Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Cloud 2.0 - prywatne chmury, łatwe jak nigdy

Suse CloudZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma SUSE udostępniła SUSE Cloud 2.0, nową wersję stworzonej do zastosowań korporacyjnych dystrybucji OpenStack Grizzly, przeznaczonej do tworzenia prywatnych chmur typu Infrastructure-as-a-Service. Rozwiązanie pozwala tworzyć środowiska z wykorzystaniem różnorodnych hipernadzorców (KVM, Xen, Microsoft Hyper-V i VMware ESXi), odznaczające się szybkością wdrożenia i łatwością zarządzania.


Rozwiązanie SUSE Cloud 2.0, stworzone, by ułatwić przedsiębiorstwom wykorzystanie możliwości OpenStack przy tworzeniu prywatnych chmur (private cloud computing), pomaga zmniejszyć obciążenie administratorów i upraszcza konfigurowanie prywatnych chmur opartych na OpenStack. SUSE Cloud 2.0 zawiera usprawniony mechanizm instalacyjny, ułatwiający jednoczesne wdrożenie środowisk hipernadzorców KVM, Xen, Microsoft Hyper-V i VMware ESXi, co daje klientom większą elastyczność przy tworzeniu chmur. Oprócz tego użytkownicy SUSE Cloud 2.0 zyskują nieprzerwane (24x7) korporacyjne wsparcie firmy SUSE, od 20 lat słynącej ze znakomitych rozwiązań i nagradzanej pomocy technicznej dostępnej dla klientów z całego świata.

"Obserwujemy ogromne zainteresowanie OpenStack ze strony firm pragnących wykorzystać tę platformę w swych projektach tworzenia chmur. Natura OpenStack sprzyja podejściu modułowemu, dającemu wielkie możliwości wyboru i elastyczność. Dla spełnienia zróżnicowanych potrzeb klientów w zakresie aplikacji działających w chmurach opartych na OpenStack, platforma musi być zgodna z różnorodnymi hipernadzorcami, dlatego podejście SUSE bardzo nas cieszy" - powiedział Michael Coté, dyrektor ds. badań w dziale oprogramowania infrastrukturalnego w 451 Research.

Wykorzystując dorobek programistów open source i rozległy ekosystem OpenStack, SUSE Cloud 2.0 rozszerza korporacyjne możliwości platformy, jaką jest chmura, pozwalając przy tym klientom wykorzystać wcześniejsze inwestycje, poczynione w tradycyjne środowiska centrów danych. Zawarte w SUSE Cloud 2.0 zaawansowane mechanizmy obsługi chmur oraz szeroki wybór rozwiązań ułatwiają sprawne wdrożenie go w korporacyjnych centrach danych, oferując:

Obsługę chmur stworzonych z wykorzystaniem różnorodnych hipernadzorców, zapewniającą elastyczność i pozwalającą optymalizować wydajność obciążeń przy ograniczeniu kosztów oprogramowania. SUSE Cloud 2.0 obsługuje hipernadzorców KVM i Xen i jest pierwszą dystrybucją OpenStack w pełni zgodną z Microsoft Hyper-V (patrz komunikat prasowy „SUSE Support for Microsoft Hyper-V Expands Options for Mixed Hypervisor Clouds in Enterprise Data Centers”). Na zasadach demonstracji technicznej obecna jest również integracja z VMware ESXi.

Sprawniejszy proces instalacji. Wyposażenie SUSE Cloud 2.0 w najnowszą wersję mechanizmu wdrożeniowego open source Crowbar zapewnia jeszcze większą skalowalność i udostępnia ulepszony interfejs użytkownika.

Najnowsze funkcje i poprawki rozwiązania OpenStack Grizzly. SUSE Cloud 2.0 wyposażono w pełną obsługę mechanizmów OpenStack Block Storage i OpenStack Networking. OpenStack Block Storage udostępnia blokowe składowanie danych w pamięciach masowych na poziomie maszyny wirtualnej. OpenStack Networking wzbogaca funkcje sieciowe SUSE Cloud o mechanizmy networking-as-a-service, umożliwiając skalowalne zarządzanie siecią i udostępniając interfejs programistyczny (API) do budowania bogatych topologii sieci oraz tworzenia zaawansowanych usług sieciowych.

SUSE Studio, cenione i nagradzane narzędzie do tworzenia obrazów oprogramowania, pozwala przedsiębiorstwom szybko dostosowywać do swych potrzeb i wdrażać aplikacje w chmurach prywatnych i publicznych. Oprócz tego zarządzanie obciążeniami w chmurach prywatnych i publicznych za pomocą SUSE Manager pozwala przedsiębiorstwom efektywnie zarządzać i monitorować środowiska linuksowe wewnątrz chmury i poza nią.

SUSE Cloud 2.0 oferuje próbne wersje Ceph i Ceph Rados Gateway, udostępniając interfejsy API w pełni redundantnych obiektowych pamięci masowych zgodne ze Swift i Amazon S3 (Simplified Storage Service). SUSE współpracuje również z partnerami takimi jak Coraid, EMC, Inktank i NetApp, by zapewnić użytkownikom SUSE Cloud szeroki wybór trwałych pamięci masowych VM. SUSE Cloud Networking zawiera rozwiązania udostępniające klientom dodatkowe możliwości oferowane przez partnerów takich jak Cisco i Midokura, a także Open Vswitch czy mostkowanie VLAN.

Więcej informacji na temat SUSE Cloud można znaleźć pod adresem www.suse.com/cloud.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja