Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pierwsze w branży otwarte środowisko sieci definiowanych programowo

HPFirma HP zaprezentowała pierwsze w branży otwarte środowisko technologii SDN (sieci definiowanych programowo) klasy korporacyjnej, obejmujące pakiet narzędzi dla programistów HP SDN Developer Kit (SDK) i sklep z aplikacjami HP SDN App Store.


Tradycyjne sposoby wdrażania rozwiązań sieciowych zazwyczaj wymagają długich miesięcy intensywnej pracy nad dostosowywaniem ich do wymagań, co opóźnia potencjalne wdrożenie aplikacji, a zarazem ogranicza elastyczność. Technologia SDN umożliwia zautomatyzowanie pracy sieci, warto jednak zauważyć, że zamknięte, zastrzeżone rozwiązania hamują innowacje, utrudniają zapewnienie zgodności operacyjnej i ograniczają rozwój rynku. Otwarte środowisko SDN i platforma tworzenia i wymiany  aplikacji mogą znacznie poprawić  innowacyjność przedsiębiorstwa, a także zoptymalizować jego pracę.

Pakiet HP SDN Developer Kit zapewnia programistom podstawowe narzędzia do tworzenia, testowania i sprawdzania poprawności aplikacji SDN. Aplikacje te są gotowe do wdrożenia na jednym w wielu dostępnych już urządzeń HP SDN, co więcej, razem z SDK HP dostarcza również skojarzone z nim wsparcie techniczne. Sklep z aplikacjami HP SDN App Store pozwala klientom przeglądać, wyszukiwać, kupować i pobierać aplikacje SDN, które ktoś gdzieś na świecie już opracował i przetestował, a być może to właśnie tego potrzebuje firma, aby się rozwijać. Aplikacje można pobierać  bezpośrednio na kontroler Virtual Application Networks SDN (VAN SDN), oferując nowy sposób nabywania i wdrażania usług sieciowych.

"Dzięki SDN branża sieciowa ma możliwość innowacyjnej pracy bez zakłóceń i jest przygotowana do ogromnego kroku naprzód. HP stworzyło najbardziej wszechstronne portfolio produktów SDN na rynku oraz otwarty ekosystem SDN, oferujący przedsiębiorstwom i partnerom środowisko umożliwiające szybkie dostosowanie sieci do potrzeb biznesowych i wymagań konkretnych aplikacji" - mówi Bethany Mayer, wiceprezes i dyrektor generalny, HP Networking.

Do zarejestrowanych partnerów środowiska SDN i pakietu HP SDN Developer Kit należą takie firmy i instytucje jak Aastra, Blue Coat Systems, BlueCat, Citrix Systems, Ecode Networks, F5, Infoblox, Infranics, Intel, Microsoft, MIMOS, PwC, Qosmos, Radware, Real Status, Riverbed, Uniwersytet RMIT, ShoreTel Inc., SAP, Tech Mahindra, VMware, Versatile i Websense.

Sklep HP SDN App Store udostępnia otwartą platformę, na której partnerzy mogą sprzedawać aplikacje SDN, a klienci nabywać je na potrzeby wdrożenia w swoich sieciach za pomocą kilku prostych kliknięć. HP SDN App Store będzie obejmować aplikacje przygotowane przez HP, stworzone wspólnie z partnerami oraz rozwiązania certyfikowane przez partnerów i opracowane przez społeczność.

Aby uzupełnić otwarte środowisko SDN, HP w swoich 10 nowych routerach z oferty HP FlexNetwork, w tym z serii MSR2000, 3000, 4000 i HP Virtual Services Router (VSR) zapewnił wsparcie  technologii OpenFlow, która jest częścią SDN. Rozszerzenia te bazują na dotychczasowej gamie komercyjnie dostępnych 50 urządzeń zgodnych z technologią OpenFlow, które to przekładają się na ponad 25 mln zainstalowanych portów SDN u klientów HP. Pełną listę partnerów można znaleźć na stronie HP SDN Ecosystem Partners.

Aby przekazać specjalistom ds. informatyki umiejętności, niezbędne do korzystania z nowych sposobów budowania i programowania sieci oraz zarządzania nimi za pomocą rozwiązań SDN, HP wprowadza do programu HP ExpertOne szereg szkoleń SDN Learning Journey i certyfikaty SDN.

Program HP SDN Learning Journey posiada trzy zdefiniowane kroki zmierzające do przygotowania, zaangażowania i realizacji rozwiązań SDN. Łączy on tradycyjne sieci z architekturą SDN.

Dzięki certyfikacji HP SDN, architekci IT, menedżerowie i deweloperzy, mają pewność, że spełniają surowe normy wydajności firmy HP dla korporacyjnych wdrożeń SDN.

Źródło: HP