Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP TippingPoint Next-Generation Firewall (NGFW)

HPFirma HP przedstawiła nową serię urządzeń HP TippingPoint Next-Generation Firewall (NGFW), zapewniających kolejny wymiar ochrony przed zagrożeniami w środowiskach mobilnym i w chmurze obliczeniowej. Wprowadzając na rynek pięć nowych modeli firewalli, HP rozszerza ofertę zabezpieczeń sieciowych, umożliwiając firmom i instytucjom stawienie czoła zagrożeniom, zanim przenikną one do sieci.


W miarę jak przetwarzanie danych w coraz większym stopniu odbywa się poza perymetrem sieci, zagrożenia coraz łatwiej omijają zabezpieczenia i wykorzystują luki wprowadzane przez rosnącą liczbę aplikacji i potencjalnych punktów styku. Ponadto ataki stały się częstsze i bardziej wyrafinowane, statystycznie przedsiębiorstwa zgłaszają jeden atak dziennie, a próby ataku mają miejsce średnio cztery razy na minutę.

Zabezpieczenia nowej generacji zgodne z najnowszymi trendami w IT
W obliczu szybkiego wzrostu zapotrzebowania na technologie mobilne, przetwarzania w chmurze i związane z wykorzystywaniem urządzeń prywatnych w miejscu pracy (bring-your-own device - BYOD), firmy i instytucje muszą być odpowiednio przygotowane, aby mogły stawić czoła wyzwaniom i zagrożeniom powstającym w zmieniającym się środowisku pracy. Te „najnowsze trendy w IT” powodują, że w celu zapewnienia ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami konieczna jest głębsza integracja systemów w taki sposób, by możliwa była kontrola połączeń konkretnych użytkowników. Urządzenia HP TippingPoint NGFW zostały opracowane w celu ograniczenia ryzyka związanego z występowaniem opisanych poniżej trendów:
• Przetwarzanie mobilne wiąże się z potrzebą dużej widoczności i kontroli aplikacji, bez względu na miejsce uzyskiwania dostępu do nich. Firmy i instytucje muszą być chronione przed potencjalnymi infekcjami lub atakami inicjowanymi przez pracowników łączących się zdalnie z siecią firmy za pośrednictwem swoich urządzeń mobilnych. HP TippingPoint NGFW umożliwia automatyczne blokowanie utajonego i szkodliwego kodu, jaki mógłby przedostać się do sieci, oraz blokowanie jego kanałów komunikacji, co z kolei zapobiega wyprowadzaniu poufnych danych do przestępczych punktów sterowania i kontroli.
• Przetwarzanie w chmurze wprowadza nowe sposoby dostępu do aplikacji znajdujących się poza przedsiębiorstwem. Firmy i instytucje muszą mieć możliwość ochrony interakcji z aplikacjami działającymi w chmurze, takimi jak oprogramowanie udostępniane jako usługa (Software-as-a-Service - SaaS) i pamięć masowa w chmurze. HP TippingPoint NGFW zapewnia szczegółową kontrolę i widoczność aplikacji, co w sytuacji obawy o to, że własność intelektualna może być przechowywana poza obszarem objętym polityką firmy, umożliwia firmom i instytucjom zezwolenie na dostęp do aplikacji umożliwiających wymianę plików z chmurą tylko niektórym pracownikom.
• Koncepcja BYOD zakłada używanie w pracy prywatnych urządzeń, co pozytywnie wpływa na produktywność i zaangażowanie pracowników. Jednak dzięki temu działają oni na obrzeżach sieci i tym samym, poza zasięgiem tradycyjnych systemów zapobiegania włamaniom (IPS). Aby chronić sieci przed potencjalnymi zagrożeniami wprowadzanymi przez te urządzenia, firmy i instytucje muszą dysponować mechanizmami kontrolnymi funkcjonującymi na obrzeżach sieci. HP TippingPoint NGFW zapewnia mechanizmy szczegółowej kontroli reguł dotyczących aplikacji. Mogą one zarządzać interakcjami z popularnymi aplikacjami dla użytkowników indywidualnych, takimi jak Facebook, Google i Twitter.

Obok istniejących, wiodących na rynku rozwiązań bezpieczeństwa HP, do oferty wprowadzono pięć modeli urządzeń HP TippingPoint NGFW.
• HP TippingPoint Next-Generation Firewall S1050F zapewnia przepustowość 500 Mb/s i 250 000 jednoczesnych połączeń. Model przeznaczony do sieci oddziałowych.
• HP TippingPoint Next-Generation Firewall S3010F i 3020F zapewniają przepustowość 1 Gb/s / 2 Gb/s i odpowiednio 500 000 / 1 000 000 jednoczesnych połączeń. Model przeznaczony do sieci oddziałowych i kampusowych.
• HP TippingPoint Next-Generation Firewall S8005F i S8010F zapewniają przepustowość 5 Gb/s / 10 Gb/s i odpowiednio 10 / 20 milionów jednoczesnych połączeń. Model przeznaczony do sieci rdzeniowych i centrów przetwarzania danych.

Seria urządzeń HP TippingPoint Next-Generation Firewall jest już dostępna. Więcej informacji na temat serii HP TippingPoint Next-Generation Firewall można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/ngfw.

Źródło: HP

Logowanie i rejestracja