Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC liderem integracji pamięci masowej z produktami VMware

VMware EMCFirma EMC Corporation poinformowała o zajęciu pierwszego miejsca wśród producentów pamięci masowych w dorocznym badaniu firmy analiztycznej Wikibon dotyczącym wirtualizacji, zatytułowanym „VMware Dominant in Multi-Hypervisor Data Centers” (Dominacja VMware w centrach przetwarzania danych opartych na wielu hiperwizorach). W badaniu przeanalizowano poziom integracji rozwiązań oferowanych przez różnych producentów ze środowiskami VMware.


Systemy pamięci masowych firmy EMC zostały uznane za najlepsze w każdej z trzech ocenianych kategorii produktów, czyli w kategorii systemów pamięci masowych ogółem, systemów   o dostępie blokowym i systemów o dostępie plikowym.

EMC VNX i EMC VMAX są czołowymi systemami pamięci masowych w kategorii rozwiązań o dostępie blokowym, w której analitycy przeanalizowali trzynaście produktów. Systemy VNX znalazły się na pierwszym miejscu wśród rozwiązań pamięci masowych dla platformy VMware vSphere nie tylko w badaniu z 2013 r., ale także w raportach z lat 2012 i 2011.

W badaniu oceniano producentów pamięci masowej na podstawie jakości integracji ich rozwiązań z technologią VMware. EMC, jako czołowy dostawca infrastruktury informatycznej do obsługi rozwiązań VMware, oferuje klientom korzystającym z produktów VMware dostępność, ochronę, automatyzację i bezpieczeństwo niezbędne do wdrożenia wirtualizacji i zdobycia przewagi nad konkurencją. Ułatwia tym samym wdrażanie środowisk chmury i technologii wirtualizacji do uruchamiania systemów VMware w nowoczesnych chmurach cechujących się coraz większym stopniem automatyzacji.

Ścisła integracja systemów EMC z rozwiązaniami VMware eliminuje konieczność pisania i aktualizowania złożonych skryptów łączących te środowiska. Dzięki temu firmy mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami informatycznymi i dostosowywać je do potrzeb i reguł biznesowych, a tym samym obniżyć koszty i zwiększyć wydajność operacyjną.

Wykorzystanie technologii - nowe obszary integracji

Dowodem pogłębionej integracji rozwiązań EMC z produktami VMware jest pakiet EMC Storage Analytics Suite 2.0 (ESA). Klienci mogą teraz z niego korzystać we wszystkich rozwiązaniach z serii VNX i VMAX w celu monitorowania swoich środowisk i rozwiązywać pojawiające się w nich problemy. Pakiet ESA, który stworzono w oparciu o narzędzie VMware vCenter Operations Manager; przeprowadza analizy  w domenach pamięci masowej zapewniając administratorom lepszy wgląd w zarządzane środowiska, co pozwala zwiększyć wydajność operacyjną i ogólną produktywność. Jako niezależne rozwiązanie analityczne pakiet ESA zaprojektowano z myślą o prowadzeniu szczegółowych analiz pamięci masowych i całościowym odwzorowaniu topologii na obsługiwanych macierzach VMAX i VNX w środowisku VMware.
       
Zdefiniowana programowo platforma pamięci masowej EMC ViPR oferuje szereg obszarów integracji z technologią VMware (np. z oprogramowaniem VMware vCenter Orchestrator czy VMware vCloud Automation Center), a tym samym umożliwia automatyzację udostępniania pamięci masowej na podstawie wyznaczonych reguł. ViPR komunikuje się z technologiami VMware za pośrednictwem interfejsów VMware API for vSphere Storage Awareness udostępniając użytkownikom zintegrowany interfejs, który pozwala centralnie zarządzać profilami pamięci masowych i przeglądać pule pamięci masowych ViPR z poziomu rozwiązania vCenter.

Dzięki zgodności operacyjnej rozwiązań RSA Security Analytics z wirtualną platformą sieciową VMware administratorzy zabezpieczeń mogą z kolei przeglądać wszystkie pakiety danych przesyłane w wirtualnych centrach przetwarzania danych, a w szczególności pomiędzy maszynami wirtualnymi uruchomionymi na danym hoście. Możliwość wglądu w dane przesyłane przez maszyny wirtualne zarówno przez sieci fizyczne, jak i wirtualne, pomaga wyeliminować istotne luki związane z bezpieczeństwem, co pozwala informatykom szybko reagować w przypadku wykrycia zarażonych lub podejrzanych maszyn wirtualnych.

Z technologiami operacyjnymi i narzędziami do zarządzania VMware zintegrowane są również nowe usługi automatyzacyjne EMC dla chmur hybrydowych. Stworzono je w celu usprawnienia transformacji infrastruktury informatycznej w celu umożliwienia klientom udostępniania jej jako usługi (ITaaS).

Nowe usługi pomagają też działom IT obniżyć koszty i zwiększyć elastyczność zdefiniowanych programowo centrów przetwarzania danych. Usługa vCloud Suite Enablement wykorzystuje pakiet VMware vCloud Suite i technologię Puppet Labs PaaS w celu zmiany sposobu tworzenia i wdrażania aplikacji. Z kolei usługę EMC Management and Orchestration Jumpstart stworzono z myślą o zmianie sposobu konfigurowania, serwisowania i rozbudowywania infrastruktur za pomocą oprogramowania vCloud Automation Center i konsoli vCenter Operations Management. Usługa Dynamic Financial Management Service zapewnia natomiast użytkownikom, programistom i administratorom przejrzystość i kontrolę finansową za pośrednictwem pakietu VMware IT Business Management Suite.

Źródło: EMC

Logowanie i rejestracja