Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe macierze i pamięci masowe definiowane programowo od EMC

EMCKierownictwo, klienci i partnerzy firmy EMC wzięli udział w globalnym, 24-godzinnym seminarium transmitowanym na żywo z Mediolanu, podczas którego zaprezentowano nowe produkty zapewniające klientom szybkość niezbędną do przeprowadzenia transformacji ich infrastruktur informatycznych.


• Firma EMC zaprezentowała nową serię produktów EMC VNX, które oferują wyjątkowy wskaźnik cena/wydajność - zapewniają taką samą wydajność jak rozwiązania poprzedniej generacji za jedną trzecią ich ceny.
• EMC VSPEX, najszybciej rozwijająca się architektura referencyjna na świecie, dzięki nowym systemom EMC VNX, udostępnia teraz 2-krotnie więcej maszyn wirtualnych w tej samej cenie i oferuje jeszcze większą swobodę wyboru w zakresie obsługi najistotniejszych obciążeń.
• Pod koniec miesiąca EMC zamierza wprowadzić na rynek zdefiniowaną programowo platformę pamięci masowej EMC ViPR. Produkt będzie obejmował zarówno rozwiązanie ViPR Controller, jak i usługi ViPR Object Data Services, które umożliwiają przechowywanie i przetwarzanie obiektów oraz uzyskiwanie do nich dostępu.
• Firma EMC zapowiedziała również inicjatywę „Project Nile” - elastyczną platformę pamięci masowej w chmurze obliczeniowej, która koncentruje się na połączeniu kontroli, zabezpieczeń i elastyczności cechujących chmurę prywatną ze skalowalnością, niższymi kosztami i łatwością obsługi kojarzonymi zwykle z chmurą publiczną.
• Oprogramowanie do buforowania EMC XtremSW Cache 2.0, które umożliwia korzystanie z technologii flash w serwerach, oferuje teraz nowe narzędzia do zarządzania i zaawansowaną obsługę środowisk VMware, AIX i Oracle RAC.
• Podczas imprezy zaprezentowano limitowaną edycję macierzy EMC VNX5400 Lotus Team F1 Limited Edition, która powstała z okazji nawiązania współpracy technologicznej przez EMC i startujący w wyścigach Formuły 1 zespół Lotus.

Wszystkie te innowacje udostępniają klientom i partnerom podstawowe moduły, które umożliwiają tworzenie chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych.

David Goulden, prezes i dyrektor ds. operacyjnych EMC, skomentował rolę najnowszych innowacji EMC dla rynku, klientów i partnerów w następujących słowach: "Klienci wymagają od posiadanych infrastruktur centrów przetwarzania danych większej wydajności i efektywności, jednocześnie przyglądają się też jednak możliwościom nowych architektur        z myślą o aplikacjach mobilnych i internetowych nowej generacji. Firma EMC wykorzystuje pełen potencjał zaawansowanych technologii, takich jak Intel MultiCore, wirtualizacja i flash. Tworzy w ten sposób produkty i rozwiązania pomagające klientom w transformacji ich działów informatycznych, które zapewniają nie tylko niezrównaną wydajność i efektywność, ale także elastyczność potrzebną przedsiębiorstwom do utrzymania konkurencyjności".

Relację z wydarzenia można obejrzeć na stronie http://www.emc.com/speed2lead.

Źródło: EMC

Logowanie i rejestracja