Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle wprowadza 10 nowych usług na platformie Oracle Cloud

Oracle CloudPodczas konferencji Oracle OpenWorld, firma Oracle poinformowała o rozszerzeniu platformy Oracle Cloud, największej i najbardziej zaawansowanej w branży oferty usług cloud computing, o 10 nowych usług dla klientów i partnerów.


W odróżnieniu od innych chmur, które oferują usługi w jednej lub dwóch warstwach, Oracle Cloud jako jedyna zapewnia duży wybór zintegrowanych usług w zakresie aplikacji, sieci społecznościowych, platform i infrastruktur.

Oracle Cloud obejmuje najbardziej kompleksowy w branży pakiet nowoczesnych aplikacji biznesowych typu SaaS (oprogramowanie jako usługi), w tym Human Capital Management, Customer Experience i Enterprise Resource Management, z wbudowanymi funkcjami analizy danych biznesowych oraz obsługi sieci społecznościowych i urządzeń mobilnych.

Oto 10 nowych usług Oracle na platformie Oracle Cloud:
• Compute Cloud: Bezpieczne, w pełni konfigurowalne rozwiązanie klasy korporacyjnej z niezawodnymi funkcjami monitorowania oferuje klientom elastyczne funkcje obliczeniowe, które pozwalają wykonać każde zadanie w chmurze.
• Object Storage Cloud: Bezpieczna pamięć masowa o dużej dostępności i pojemności. Może obsługiwać duże ilości danych nieusystematyzowanych.
• Database Cloud: Zapewnia pełną kontrolę nad wydzieloną bazą danych i obsługuje wszystkie aplikacje bazy danych Oracle.
• Mobile Cloud: Upraszcza łączność między urządzeniami mobilnymi a systemem przedsiębiorstwa, dzięki czemu firma może stworzyć dowolną aplikację dla każdego urządzenia podłączonego do dowolnego źródła danych z zabezpieczeniami klasy korporacyjnej.
• Java Cloud: Klastry Oracle WebLogic Server umożliwiają wdrażanie aplikacji Java. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych po awarii, instalacja poprawek i funkcje wysokiej dostępności zapewniają pełną kontrolę administracyjną nad usługą.
• Business Intelligence Cloud: Umożliwia analizowanie danych za pomocą interaktywnych, graficznych konsol biznesowych przez Internet i na urządzeniach mobilnych.
• Documents Cloud: Elastyczne, samoobsługowe rozwiązanie ułatwia współpracę i współużytkowanie plików dzięki synchronizacji danych pomiędzy komputerem stacjonarnym a urządzeniami mobilnymi oraz integracji z aplikacjami zainstalowanymi lokalnie i w chmurze.
• Database Backup Cloud: Umożliwia tworzenie kopii zapasowych baz danych Oracle w środowisku Oracle Cloud.
• Cloud Marketplace: Platforma handlowa, na której partnerzy mogą publikować aplikacje, a klienci - przeglądać i wyszukiwać nowe rozwiązania zgodne z wymaganiami swoich firm.
• Billing and Revenue Management Cloud: Niezawodny i wysoce skalowany moduł billingowy ułatwia sprawne rejestrowanie bieżących przychodów z nowych usług.

Platforma Oracle Cloud cały czas znajduje nowych klientów. Obecnie obsługuje 9 milionów użytkowników i 19 miliardów transakcji dziennie. Jest zainstalowana na 7000 serwerów i zajmuje 200 petabajtów pamięci masowej w 13 centrach przetwarzania danych na całym świecie.

Źródło: Oracle