Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware prezentuje wyniki finansowe za III kwartał 2013 r.

VMwareVMware, lider w dziedzinie rozwiązań do wirtualizacji centrów danych i tworzenia środowisk chmurowych (cloud computing), opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2013 roku.


• Przychody ze sprzedaży w trzecim kwartale wyniosły 1,29 mld USD, co stanowi 14% wzrost w stosunku do trzeciego kwartału w roku ubiegłym. Wyłączając przychody GoPivotal i technologie zbyte w 2013 r., przychody za trzeci kwartał wzrosły o 19% w stosunku do trzeciego kwartału 2012 r.
• Zysk operacyjny w trzecim kwartale wyniósł 287 mln USD, co stanowi 51% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.
• Przychody z działalności operacyjnej w II kw. Non-GAAP wyniosły 436 mln USD, co oznacza 19% wzrost w porównaniu z trzecim kwartałem 2012 r.
• Zysk netto w trzecim kwartale wyniósł 261 mln USD, co oznacza 0,60 USD na akcję i 67% wzrost w porównaniu do 157 mln USD / 0,36 USD za akcję w trzecim kwartale 2012 r.
• Zysk netto w trzecim kwartale, w ujęciu Non-GAAP wyniósł 363 mln USD, co oznacza 0,84 dolary na akcję, co oznacza 20% wzrost w porównaniu do 303 mln i 0,70 USD na akcję w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

"Wykorzystując swoją pozycję, VMware pomaga klientom w transformacji w kierunku mobilnej chmury. Chcemy pomóc naszym klientom, którzy związali się z nami długoterminową współpracą, w rozwoju ich przedsięwzięć, środowisk i zasobów tak by ich biznes mógł rozkwitać w przyszłości" - powiedział Pat Gelsinger, CEO firmy VMware

W minionym kwartale, podczas VMworld 2013, firma VMware poinformowała o wprowadzeniu na rynek szeregu nowych produktów i usług mających na celu zwiększenie mocy wirtualizacji całego centrum przetwarzania danych, w tym sieci, magazynów danych i warstwy zarządzania, w szczególności przez architekturę programowo definiowanego centrum danych (SDDC, Software-Defined Data Center). Do najistotniejszych z nowych rozwiązań zaliczyć należy VMware NSX, VMware Virtual SAN, VMware vCloud Suite 5 oraz VMware vSphere 5.5.

Ponadto w ub. kwartale firma VMware przejęła Desktone, kluczowego dostawcę rozwiązań chmurowych opartych o model Desktop-as-a-Service (DaaS).

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników finansowych osiągniętych w trzecim kwartale, ponieważ osiągnęliśmy wszystkie nasze założenia i kluczowe cele jakie założyliśmy na ten kwartał. Kontynuujemy to co założyliśmy sobie na początku roku. Widzimy wśród klientów silny popyt na nowe rozwiązania, takie jak Software-Defined Data Center i jestem bardzo podekscytowany związanymi z tym perspektywami na przyszłość" - powiedział Jonathan Chadwick, CFO w VMware.