Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Sukces na starcie programu SUSE Appliance

NovellNovell poinformował o dużym zainteresowaniu programem SUSE Appliance, pierwszym kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym dostawcom oprogramowania szybkie tworzenie, aktualizowanie, konfigurowanie i wprowadzanie na rynek objętych pełnym wsparciem technicznym urządzeń programowych i wirtualnych.

Po uruchomieniu programu SUSE Appliance przez pierwszy tydzień co minutę składany był kolejny wniosek o rejestrację w programie. W ciągu miesiąca od uruchomienia programu przygotowano 28 tys. urządzeń.

Urządzenia takie rewolucjonizują sposób, w jaki niezależni dostawcy - ISV (Independent Software Vendors) - wprowadzają oprogramowanie na rynek, upraszczając proces wdrażania i konfiguracji, a także eliminują nieprzewidziane koszty i ułatwiają proces sprzedaży.

Od uruchomienia programu SUSE Appliance przed miesiącem, swój udział w nim zarejestrowało ponad dwa tysiące niezależnych dostawców oprogramowania, zaś tysiące osób zarejestrowało się jako użytkownicy SUSE Studio Online – udostępnianego w ramach programu bezpłatnego narzędzia internetowego, pozwalającego na stworzenie kompletnego urządzenia programowego w ciągu kilku minut.

Program SUSE Appliance umożliwia dostawcom oprogramowania tworzenie zintegrowanych pakietów dla konkretnych aplikacji i ich łatwe wdrażanie w środowiskach fizycznych, wirtualnych oraz architekturach typu cloud.
 
Ogromne zainteresowanie branży rozwiązaniem SUSE Studio Online od momentu jego udostępnienia 28 lipca 2009 ilustrują następujące liczby:

   • 20 tys. wniosków o nowe konta, zarejestrowanych w ciągu pierwszego miesiąca działania programu; w pierwszym tygodniu po uruchomieniu programu wnioski spływały częściej niż co minutę
   • 13 tys. urządzeń przetestowanych za pomocą nowatorskiej funkcji testowej wbudowanej w SUSE Studio
   • 28 tys. stworzonych urządzeń
   • Ponad 27 tys. kont utworzonych od uruchomienia programu beta cztery miesiące temu.

„Program SUSE Appliance realizuje naszą obietnicę transformacji sposobu dostarczania oprogramowania klientom przez dostawców niezależnych” – mówi Markus Rex, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Open Platform Solutions w firmie Novell. „Jesteśmy pod wrażeniem entuzjastycznego przyjęcia SUSE Studio Online przez twórców i niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), partnerów z kanału sprzedaży i klientów. Program SUSE Appliance radykalnie zmieni sposób wdrażania oprogramowania, znacznie ułatwiając tworzenie, zarządzanie i sprzedawanie urządzeń programowych, co wpłynie też na wzrost satysfakcji klientów.”

Dostępność

SUSE Studio Online to usługa bezpłatna dostępna pod adresem www.susestudio.com. SUSE Appliance Toolkit – pakiet narzędzi wyposażony w funkcje zarządzania aktualizacjami, dostępem i konfiguracją – zostanie udostępniony jeszcze w tym roku, jednak zapoznać się z nim można już teraz, odwiedzając witrynę www.novell.com/suseappliancepresskit, gdzie można również znaleźć więcej informacji na temat programu SUSE Appliance.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum