Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle wprowadza 10 nowych usług na platformie Oracle Cloud

Oracle CloudPodczas konferencji Oracle OpenWorld, firma Oracle poinformowała o rozszerzeniu platformy Oracle Cloud, największej i najbardziej zaawansowanej w branży oferty usług cloud computing, o 10 nowych usług dla klientów i partnerów.


W odróżnieniu od innych chmur, które oferują usługi w jednej lub dwóch warstwach, Oracle Cloud jako jedyna zapewnia duży wybór zintegrowanych usług w zakresie aplikacji, sieci społecznościowych, platform i infrastruktur.

Oracle Cloud obejmuje najbardziej kompleksowy w branży pakiet nowoczesnych aplikacji biznesowych typu SaaS (oprogramowanie jako usługi), w tym Human Capital Management, Customer Experience i Enterprise Resource Management, z wbudowanymi funkcjami analizy danych biznesowych oraz obsługi sieci społecznościowych i urządzeń mobilnych.

Oto 10 nowych usług Oracle na platformie Oracle Cloud:
• Compute Cloud: Bezpieczne, w pełni konfigurowalne rozwiązanie klasy korporacyjnej z niezawodnymi funkcjami monitorowania oferuje klientom elastyczne funkcje obliczeniowe, które pozwalają wykonać każde zadanie w chmurze.
• Object Storage Cloud: Bezpieczna pamięć masowa o dużej dostępności i pojemności. Może obsługiwać duże ilości danych nieusystematyzowanych.
• Database Cloud: Zapewnia pełną kontrolę nad wydzieloną bazą danych i obsługuje wszystkie aplikacje bazy danych Oracle.
• Mobile Cloud: Upraszcza łączność między urządzeniami mobilnymi a systemem przedsiębiorstwa, dzięki czemu firma może stworzyć dowolną aplikację dla każdego urządzenia podłączonego do dowolnego źródła danych z zabezpieczeniami klasy korporacyjnej.
• Java Cloud: Klastry Oracle WebLogic Server umożliwiają wdrażanie aplikacji Java. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych po awarii, instalacja poprawek i funkcje wysokiej dostępności zapewniają pełną kontrolę administracyjną nad usługą.
• Business Intelligence Cloud: Umożliwia analizowanie danych za pomocą interaktywnych, graficznych konsol biznesowych przez Internet i na urządzeniach mobilnych.
• Documents Cloud: Elastyczne, samoobsługowe rozwiązanie ułatwia współpracę i współużytkowanie plików dzięki synchronizacji danych pomiędzy komputerem stacjonarnym a urządzeniami mobilnymi oraz integracji z aplikacjami zainstalowanymi lokalnie i w chmurze.
• Database Backup Cloud: Umożliwia tworzenie kopii zapasowych baz danych Oracle w środowisku Oracle Cloud.
• Cloud Marketplace: Platforma handlowa, na której partnerzy mogą publikować aplikacje, a klienci - przeglądać i wyszukiwać nowe rozwiązania zgodne z wymaganiami swoich firm.
• Billing and Revenue Management Cloud: Niezawodny i wysoce skalowany moduł billingowy ułatwia sprawne rejestrowanie bieżących przychodów z nowych usług.

Platforma Oracle Cloud cały czas znajduje nowych klientów. Obecnie obsługuje 9 milionów użytkowników i 19 miliardów transakcji dziennie. Jest zainstalowana na 7000 serwerów i zajmuje 200 petabajtów pamięci masowej w 13 centrach przetwarzania danych na całym świecie.

Źródło: Oracle