Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP TippingPoint Next-Generation Firewall (NGFW)

HPFirma HP przedstawiła nową serię urządzeń HP TippingPoint Next-Generation Firewall (NGFW), zapewniających kolejny wymiar ochrony przed zagrożeniami w środowiskach mobilnym i w chmurze obliczeniowej. Wprowadzając na rynek pięć nowych modeli firewalli, HP rozszerza ofertę zabezpieczeń sieciowych, umożliwiając firmom i instytucjom stawienie czoła zagrożeniom, zanim przenikną one do sieci.


W miarę jak przetwarzanie danych w coraz większym stopniu odbywa się poza perymetrem sieci, zagrożenia coraz łatwiej omijają zabezpieczenia i wykorzystują luki wprowadzane przez rosnącą liczbę aplikacji i potencjalnych punktów styku. Ponadto ataki stały się częstsze i bardziej wyrafinowane, statystycznie przedsiębiorstwa zgłaszają jeden atak dziennie, a próby ataku mają miejsce średnio cztery razy na minutę.

Zabezpieczenia nowej generacji zgodne z najnowszymi trendami w IT
W obliczu szybkiego wzrostu zapotrzebowania na technologie mobilne, przetwarzania w chmurze i związane z wykorzystywaniem urządzeń prywatnych w miejscu pracy (bring-your-own device - BYOD), firmy i instytucje muszą być odpowiednio przygotowane, aby mogły stawić czoła wyzwaniom i zagrożeniom powstającym w zmieniającym się środowisku pracy. Te „najnowsze trendy w IT” powodują, że w celu zapewnienia ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami konieczna jest głębsza integracja systemów w taki sposób, by możliwa była kontrola połączeń konkretnych użytkowników. Urządzenia HP TippingPoint NGFW zostały opracowane w celu ograniczenia ryzyka związanego z występowaniem opisanych poniżej trendów:
• Przetwarzanie mobilne wiąże się z potrzebą dużej widoczności i kontroli aplikacji, bez względu na miejsce uzyskiwania dostępu do nich. Firmy i instytucje muszą być chronione przed potencjalnymi infekcjami lub atakami inicjowanymi przez pracowników łączących się zdalnie z siecią firmy za pośrednictwem swoich urządzeń mobilnych. HP TippingPoint NGFW umożliwia automatyczne blokowanie utajonego i szkodliwego kodu, jaki mógłby przedostać się do sieci, oraz blokowanie jego kanałów komunikacji, co z kolei zapobiega wyprowadzaniu poufnych danych do przestępczych punktów sterowania i kontroli.
• Przetwarzanie w chmurze wprowadza nowe sposoby dostępu do aplikacji znajdujących się poza przedsiębiorstwem. Firmy i instytucje muszą mieć możliwość ochrony interakcji z aplikacjami działającymi w chmurze, takimi jak oprogramowanie udostępniane jako usługa (Software-as-a-Service - SaaS) i pamięć masowa w chmurze. HP TippingPoint NGFW zapewnia szczegółową kontrolę i widoczność aplikacji, co w sytuacji obawy o to, że własność intelektualna może być przechowywana poza obszarem objętym polityką firmy, umożliwia firmom i instytucjom zezwolenie na dostęp do aplikacji umożliwiających wymianę plików z chmurą tylko niektórym pracownikom.
• Koncepcja BYOD zakłada używanie w pracy prywatnych urządzeń, co pozytywnie wpływa na produktywność i zaangażowanie pracowników. Jednak dzięki temu działają oni na obrzeżach sieci i tym samym, poza zasięgiem tradycyjnych systemów zapobiegania włamaniom (IPS). Aby chronić sieci przed potencjalnymi zagrożeniami wprowadzanymi przez te urządzenia, firmy i instytucje muszą dysponować mechanizmami kontrolnymi funkcjonującymi na obrzeżach sieci. HP TippingPoint NGFW zapewnia mechanizmy szczegółowej kontroli reguł dotyczących aplikacji. Mogą one zarządzać interakcjami z popularnymi aplikacjami dla użytkowników indywidualnych, takimi jak Facebook, Google i Twitter.

Obok istniejących, wiodących na rynku rozwiązań bezpieczeństwa HP, do oferty wprowadzono pięć modeli urządzeń HP TippingPoint NGFW.
• HP TippingPoint Next-Generation Firewall S1050F zapewnia przepustowość 500 Mb/s i 250 000 jednoczesnych połączeń. Model przeznaczony do sieci oddziałowych.
• HP TippingPoint Next-Generation Firewall S3010F i 3020F zapewniają przepustowość 1 Gb/s / 2 Gb/s i odpowiednio 500 000 / 1 000 000 jednoczesnych połączeń. Model przeznaczony do sieci oddziałowych i kampusowych.
• HP TippingPoint Next-Generation Firewall S8005F i S8010F zapewniają przepustowość 5 Gb/s / 10 Gb/s i odpowiednio 10 / 20 milionów jednoczesnych połączeń. Model przeznaczony do sieci rdzeniowych i centrów przetwarzania danych.

Seria urządzeń HP TippingPoint Next-Generation Firewall jest już dostępna. Więcej informacji na temat serii HP TippingPoint Next-Generation Firewall można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/ngfw.

Źródło: HP