Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

System Fujitsu ETERNUS CS8000 - kopie zapasowe i archiwizacja danych

FujitsuPodczas konferencji Fujitsu Forum 2013 firma Fujitsu przedstawiła przełomowe rozwiązanie dla firm, które muszą zarządzać coraz większymi ilościami danych. Fujitsu ETERNUS CS8000 - nowa generacja produktu, które osiągnął już duży sukces na rynku, umożliwia pełną konsolidację wszystkich funkcji tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji danych.


W nowym rozszerzonym produkcie, pojemność kopii zapasowych online (na dyskach) została zwiększona do 15 petabajtów, a pojemność pamięci nearline (na taśmach) jest praktycznie nieograniczona.

Dzięki pełnej wirtualizacji wszystkich systemów dyskowych i taśmowych zarówno w środowiskach mainframe, jak i w systemach otwartych, ETERNUS CS8000 umożliwia elastyczne zrównoważenie czterech najważniejszych aspektów zabezpieczeń danych: szybkości, pojemności, poziomów dostępności i kosztów. W rezultacie menedżerowie ds. informatyki mogą zawsze zapewnić użytkownikom odpowiedni poziom usług tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji danych oraz optymalizację kosztów.

Bieżące dane z serwerów produkcyjnych i komputerów mainframe są przechowywane w wysoce skalowalnej dyskowej pamięci podręcznej systemu ETERNUS CS8000 i mogą tam pozostać przez dłuższy czas, co w razie awarii umożliwia praktycznie natychmiastowe ich odtworzenie. Dane te można również przenieść na taśmę lub, w celu uzyskania większej elastyczności, przechowywać równocześnie na dysku i taśmie.

Z wewnętrzną dyskową pamięcią podręczną systemu ETERNUS CS8000 została zintegrowana wydajna technologia deduplikacji, dzięki której pamięć ta jest bardzo efektywnym docelowym miejscem przechowywania kopii zapasowych. Nowe funkcje deduplikacji zmniejszają zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową od 10 do 50 razy. Ponadto Fujitsu oferuje deduplikację jako rozszerzenie klientom, którzy używali produktu poprzedniej generacji ETERNUS CS High End.

ETERNUS CS8000 umożliwia konsolidację infrastruktur służących do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji nawet w bardzo dużych centrach przetwarzania danych. Rozwiązanie to można rozbudować do największych w branży pojemności - ponad 15 PB przed kompresją lub duplikacją, czyli o 300% więcej w porównaniu z poprzednim modelem. Maksymalna przepustowość danych wynosi teraz 150TB/h i jest o 50% większa, co oznacza lepsze zabezpieczenie środowisk, w których ilość danych rośnie bardzo szybko, bez zmniejszania ich wydajności.

ETERNUS CS8000 jest jedynym rozwiązaniem na rynku, które może wykonywać procesy deduplikacji o dużym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową równolegle na kilku węzłach serwera w swojej wewnętrznej modułowej architekturze typu grid. W rezultacie nawet zbiory danych o rozmiarach wyrażonych dwucyfrową liczbą petabajtów nie powodują problemów z wydajnością tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Ponadto ETERNUS CS8000 może niezależnie od siebie obsłużyć nawet 10 odrębnych pul pamięci masowych deduplikacji, co spełnia wymagania usługodawców obsługujących wielu klientów.

Funkcja sieciowej pamięci masowej (NAS) rozwiązania ETERNUS CS8000 może obsłużyć nawet 2 miliardy plików. Zapewnia efektywną platformę konsolidacji dla archiwizacji danych i sieciową pamięć masową warstwy drugiej dla danych w plikach nieaktywnych. Zintegrowane synchroniczne tworzenie kopii lustrzanych umożliwia firmom korzystanie z platform konsolidacji na tak wielką skalę bez ryzyka. Rozszerzone funkcje replikacji asynchronicznej gwarantują odporność na awarie nawet wtedy, gdy dane są przesyłane na wyjątkowo duże odległości, np. między Europą a Ameryką Południową.

Źródło: Fujitsu