach, np. strumieniowej transmisji mediów.

Red Hat Enterprise Linux 6.5 ułatwia śledzenie i zarządzanie poziomem wykorzystania subskrypcji w skali całego przedsiębiorstwa, integrując je z istniejącymi procesami biznesowymi. Dodano również obsługę zdalnego dostępu do klientów i serwerów Windows, które wykorzystują nowszą wersję protokołu RDP, m.in. do pulpitów Windows 7 i 8 oraz Windows Server 2012.

Źródło: Red Hat