Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Certyfikacja CompTIA Cloud+ dostępna globalnie

CompTIACompTIA (Computing Technology Industry Association), międzynarodowe stowarzyszenie non-profit zrzeszające ok. 8 tys. firm na całym świecie, wspierające i rozwijające branżę IT poprzez realizacje różnego typu programów edukacyjnych, badań rynku, działań lobbingowych na rzecz IT, a w szczególności wiodący dostawca neutralnych i niezależnych programów certyfikacyjnych dla specjalistów IT, uruchomiło nowy, profesjonalny program certyfikacji w zakresie technologii informatycznych związanych z chmurą obliczeniową (cloud computing).


Certyfikacja CompTIA Cloud+ sprawdza wiedzę i najlepsze praktyki wymagane dla specjalistów IT, którzy są odpowiedzialni za wdrażanie i dostarczanie rozwiązań na potrzebę infrastruktury chmurowej.

"Cloud computing jest integralną częścią krajobrazu IT dla coraz większej liczby organizacji" - powiedział Terry Erdle, wiceprezes, ds. certyfikacji CompTIA. "Obszar aplikacji bazujących na chmurze obliczeniowej coraz bardziej się rozrasta i różnicuje, dlatego specjaliści odpowiedzialni za implementację i sprzedaż tych technologii muszą posiadać biegłe umiejętności z tej dziedziny."

CompTIA Cloud+ jest kolejnym krokiem w karierze dla doświadczonych administratorów sieci, centrów danych oraz dla innych specjalistów pracujących w środowiskach, które coraz częściej wykorzystują takie technologie jak cloud computing i wirtualizacja.

Egzamin potwierdza, że kandydat posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do zrozumienia standardowych terminologii chmurowych i metodologii; wdrożenia i utrzymania technologii cloud i infrastruktury (jak np. serwery, storage i technologie wirtualizacji); i zrozumienia aspektów bezpieczeństwa IT oraz wykorzystania najlepszych praktyk związanych z wdrażaniem chmury oraz aplikacji w środowisku zwirtualizowanym.

Tematy zawarte na egzaminie:
Modele i koncepcje chmury (12% egzaminu)
Wirtualizacja (19%)
Infrastruktura (21%)
Zarządzanie zasobami (13%)
Bezpieczeństwo (16%)
Systemy zarządzania (11%)
Ciągłość biznesowa działania w chmurze (8%)

Zaleca się (choć nie jest to wymagane) by kandydaci do certyfikacji CompTIA Cloud+ posiadali minimum 24-26 miesięcy doświadczenia pracy w administrowaniu centrami danych. Dodatkowo kandydaci powinni posiadać certyfikację CompTIA Network+ i/ lub CompTIA Storage+ i powinni być zaznajomieni z głównymi cechami popularnych hypervisorów i wirtualizacją serwerów.

CompTIA oferuje również CompTIA Cloud Essentials, specjalną certyfikację dla pracowników nietechnicznych, którzy chcą potwierdzić swoją wiedzę z zakresu cloud computing i jego znaczenia dla biznesu.