Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu Cloud Integration Platform

FujitsuPodczas konferencji Fujitsu Forum 2013 firma Fujitsu zaprezentowała nową generację platformy integracji chmury - FUJITSU Cloud Integration Platform - która pozwola firmom wykorzystać szeroki potencjał chmury oraz pełną elastyczność biznesową i innowacyjność zapewnianą przez środowiska tego typu.


Szefowie firm w dalszym ciągu z entuzjazmem wdrażają usługi oparte na modelu cloud computing, które pozwalają im zdobyć przewagę nad konkurencją. Wyzwanie stojące przed dyrektorami ds. informatyki polega na znalezieniu właściwego sposobu nadzorowania i kontrolowania coraz bardziej zróżnicowanego zestawu usług przetwarzania w chmurze oraz zarządzania nim bez zwiększania kosztów lub narażania się na zarzuty hamowania postępu w firmie. Fujitsu szacuje, że w najbliższych trzech latach przedsiębiorstwa wprowadzą do swoich środowisk teleinformatycznych ponad 30 usług przetwarzania w chmurze. Dyrektorzy ds. informatyki potrzebują więc narzędzi, które pozwoliłyby im poradzić sobie z tą rosnącą złożonością.

Opracowana przez firmę metoda łączy rozwiązanie FUJITSU Cloud Integration Platform z doświadczeniem w doradztwie i usługach zarządzanych, co pozwala klientom wybrać odpowiednią dla siebie opcję przetwarzania w chmurze. Przedsiębiorstwa na całym świecie ufają Fujitsu jako partnerowi i ekspertowi, który potrafi pomóc im w zintegrowaniu zróżnicowanych środowisk chmurowych z systemami tradycyjnymi, aby zapewnić sprawną obsługę ich klientów i użytkowników.

Dzięki platformie FUJITSU Cloud Integration Platform dyrektorzy ds. informatyki mogą stać się promotorami wdrożenia cloud computingu w przedsiębiorstwie. Są w stanie zaoferować swoim firmom szeroki wybór usług przetwarzania w chmurze, aby stworzyć chmurę dostosowaną do ich potrzeb, funkcjonującą obok systemów lokalnych, które nie opierają się na tym modelu. Środowiska obu typów można teraz integrować i łączyć w jednolity sposób oraz zarządzać nimi za pomocą spójnych narzędzi, obejmujących kontrolę dostępu, udostępnianie, monitorowanie systemu, kompleksowe zarządzanie usługami i ochronę danych - a wszystko to w ramach jednego portalu.

Aby zapewnić klientom wszystkie te możliwości, FUJITSU Cloud Integration Platform uwzględnia następujące aspekty:
• Udostępnianie - platforma upraszcza i centralizuje udostępnianie w chmurze różnych zasobów, takich jak infrastruktura, platformy i oprogramowanie. Mogą to być zasoby chmur zarówno prywatnych, jak i publicznych, opracowane przez Fujitsu lub przez innych producentów.
• Integracja - platforma umożliwia szybkie wdrażanie zintegrowanych rozwiązań z uwzględnieniem procesów, usług, danych i systemów. Integracja oprogramowania udostępnianego jako usługa w chmurze publicznej z lokalnymi systemami biznesowymi i nowymi systemami opartymi na chmurze pozwala zapewnić obsługę nowych lub zoptymalizowanych procesów biznesowych oraz interakcji z klientami.
• Zarządzanie usługami - platforma umożliwia kompleksowe zarządzanie usługami zintegrowanych rozwiązań. Pozwala monitorować rozwiązania i zarządzać nimi za pomocą licznych zasobów udostępnianych lokalnie i w chmurze.
• Zarządzanie danymi - platforma zapewnia zarządzanie danymi dla rozwiązań w chmurze i poza nią oraz ochronę wszystkich informacji niezależnie od ich lokalizacji i dostawcy.
• Kontrola dostępu - platforma pozwala w ujednolicony sposób kontrolować, kto ma dostęp do systemów teleinformatycznych niezależnie od ich lokalizacji, uwzględniając przy tym mobilne, biometryczne usługi uwierzytelniania.

W przeciwieństwie do innych dostępnych dziś ograniczonych alternatyw, platforma ta może obejmować systemy tradycyjne oraz chmury prywatne i publiczne. Nie ma przy tym znaczenia, czy w formie usług udostępniają one infrastrukturę (IaaS), platformę (PaaS), czy oprogramowanie (SaaS). Dodatkowo klienci mogą wdrożyć platformę w sieci lokalnej lub poza nią i zarządzać systemem samodzielnie albo zdecydować się na skorzystanie z usług zarządzanych w tym zakresie.

Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja