Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC liderem integracji pamięci masowej z produktami VMware

VMware EMCFirma EMC Corporation poinformowała o zajęciu pierwszego miejsca wśród producentów pamięci masowych w dorocznym badaniu firmy analiztycznej Wikibon dotyczącym wirtualizacji, zatytułowanym „VMware Dominant in Multi-Hypervisor Data Centers” (Dominacja VMware w centrach przetwarzania danych opartych na wielu hiperwizorach). W badaniu przeanalizowano poziom integracji rozwiązań oferowanych przez różnych producentów ze środowiskami VMware.


Systemy pamięci masowych firmy EMC zostały uznane za najlepsze w każdej z trzech ocenianych kategorii produktów, czyli w kategorii systemów pamięci masowych ogółem, systemów   o dostępie blokowym i systemów o dostępie plikowym.

EMC VNX i EMC VMAX są czołowymi systemami pamięci masowych w kategorii rozwiązań o dostępie blokowym, w której analitycy przeanalizowali trzynaście produktów. Systemy VNX znalazły się na pierwszym miejscu wśród rozwiązań pamięci masowych dla platformy VMware vSphere nie tylko w badaniu z 2013 r., ale także w raportach z lat 2012 i 2011.

W badaniu oceniano producentów pamięci masowej na podstawie jakości integracji ich rozwiązań z technologią VMware. EMC, jako czołowy dostawca infrastruktury informatycznej do obsługi rozwiązań VMware, oferuje klientom korzystającym z produktów VMware dostępność, ochronę, automatyzację i bezpieczeństwo niezbędne do wdrożenia wirtualizacji i zdobycia przewagi nad konkurencją. Ułatwia tym samym wdrażanie środowisk chmury i technologii wirtualizacji do uruchamiania systemów VMware w nowoczesnych chmurach cechujących się coraz większym stopniem automatyzacji.

Ścisła integracja systemów EMC z rozwiązaniami VMware eliminuje konieczność pisania i aktualizowania złożonych skryptów łączących te środowiska. Dzięki temu firmy mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami informatycznymi i dostosowywać je do potrzeb i reguł biznesowych, a tym samym obniżyć koszty i zwiększyć wydajność operacyjną.

Wykorzystanie technologii - nowe obszary integracji

Dowodem pogłębionej integracji rozwiązań EMC z produktami VMware jest pakiet EMC Storage Analytics Suite 2.0 (ESA). Klienci mogą teraz z niego korzystać we wszystkich rozwiązaniach z serii VNX i VMAX w celu monitorowania swoich środowisk i rozwiązywać pojawiające się w nich problemy. Pakiet ESA, który stworzono w oparciu o narzędzie VMware vCenter Operations Manager; przeprowadza analizy  w domenach pamięci masowej zapewniając administratorom lepszy wgląd w zarządzane środowiska, co pozwala zwiększyć wydajność operacyjną i ogólną produktywność. Jako niezależne rozwiązanie analityczne pakiet ESA zaprojektowano z myślą o prowadzeniu szczegółowych analiz pamięci masowych i całościowym odwzorowaniu topologii na obsługiwanych macierzach VMAX i VNX w środowisku VMware.
       
Zdefiniowana programowo platforma pamięci masowej EMC ViPR oferuje szereg obszarów integracji z technologią VMware (np. z oprogramowaniem VMware vCenter Orchestrator czy VMware vCloud Automation Center), a tym samym umożliwia automatyzację udostępniania pamięci masowej na podstawie wyznaczonych reguł. ViPR komunikuje się z technologiami VMware za pośrednictwem interfejsów VMware API for vSphere Storage Awareness udostępniając użytkownikom zintegrowany interfejs, który pozwala centralnie zarządzać profilami pamięci masowych i przeglądać pule pamięci masowych ViPR z poziomu rozwiązania vCenter.

Dzięki zgodności operacyjnej rozwiązań RSA Security Analytics z wirtualną platformą sieciową VMware administratorzy zabezpieczeń mogą z kolei przeglądać wszystkie pakiety danych przesyłane w wirtualnych centrach przetwarzania danych, a w szczególności pomiędzy maszynami wirtualnymi uruchomionymi na danym hoście. Możliwość wglądu w dane przesyłane przez maszyny wirtualne zarówno przez sieci fizyczne, jak i wirtualne, pomaga wyeliminować istotne luki związane z bezpieczeństwem, co pozwala informatykom szybko reagować w przypadku wykrycia zarażonych lub podejrzanych maszyn wirtualnych.

Z technologiami operacyjnymi i narzędziami do zarządzania VMware zintegrowane są również nowe usługi automatyzacyjne EMC dla chmur hybrydowych. Stworzono je w celu usprawnienia transformacji infrastruktury informatycznej w celu umożliwienia klientom udostępniania jej jako usługi (ITaaS).

Nowe usługi pomagają też działom IT obniżyć koszty i zwiększyć elastyczność zdefiniowanych programowo centrów przetwarzania danych. Usługa vCloud Suite Enablement wykorzystuje pakiet VMware vCloud Suite i technologię Puppet Labs PaaS w celu zmiany sposobu tworzenia i wdrażania aplikacji. Z kolei usługę EMC Management and Orchestration Jumpstart stworzono z myślą o zmianie sposobu konfigurowania, serwisowania i rozbudowywania infrastruktur za pomocą oprogramowania vCloud Automation Center i konsoli vCenter Operations Management. Usługa Dynamic Financial Management Service zapewnia natomiast użytkownikom, programistom i administratorom przejrzystość i kontrolę finansową za pośrednictwem pakietu VMware IT Business Management Suite.

Źródło: EMC

Logowanie i rejestracja