Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

DataCore Software wydaje nową wersję SANsymphony-V

DataCoreDataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych, zaprezentował nową wersję swojego flagowego oprogramowania - SANsymphony-V 9.0.4. Rozbudowano w niej możliwość skalowania infrastruktury przechowywania danych oraz dodano nowe funkcje ułatwiające centralne zarządzanie środowiskiem składającym się z macierzy dyskowych i innych nośników danych od różnych producentów.


Funkcje dostępne w nowej wersji SANsymphony-V to odpowiedź na coraz częściej zgłaszaną przez administratorów potrzebę zmiany sposobu zarządzania systemami przechowywania danych. SANsymphony-V jest w stanie pomóc w budowie długoterminowej strategii zarządzania pamięciami masowymi i zwiększeniu jej wydajności przy pomocy pamięci flash i dysków SSD, a także ułatwić ograniczenie kosztów przechowywania danych poprzez eliminację konieczności kupowania nowych macierzy dyskowych.

Nowa wersja oprogramowania DataCore pozwala na zoptymalizowanie wydajności środowiska pamięci masowych przy wykorzystaniu pamięci flash oraz mechanicznych dysków w serwerze, w macierzach podłączonych do sieci SAN lub w obu naraz.

Wśród innych, dodatkowych funkcji w nowej wersji, znalazły się:
• Dwukrotnie większa skalowalność: Możliwość połączenia ze sobą aż 16 węzłów w centralnie zarządzaną sieć pamięci masowych, co wpływa na przyspieszenie pracy aplikacji i zwiększa wydajność całego systemu oraz chroni infrastrukturę IT przed tymczasową utratą dostępu w wyniku awarii pracy jednego węzła. Ułatwia też prowadzenie prac serwisowych i rozbudowywanie podłączonych do infrastruktury pamięci masowych urządzeń.
• Przenoszenie danych bez przerw w pracy: Możliwe jest przenoszenie wirtualnych dysków pomiędzy pulami składającymi się z różnych nośników. Dla przykładu, woluminy znajdujące się w puli przeznaczonej na testy lub rozwój produktu mogą zostać przeniesione do puli produkcyjnej w tle, be przerywania pracy aplikacji.
• Automatyczna naprawa środowiska pamięci masowych: Dzięki wykonywanej pomiędzy węzłami synchronicznej kopii lustrzanej, SANsymphony-V ma możliwość wykrycia i odłączenia od środowiska produkcyjnego zasobów sprzętowych, które pracują nieprawidłowo. Woluminy rezydujące na tych urządzeniach są automatycznie migrowane do alternatywnej lokalizacji bez przerywania pracy aplikacji. Klienci zyskują ciągłość dostępu, zaś cały proces naprawy dzieje się automatycznie.
• Ochrona przed błędami dzięki zarządzaniu zmianą: SANsymphony-V rejestruje działania wykonane przez każdego administratora oraz oznacza je stemplami czasowymi. Dzięki temu możliwe jest prześledzenie wykonanych prac i wykrycie tych, które mogły spowodować jakiś problem.

Zmieniające się trendy w zarządzaniu pamięciami masowymi wymuszają na administratorach korzystanie z takiego oprogramowania jak DataCore SANsymphony-V. Umożliwia ono stworzenie niezależnej od sprzętu warstwy wirtualizacyjnej, łączącej w pule posiadane przez firmę pamięci masowe i umożliwiającej centralne zarządzanie nimi. Kluczowa jest także możliwość połączenia pamięci flash z warstwami tańszych pamięci dyskowych, co pozwala na automatyczne zarządzanie migracją danych, w zależności od wydajnościowych potrzeb korzystających z nich aplikacji. Optymalizacji wydajności i pojemności poprzez połączenie w jeden system mogą być poddane rozwiązania różnych generacji i producentów.

DataCore od początku istnienia firmy uważał, że kluczowym elementem architektury opartej na oprogramowaniu jest zapewnienie możliwości wymiany sprzętu bez przerywania pracy aplikacji. Z tym poglądem zgodne są nowe trendy obowiązujące w całych centrach danych, przedstawiające środowisko wirtualizacyjne jako będące w stanie współpracować ze sprzętem dowolnych dostawców oraz automatyzować i optymalizować swoją pracę.

DataCore SANsymphony-V 9.0.4 trafił do sprzedaży 4 listopada 2013 r. i jest już dostępny u autoryzowanych partnerów DataCore Software.

Źródło: DataCore Software