Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

OpenSUSE 13.1

openSUSEPojawiła się finalna wersja openSUSE 13.1, jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa. Nowa odsłona zielonego kameleona, pozwalająca użytkownikom końcowym,  administratorom i programistom wykorzystywać bezpłatne oprogramowanie open source w infrastrukturach fizycznych, wirtualizacji oraz w środowiskach typu cloud, będzie wspierana do listopada 2016 r.


W trakcie ośmiu miesięcy prac, deweloperzy OpenSUSE postawili sobie za główny cel przygotowanie dystrybucji dobrze dopracowanej, którą powinni docenić użytkownicy, którzy ponad eksperymentalne nowinki cenią sobie długie wsparcie, stabilność i funkcjonalność systemu.

OpenSUSE 13.1 zawiera ponad 6 tysięcy pakietów i jest dostępny w wersjach dla pięciu architektur sprzętowych, z pięcioma dopracowanymi środowiskami graficznymi do wyboru: KDE Plasma Desktop, GNOME, Plasma Netbook, Enlightement, Xfce oraz LXDE.

Wśród najbardziej popularnych pakietów znalazły się Chromium 31, Firefox i Thunderbird w wersji 24, LibreOffice 4.1 oraz Calligra 2.7.4.

Zespół pracujący nad systemem znacząco poprawił szybkość działania narzędzia administracyjnego YaST 2, przepisując go całkowicie na język Ruby.

Sercem systemu jest jądro Linux 3.11 wprowadzające między innymi obsługę technologii zswap, usprawnioną obsługę procesorów Intel Haswell i sprzętowe dekodowanie wideo H.264 na kartach NVIDIA.

W nowym OpenSUSE znaleźć można nowy system plików dla pamięci Flash (F2S), chmurowy system s3fs pozwalający na wykorzystanie wirtualnych kontenerów chmury Amazon S3 jako część lokalnego systemu plików oraz wstępne wsparcie dla NFS 4.2.

W systemie nie mogło zabraknąć popularnych silników wirtualizacji - Xen i QEMU - z niezależnymi pakietami libvirt, usprawniającymi tworzenie środowisk zwirtualizowanych dostosowanych do potrzeb i wymagań użytkowników.

Obrazy płyt można pobrać z witryny projektu: software.opensuse.org/131/en