Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP TippingPoint Next-Generation Firewall (NGFW)

HPFirma HP przedstawiła nową serię urządzeń HP TippingPoint Next-Generation Firewall (NGFW), zapewniających kolejny wymiar ochrony przed zagrożeniami w środowiskach mobilnym i w chmurze obliczeniowej. Wprowadzając na rynek pięć nowych modeli firewalli, HP rozszerza ofertę zabezpieczeń sieciowych, umożliwiając firmom i instytucjom stawienie czoła zagrożeniom, zanim przenikną one do sieci.


W miarę jak przetwarzanie danych w coraz większym stopniu odbywa się poza perymetrem sieci, zagrożenia coraz łatwiej omijają zabezpieczenia i wykorzystują luki wprowadzane przez rosnącą liczbę aplikacji i potencjalnych punktów styku. Ponadto ataki stały się częstsze i bardziej wyrafinowane, statystycznie przedsiębiorstwa zgłaszają jeden atak dziennie, a próby ataku mają miejsce średnio cztery razy na minutę.

Zabezpieczenia nowej generacji zgodne z najnowszymi trendami w IT
W obliczu szybkiego wzrostu zapotrzebowania na technologie mobilne, przetwarzania w chmurze i związane z wykorzystywaniem urządzeń prywatnych w miejscu pracy (bring-your-own device - BYOD), firmy i instytucje muszą być odpowiednio przygotowane, aby mogły stawić czoła wyzwaniom i zagrożeniom powstającym w zmieniającym się środowisku pracy. Te „najnowsze trendy w IT” powodują, że w celu zapewnienia ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami konieczna jest głębsza integracja systemów w taki sposób, by możliwa była kontrola połączeń konkretnych użytkowników. Urządzenia HP TippingPoint NGFW zostały opracowane w celu ograniczenia ryzyka związanego z występowaniem opisanych poniżej trendów:
• Przetwarzanie mobilne wiąże się z potrzebą dużej widoczności i kontroli aplikacji, bez względu na miejsce uzyskiwania dostępu do nich. Firmy i instytucje muszą być chronione przed potencjalnymi infekcjami lub atakami inicjowanymi przez pracowników łączących się zdalnie z siecią firmy za pośrednictwem swoich urządzeń mobilnych. HP TippingPoint NGFW umożliwia automatyczne blokowanie utajonego i szkodliwego kodu, jaki mógłby przedostać się do sieci, oraz blokowanie jego kanałów komunikacji, co z kolei zapobiega wyprowadzaniu poufnych danych do przestępczych punktów sterowania i kontroli.
• Przetwarzanie w chmurze wprowadza nowe sposoby dostępu do aplikacji znajdujących się poza przedsiębiorstwem. Firmy i instytucje muszą mieć możliwość ochrony interakcji z aplikacjami działającymi w chmurze, takimi jak oprogramowanie udostępniane jako usługa (Software-as-a-Service - SaaS) i pamięć masowa w chmurze. HP TippingPoint NGFW zapewnia szczegółową kontrolę i widoczność aplikacji, co w sytuacji obawy o to, że własność intelektualna może być przechowywana poza obszarem objętym polityką firmy, umożliwia firmom i instytucjom zezwolenie na dostęp do aplikacji umożliwiających wymianę plików z chmurą tylko niektórym pracownikom.
• Koncepcja BYOD zakłada używanie w pracy prywatnych urządzeń, co pozytywnie wpływa na produktywność i zaangażowanie pracowników. Jednak dzięki temu działają oni na obrzeżach sieci i tym samym, poza zasięgiem tradycyjnych systemów zapobiegania włamaniom (IPS). Aby chronić sieci przed potencjalnymi zagrożeniami wprowadzanymi przez te urządzenia, firmy i instytucje muszą dysponować mechanizmami kontrolnymi funkcjonującymi na obrzeżach sieci. HP TippingPoint NGFW zapewnia mechanizmy szczegółowej kontroli reguł dotyczących aplikacji. Mogą one zarządzać interakcjami z popularnymi aplikacjami dla użytkowników indywidualnych, takimi jak Facebook, Google i Twitter.

Obok istniejących, wiodących na rynku rozwiązań bezpieczeństwa HP, do oferty wprowadzono pięć modeli urządzeń HP TippingPoint NGFW.
• HP TippingPoint Next-Generation Firewall S1050F zapewnia przepustowość 500 Mb/s i 250 000 jednoczesnych połączeń. Model przeznaczony do sieci oddziałowych.
• HP TippingPoint Next-Generation Firewall S3010F i 3020F zapewniają przepustowość 1 Gb/s / 2 Gb/s i odpowiednio 500 000 / 1 000 000 jednoczesnych połączeń. Model przeznaczony do sieci oddziałowych i kampusowych.
• HP TippingPoint Next-Generation Firewall S8005F i S8010F zapewniają przepustowość 5 Gb/s / 10 Gb/s i odpowiednio 10 / 20 milionów jednoczesnych połączeń. Model przeznaczony do sieci rdzeniowych i centrów przetwarzania danych.

Seria urządzeń HP TippingPoint Next-Generation Firewall jest już dostępna. Więcej informacji na temat serii HP TippingPoint Next-Generation Firewall można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/ngfw.

Źródło: HP