Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

System Fujitsu ETERNUS CS8000 - kopie zapasowe i archiwizacja danych

FujitsuPodczas konferencji Fujitsu Forum 2013 firma Fujitsu przedstawiła przełomowe rozwiązanie dla firm, które muszą zarządzać coraz większymi ilościami danych. Fujitsu ETERNUS CS8000 - nowa generacja produktu, które osiągnął już duży sukces na rynku, umożliwia pełną konsolidację wszystkich funkcji tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji danych.


W nowym rozszerzonym produkcie, pojemność kopii zapasowych online (na dyskach) została zwiększona do 15 petabajtów, a pojemność pamięci nearline (na taśmach) jest praktycznie nieograniczona.

Dzięki pełnej wirtualizacji wszystkich systemów dyskowych i taśmowych zarówno w środowiskach mainframe, jak i w systemach otwartych, ETERNUS CS8000 umożliwia elastyczne zrównoważenie czterech najważniejszych aspektów zabezpieczeń danych: szybkości, pojemności, poziomów dostępności i kosztów. W rezultacie menedżerowie ds. informatyki mogą zawsze zapewnić użytkownikom odpowiedni poziom usług tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji danych oraz optymalizację kosztów.

Bieżące dane z serwerów produkcyjnych i komputerów mainframe są przechowywane w wysoce skalowalnej dyskowej pamięci podręcznej systemu ETERNUS CS8000 i mogą tam pozostać przez dłuższy czas, co w razie awarii umożliwia praktycznie natychmiastowe ich odtworzenie. Dane te można również przenieść na taśmę lub, w celu uzyskania większej elastyczności, przechowywać równocześnie na dysku i taśmie.

Z wewnętrzną dyskową pamięcią podręczną systemu ETERNUS CS8000 została zintegrowana wydajna technologia deduplikacji, dzięki której pamięć ta jest bardzo efektywnym docelowym miejscem przechowywania kopii zapasowych. Nowe funkcje deduplikacji zmniejszają zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową od 10 do 50 razy. Ponadto Fujitsu oferuje deduplikację jako rozszerzenie klientom, którzy używali produktu poprzedniej generacji ETERNUS CS High End.

ETERNUS CS8000 umożliwia konsolidację infrastruktur służących do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji nawet w bardzo dużych centrach przetwarzania danych. Rozwiązanie to można rozbudować do największych w branży pojemności - ponad 15 PB przed kompresją lub duplikacją, czyli o 300% więcej w porównaniu z poprzednim modelem. Maksymalna przepustowość danych wynosi teraz 150TB/h i jest o 50% większa, co oznacza lepsze zabezpieczenie środowisk, w których ilość danych rośnie bardzo szybko, bez zmniejszania ich wydajności.

ETERNUS CS8000 jest jedynym rozwiązaniem na rynku, które może wykonywać procesy deduplikacji o dużym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową równolegle na kilku węzłach serwera w swojej wewnętrznej modułowej architekturze typu grid. W rezultacie nawet zbiory danych o rozmiarach wyrażonych dwucyfrową liczbą petabajtów nie powodują problemów z wydajnością tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Ponadto ETERNUS CS8000 może niezależnie od siebie obsłużyć nawet 10 odrębnych pul pamięci masowych deduplikacji, co spełnia wymagania usługodawców obsługujących wielu klientów.

Funkcja sieciowej pamięci masowej (NAS) rozwiązania ETERNUS CS8000 może obsłużyć nawet 2 miliardy plików. Zapewnia efektywną platformę konsolidacji dla archiwizacji danych i sieciową pamięć masową warstwy drugiej dla danych w plikach nieaktywnych. Zintegrowane synchroniczne tworzenie kopii lustrzanych umożliwia firmom korzystanie z platform konsolidacji na tak wielką skalę bez ryzyka. Rozszerzone funkcje replikacji asynchronicznej gwarantują odporność na awarie nawet wtedy, gdy dane są przesyłane na wyjątkowo duże odległości, np. między Europą a Ameryką Południową.

Źródło: Fujitsu