Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pierwsze w branży otwarte środowisko sieci definiowanych programowo

HPFirma HP zaprezentowała pierwsze w branży otwarte środowisko technologii SDN (sieci definiowanych programowo) klasy korporacyjnej, obejmujące pakiet narzędzi dla programistów HP SDN Developer Kit (SDK) i sklep z aplikacjami HP SDN App Store.


Tradycyjne sposoby wdrażania rozwiązań sieciowych zazwyczaj wymagają długich miesięcy intensywnej pracy nad dostosowywaniem ich do wymagań, co opóźnia potencjalne wdrożenie aplikacji, a zarazem ogranicza elastyczność. Technologia SDN umożliwia zautomatyzowanie pracy sieci, warto jednak zauważyć, że zamknięte, zastrzeżone rozwiązania hamują innowacje, utrudniają zapewnienie zgodności operacyjnej i ograniczają rozwój rynku. Otwarte środowisko SDN i platforma tworzenia i wymiany  aplikacji mogą znacznie poprawić  innowacyjność przedsiębiorstwa, a także zoptymalizować jego pracę.

Pakiet HP SDN Developer Kit zapewnia programistom podstawowe narzędzia do tworzenia, testowania i sprawdzania poprawności aplikacji SDN. Aplikacje te są gotowe do wdrożenia na jednym w wielu dostępnych już urządzeń HP SDN, co więcej, razem z SDK HP dostarcza również skojarzone z nim wsparcie techniczne. Sklep z aplikacjami HP SDN App Store pozwala klientom przeglądać, wyszukiwać, kupować i pobierać aplikacje SDN, które ktoś gdzieś na świecie już opracował i przetestował, a być może to właśnie tego potrzebuje firma, aby się rozwijać. Aplikacje można pobierać  bezpośrednio na kontroler Virtual Application Networks SDN (VAN SDN), oferując nowy sposób nabywania i wdrażania usług sieciowych.

"Dzięki SDN branża sieciowa ma możliwość innowacyjnej pracy bez zakłóceń i jest przygotowana do ogromnego kroku naprzód. HP stworzyło najbardziej wszechstronne portfolio produktów SDN na rynku oraz otwarty ekosystem SDN, oferujący przedsiębiorstwom i partnerom środowisko umożliwiające szybkie dostosowanie sieci do potrzeb biznesowych i wymagań konkretnych aplikacji" - mówi Bethany Mayer, wiceprezes i dyrektor generalny, HP Networking.

Do zarejestrowanych partnerów środowiska SDN i pakietu HP SDN Developer Kit należą takie firmy i instytucje jak Aastra, Blue Coat Systems, BlueCat, Citrix Systems, Ecode Networks, F5, Infoblox, Infranics, Intel, Microsoft, MIMOS, PwC, Qosmos, Radware, Real Status, Riverbed, Uniwersytet RMIT, ShoreTel Inc., SAP, Tech Mahindra, VMware, Versatile i Websense.

Sklep HP SDN App Store udostępnia otwartą platformę, na której partnerzy mogą sprzedawać aplikacje SDN, a klienci nabywać je na potrzeby wdrożenia w swoich sieciach za pomocą kilku prostych kliknięć. HP SDN App Store będzie obejmować aplikacje przygotowane przez HP, stworzone wspólnie z partnerami oraz rozwiązania certyfikowane przez partnerów i opracowane przez społeczność.

Aby uzupełnić otwarte środowisko SDN, HP w swoich 10 nowych routerach z oferty HP FlexNetwork, w tym z serii MSR2000, 3000, 4000 i HP Virtual Services Router (VSR) zapewnił wsparcie  technologii OpenFlow, która jest częścią SDN. Rozszerzenia te bazują na dotychczasowej gamie komercyjnie dostępnych 50 urządzeń zgodnych z technologią OpenFlow, które to przekładają się na ponad 25 mln zainstalowanych portów SDN u klientów HP. Pełną listę partnerów można znaleźć na stronie HP SDN Ecosystem Partners.

Aby przekazać specjalistom ds. informatyki umiejętności, niezbędne do korzystania z nowych sposobów budowania i programowania sieci oraz zarządzania nimi za pomocą rozwiązań SDN, HP wprowadza do programu HP ExpertOne szereg szkoleń SDN Learning Journey i certyfikaty SDN.

Program HP SDN Learning Journey posiada trzy zdefiniowane kroki zmierzające do przygotowania, zaangażowania i realizacji rozwiązań SDN. Łączy on tradycyjne sieci z architekturą SDN.

Dzięki certyfikacji HP SDN, architekci IT, menedżerowie i deweloperzy, mają pewność, że spełniają surowe normy wydajności firmy HP dla korporacyjnych wdrożeń SDN.

Źródło: HP