Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix prezentuje CloudPlatform 4.2

Citrix CloudPlatformCitrix zaprezentował CloudPlatform 4.2, rozwiązanie do automatyzacji zarządzania chmurami oparte na Apache CloudStack oraz Citrix CloudPortal Business Manager 2.1, portal webowy, pozwalający na zarządzanie dostarczanymi usługami. Najnowsza wersja CloudPlatform pozwala na automatyzacje zadań wokół tradycyjnych, jak i tych osadzonych w chmurze środowisk maszyn wirtualnych, co pozwala oferować IT jako usługę (ITaaS).


Citrix CloudPlatform 4.2
Citrix CloudPlatform oferuje platformę do zarządzania zapewniającą elastyczność i umożliwiającą obsługę dowolnej aplikacji. Rozwiązanie dostarcza wymiernych korzyści zarówno dostawcom usług chmurowych jak i ich klientom, poprzez zestaw funkcjonalności, które wspierają ich specyficzne potrzeby biznesowe, w tym:
• Budowę prywatnych chmur oraz wdrażanie tradycyjnych środowisk maszyn wirtualnych.
 o Aplikacje nTier i wirtualne chmury prywatne działają w oparciu o firmowe zabezpieczenia, środowisko sieciowe i określone wymagania w zakresie dostępności, - na poziomie tradycyjnego centrum danych.
 o Izolacja prywatnej chmury zapewnia odpowiedni poziom zgodności, bezpieczeństwa i  wydajności nawet dla najbardziej rygorystycznych środowisk maszyn wirtualnych, działających w chmurze.
 o Integracja sieci klasy korporacyjnej wspiera wydajność, skalowalność i wymogi SLA dla  nawet najbardziej wymagających środowisk produkcyjnych.
 o Integracja z VMware pozwala klientom na wykorzystanie istniejących inwestycji VMware.
 o Integracja z Cisco umożliwia tworzenie i zarządzanie środowiskami maszyn wirtualnych na  serwerach Cisco UCS bezpośrednio z poziomu CloudPlatform z możliwością wykorzystania przełączników Nexus 1000v oraz firewali ASA 1000v
• Budowę skalowalnych środowisk cloud computing i tworzenie środowisk przez usługodawców
 o Segmentacja pozwala na podział środowiska pomiędzy kilka centrów obliczeniowych lub stref w celu spełnienia wymogów wynikających ze skalowalności, opóźnień sieci, aspektów lokalizacji czy regulacji prawnych.
 o Zaawansowana infrastruktura sieciowa chmury umożliwia operatorom tworzenie zaawansowanych konfiguracji sieciowych i oferowanie ich jako usługi (tzw. Network-as-a-Service).
 o Funkcja Object Storage zapewnia konfigurację przestrzeni dyskowej, dostosowanej do segmentacji środowiska i stref  w celu zwiększenia wydajności operacyjnej i prostoty zarządzania.
 o API w standardzie oferowanym przez AWS umożliwia klientom wykorzystanie  dotychczasowych rozwiązań bazujących na AWS w środowisku CloudPlatform oraz integrację z innymi ekosystemami z obszaru PaaS, czy systemami służącymi do monitorowania.  
• Rozszerzenia tworzone przez integratorów IT
 o Architektura wtyczek umożliwia organizacjom łatwe tworzenie własnych rozszerzeń w środowisku Citrix CloudPlatform.

Citrix CloudPortal Business Manager 2.1
Citrix CloudPortal Business Manager jest łatwym w obsłudze portalem webowym, który pomaga dostawcom rozwiązań IT w tworzeniu usług, zarządzaniu biznesem, użytkownikami, a także aspektami operacyjnymi, związanymi z dostarczeniem usług chmurowych klientom. Nowe funkcje to między innymi: katalog usług chmurowych, SDK, zestaw API, natywne wtyczki Citrix oraz firm partnerskich, ulepszenia w zakresie wydajności oraz poziomu satysfakcji użytkowników.

CloudPlatform jest licencjonowany „per CPU socket” i dostępny zarówno w opcji licencji rocznej oraz wieczystej. CloudPortal Business Manager jest licencjonowany “per-site” i jest dostępny zarówno w opcji licencji rocznej oraz wieczystej. Obydwa produkty są sprzedawane za pośrednictwem Citrix oraz ich autoryzowanych partnerów.

Źródło: Citrix

Logowanie i rejestracja