Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle wprowadza 10 nowych usług na platformie Oracle Cloud

Oracle CloudPodczas konferencji Oracle OpenWorld, firma Oracle poinformowała o rozszerzeniu platformy Oracle Cloud, największej i najbardziej zaawansowanej w branży oferty usług cloud computing, o 10 nowych usług dla klientów i partnerów.


W odróżnieniu od innych chmur, które oferują usługi w jednej lub dwóch warstwach, Oracle Cloud jako jedyna zapewnia duży wybór zintegrowanych usług w zakresie aplikacji, sieci społecznościowych, platform i infrastruktur.

Oracle Cloud obejmuje najbardziej kompleksowy w branży pakiet nowoczesnych aplikacji biznesowych typu SaaS (oprogramowanie jako usługi), w tym Human Capital Management, Customer Experience i Enterprise Resource Management, z wbudowanymi funkcjami analizy danych biznesowych oraz obsługi sieci społecznościowych i urządzeń mobilnych.

Oto 10 nowych usług Oracle na platformie Oracle Cloud:
• Compute Cloud: Bezpieczne, w pełni konfigurowalne rozwiązanie klasy korporacyjnej z niezawodnymi funkcjami monitorowania oferuje klientom elastyczne funkcje obliczeniowe, które pozwalają wykonać każde zadanie w chmurze.
• Object Storage Cloud: Bezpieczna pamięć masowa o dużej dostępności i pojemności. Może obsługiwać duże ilości danych nieusystematyzowanych.
• Database Cloud: Zapewnia pełną kontrolę nad wydzieloną bazą danych i obsługuje wszystkie aplikacje bazy danych Oracle.
• Mobile Cloud: Upraszcza łączność między urządzeniami mobilnymi a systemem przedsiębiorstwa, dzięki czemu firma może stworzyć dowolną aplikację dla każdego urządzenia podłączonego do dowolnego źródła danych z zabezpieczeniami klasy korporacyjnej.
• Java Cloud: Klastry Oracle WebLogic Server umożliwiają wdrażanie aplikacji Java. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych po awarii, instalacja poprawek i funkcje wysokiej dostępności zapewniają pełną kontrolę administracyjną nad usługą.
• Business Intelligence Cloud: Umożliwia analizowanie danych za pomocą interaktywnych, graficznych konsol biznesowych przez Internet i na urządzeniach mobilnych.
• Documents Cloud: Elastyczne, samoobsługowe rozwiązanie ułatwia współpracę i współużytkowanie plików dzięki synchronizacji danych pomiędzy komputerem stacjonarnym a urządzeniami mobilnymi oraz integracji z aplikacjami zainstalowanymi lokalnie i w chmurze.
• Database Backup Cloud: Umożliwia tworzenie kopii zapasowych baz danych Oracle w środowisku Oracle Cloud.
• Cloud Marketplace: Platforma handlowa, na której partnerzy mogą publikować aplikacje, a klienci - przeglądać i wyszukiwać nowe rozwiązania zgodne z wymaganiami swoich firm.
• Billing and Revenue Management Cloud: Niezawodny i wysoce skalowany moduł billingowy ułatwia sprawne rejestrowanie bieżących przychodów z nowych usług.

Platforma Oracle Cloud cały czas znajduje nowych klientów. Obecnie obsługuje 9 milionów użytkowników i 19 miliardów transakcji dziennie. Jest zainstalowana na 7000 serwerów i zajmuje 200 petabajtów pamięci masowej w 13 centrach przetwarzania danych na całym świecie.

Źródło: Oracle

Logowanie i rejestracja