Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix prezentuje CloudPlatform 4.2

Citrix CloudPlatformCitrix zaprezentował CloudPlatform 4.2, rozwiązanie do automatyzacji zarządzania chmurami oparte na Apache CloudStack oraz Citrix CloudPortal Business Manager 2.1, portal webowy, pozwalający na zarządzanie dostarczanymi usługami. Najnowsza wersja CloudPlatform pozwala na automatyzacje zadań wokół tradycyjnych, jak i tych osadzonych w chmurze środowisk maszyn wirtualnych, co pozwala oferować IT jako usługę (ITaaS).


Citrix CloudPlatform 4.2
Citrix CloudPlatform oferuje platformę do zarządzania zapewniającą elastyczność i umożliwiającą obsługę dowolnej aplikacji. Rozwiązanie dostarcza wymiernych korzyści zarówno dostawcom usług chmurowych jak i ich klientom, poprzez zestaw funkcjonalności, które wspierają ich specyficzne potrzeby biznesowe, w tym:
• Budowę prywatnych chmur oraz wdrażanie tradycyjnych środowisk maszyn wirtualnych.
 o Aplikacje nTier i wirtualne chmury prywatne działają w oparciu o firmowe zabezpieczenia, środowisko sieciowe i określone wymagania w zakresie dostępności, - na poziomie tradycyjnego centrum danych.
 o Izolacja prywatnej chmury zapewnia odpowiedni poziom zgodności, bezpieczeństwa i  wydajności nawet dla najbardziej rygorystycznych środowisk maszyn wirtualnych, działających w chmurze.
 o Integracja sieci klasy korporacyjnej wspiera wydajność, skalowalność i wymogi SLA dla  nawet najbardziej wymagających środowisk produkcyjnych.
 o Integracja z VMware pozwala klientom na wykorzystanie istniejących inwestycji VMware.
 o Integracja z Cisco umożliwia tworzenie i zarządzanie środowiskami maszyn wirtualnych na  serwerach Cisco UCS bezpośrednio z poziomu CloudPlatform z możliwością wykorzystania przełączników Nexus 1000v oraz firewali ASA 1000v
• Budowę skalowalnych środowisk cloud computing i tworzenie środowisk przez usługodawców
 o Segmentacja pozwala na podział środowiska pomiędzy kilka centrów obliczeniowych lub stref w celu spełnienia wymogów wynikających ze skalowalności, opóźnień sieci, aspektów lokalizacji czy regulacji prawnych.
 o Zaawansowana infrastruktura sieciowa chmury umożliwia operatorom tworzenie zaawansowanych konfiguracji sieciowych i oferowanie ich jako usługi (tzw. Network-as-a-Service).
 o Funkcja Object Storage zapewnia konfigurację przestrzeni dyskowej, dostosowanej do segmentacji środowiska i stref  w celu zwiększenia wydajności operacyjnej i prostoty zarządzania.
 o API w standardzie oferowanym przez AWS umożliwia klientom wykorzystanie  dotychczasowych rozwiązań bazujących na AWS w środowisku CloudPlatform oraz integrację z innymi ekosystemami z obszaru PaaS, czy systemami służącymi do monitorowania.  
• Rozszerzenia tworzone przez integratorów IT
 o Architektura wtyczek umożliwia organizacjom łatwe tworzenie własnych rozszerzeń w środowisku Citrix CloudPlatform.

Citrix CloudPortal Business Manager 2.1
Citrix CloudPortal Business Manager jest łatwym w obsłudze portalem webowym, który pomaga dostawcom rozwiązań IT w tworzeniu usług, zarządzaniu biznesem, użytkownikami, a także aspektami operacyjnymi, związanymi z dostarczeniem usług chmurowych klientom. Nowe funkcje to między innymi: katalog usług chmurowych, SDK, zestaw API, natywne wtyczki Citrix oraz firm partnerskich, ulepszenia w zakresie wydajności oraz poziomu satysfakcji użytkowników.

CloudPlatform jest licencjonowany „per CPU socket” i dostępny zarówno w opcji licencji rocznej oraz wieczystej. CloudPortal Business Manager jest licencjonowany “per-site” i jest dostępny zarówno w opcji licencji rocznej oraz wieczystej. Obydwa produkty są sprzedawane za pośrednictwem Citrix oraz ich autoryzowanych partnerów.

Źródło: Citrix