Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC liderem integracji pamięci masowej z produktami VMware

VMware EMCFirma EMC Corporation poinformowała o zajęciu pierwszego miejsca wśród producentów pamięci masowych w dorocznym badaniu firmy analiztycznej Wikibon dotyczącym wirtualizacji, zatytułowanym „VMware Dominant in Multi-Hypervisor Data Centers” (Dominacja VMware w centrach przetwarzania danych opartych na wielu hiperwizorach). W badaniu przeanalizowano poziom integracji rozwiązań oferowanych przez różnych producentów ze środowiskami VMware.


Systemy pamięci masowych firmy EMC zostały uznane za najlepsze w każdej z trzech ocenianych kategorii produktów, czyli w kategorii systemów pamięci masowych ogółem, systemów   o dostępie blokowym i systemów o dostępie plikowym.

EMC VNX i EMC VMAX są czołowymi systemami pamięci masowych w kategorii rozwiązań o dostępie blokowym, w której analitycy przeanalizowali trzynaście produktów. Systemy VNX znalazły się na pierwszym miejscu wśród rozwiązań pamięci masowych dla platformy VMware vSphere nie tylko w badaniu z 2013 r., ale także w raportach z lat 2012 i 2011.

W badaniu oceniano producentów pamięci masowej na podstawie jakości integracji ich rozwiązań z technologią VMware. EMC, jako czołowy dostawca infrastruktury informatycznej do obsługi rozwiązań VMware, oferuje klientom korzystającym z produktów VMware dostępność, ochronę, automatyzację i bezpieczeństwo niezbędne do wdrożenia wirtualizacji i zdobycia przewagi nad konkurencją. Ułatwia tym samym wdrażanie środowisk chmury i technologii wirtualizacji do uruchamiania systemów VMware w nowoczesnych chmurach cechujących się coraz większym stopniem automatyzacji.

Ścisła integracja systemów EMC z rozwiązaniami VMware eliminuje konieczność pisania i aktualizowania złożonych skryptów łączących te środowiska. Dzięki temu firmy mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami informatycznymi i dostosowywać je do potrzeb i reguł biznesowych, a tym samym obniżyć koszty i zwiększyć wydajność operacyjną.

Wykorzystanie technologii - nowe obszary integracji

Dowodem pogłębionej integracji rozwiązań EMC z produktami VMware jest pakiet EMC Storage Analytics Suite 2.0 (ESA). Klienci mogą teraz z niego korzystać we wszystkich rozwiązaniach z serii VNX i VMAX w celu monitorowania swoich środowisk i rozwiązywać pojawiające się w nich problemy. Pakiet ESA, który stworzono w oparciu o narzędzie VMware vCenter Operations Manager; przeprowadza analizy  w domenach pamięci masowej zapewniając administratorom lepszy wgląd w zarządzane środowiska, co pozwala zwiększyć wydajność operacyjną i ogólną produktywność. Jako niezależne rozwiązanie analityczne pakiet ESA zaprojektowano z myślą o prowadzeniu szczegółowych analiz pamięci masowych i całościowym odwzorowaniu topologii na obsługiwanych macierzach VMAX i VNX w środowisku VMware.
       
Zdefiniowana programowo platforma pamięci masowej EMC ViPR oferuje szereg obszarów integracji z technologią VMware (np. z oprogramowaniem VMware vCenter Orchestrator czy VMware vCloud Automation Center), a tym samym umożliwia automatyzację udostępniania pamięci masowej na podstawie wyznaczonych reguł. ViPR komunikuje się z technologiami VMware za pośrednictwem interfejsów VMware API for vSphere Storage Awareness udostępniając użytkownikom zintegrowany interfejs, który pozwala centralnie zarządzać profilami pamięci masowych i przeglądać pule pamięci masowych ViPR z poziomu rozwiązania vCenter.

Dzięki zgodności operacyjnej rozwiązań RSA Security Analytics z wirtualną platformą sieciową VMware administratorzy zabezpieczeń mogą z kolei przeglądać wszystkie pakiety danych przesyłane w wirtualnych centrach przetwarzania danych, a w szczególności pomiędzy maszynami wirtualnymi uruchomionymi na danym hoście. Możliwość wglądu w dane przesyłane przez maszyny wirtualne zarówno przez sieci fizyczne, jak i wirtualne, pomaga wyeliminować istotne luki związane z bezpieczeństwem, co pozwala informatykom szybko reagować w przypadku wykrycia zarażonych lub podejrzanych maszyn wirtualnych.

Z technologiami operacyjnymi i narzędziami do zarządzania VMware zintegrowane są również nowe usługi automatyzacyjne EMC dla chmur hybrydowych. Stworzono je w celu usprawnienia transformacji infrastruktury informatycznej w celu umożliwienia klientom udostępniania jej jako usługi (ITaaS).

Nowe usługi pomagają też działom IT obniżyć koszty i zwiększyć elastyczność zdefiniowanych programowo centrów przetwarzania danych. Usługa vCloud Suite Enablement wykorzystuje pakiet VMware vCloud Suite i technologię Puppet Labs PaaS w celu zmiany sposobu tworzenia i wdrażania aplikacji. Z kolei usługę EMC Management and Orchestration Jumpstart stworzono z myślą o zmianie sposobu konfigurowania, serwisowania i rozbudowywania infrastruktur za pomocą oprogramowania vCloud Automation Center i konsoli vCenter Operations Management. Usługa Dynamic Financial Management Service zapewnia natomiast użytkownikom, programistom i administratorom przejrzystość i kontrolę finansową za pośrednictwem pakietu VMware IT Business Management Suite.

Źródło: EMC