Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu Cloud Integration Platform

FujitsuPodczas konferencji Fujitsu Forum 2013 firma Fujitsu zaprezentowała nową generację platformy integracji chmury - FUJITSU Cloud Integration Platform - która pozwola firmom wykorzystać szeroki potencjał chmury oraz pełną elastyczność biznesową i innowacyjność zapewnianą przez środowiska tego typu.


Szefowie firm w dalszym ciągu z entuzjazmem wdrażają usługi oparte na modelu cloud computing, które pozwalają im zdobyć przewagę nad konkurencją. Wyzwanie stojące przed dyrektorami ds. informatyki polega na znalezieniu właściwego sposobu nadzorowania i kontrolowania coraz bardziej zróżnicowanego zestawu usług przetwarzania w chmurze oraz zarządzania nim bez zwiększania kosztów lub narażania się na zarzuty hamowania postępu w firmie. Fujitsu szacuje, że w najbliższych trzech latach przedsiębiorstwa wprowadzą do swoich środowisk teleinformatycznych ponad 30 usług przetwarzania w chmurze. Dyrektorzy ds. informatyki potrzebują więc narzędzi, które pozwoliłyby im poradzić sobie z tą rosnącą złożonością.

Opracowana przez firmę metoda łączy rozwiązanie FUJITSU Cloud Integration Platform z doświadczeniem w doradztwie i usługach zarządzanych, co pozwala klientom wybrać odpowiednią dla siebie opcję przetwarzania w chmurze. Przedsiębiorstwa na całym świecie ufają Fujitsu jako partnerowi i ekspertowi, który potrafi pomóc im w zintegrowaniu zróżnicowanych środowisk chmurowych z systemami tradycyjnymi, aby zapewnić sprawną obsługę ich klientów i użytkowników.

Dzięki platformie FUJITSU Cloud Integration Platform dyrektorzy ds. informatyki mogą stać się promotorami wdrożenia cloud computingu w przedsiębiorstwie. Są w stanie zaoferować swoim firmom szeroki wybór usług przetwarzania w chmurze, aby stworzyć chmurę dostosowaną do ich potrzeb, funkcjonującą obok systemów lokalnych, które nie opierają się na tym modelu. Środowiska obu typów można teraz integrować i łączyć w jednolity sposób oraz zarządzać nimi za pomocą spójnych narzędzi, obejmujących kontrolę dostępu, udostępnianie, monitorowanie systemu, kompleksowe zarządzanie usługami i ochronę danych - a wszystko to w ramach jednego portalu.

Aby zapewnić klientom wszystkie te możliwości, FUJITSU Cloud Integration Platform uwzględnia następujące aspekty:
• Udostępnianie - platforma upraszcza i centralizuje udostępnianie w chmurze różnych zasobów, takich jak infrastruktura, platformy i oprogramowanie. Mogą to być zasoby chmur zarówno prywatnych, jak i publicznych, opracowane przez Fujitsu lub przez innych producentów.
• Integracja - platforma umożliwia szybkie wdrażanie zintegrowanych rozwiązań z uwzględnieniem procesów, usług, danych i systemów. Integracja oprogramowania udostępnianego jako usługa w chmurze publicznej z lokalnymi systemami biznesowymi i nowymi systemami opartymi na chmurze pozwala zapewnić obsługę nowych lub zoptymalizowanych procesów biznesowych oraz interakcji z klientami.
• Zarządzanie usługami - platforma umożliwia kompleksowe zarządzanie usługami zintegrowanych rozwiązań. Pozwala monitorować rozwiązania i zarządzać nimi za pomocą licznych zasobów udostępnianych lokalnie i w chmurze.
• Zarządzanie danymi - platforma zapewnia zarządzanie danymi dla rozwiązań w chmurze i poza nią oraz ochronę wszystkich informacji niezależnie od ich lokalizacji i dostawcy.
• Kontrola dostępu - platforma pozwala w ujednolicony sposób kontrolować, kto ma dostęp do systemów teleinformatycznych niezależnie od ich lokalizacji, uwzględniając przy tym mobilne, biometryczne usługi uwierzytelniania.

W przeciwieństwie do innych dostępnych dziś ograniczonych alternatyw, platforma ta może obejmować systemy tradycyjne oraz chmury prywatne i publiczne. Nie ma przy tym znaczenia, czy w formie usług udostępniają one infrastrukturę (IaaS), platformę (PaaS), czy oprogramowanie (SaaS). Dodatkowo klienci mogą wdrożyć platformę w sieci lokalnej lub poza nią i zarządzać systemem samodzielnie albo zdecydować się na skorzystanie z usług zarządzanych w tym zakresie.

Źródło: Fujitsu