Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe macierze i pamięci masowe definiowane programowo od EMC

EMCKierownictwo, klienci i partnerzy firmy EMC wzięli udział w globalnym, 24-godzinnym seminarium transmitowanym na żywo z Mediolanu, podczas którego zaprezentowano nowe produkty zapewniające klientom szybkość niezbędną do przeprowadzenia transformacji ich infrastruktur informatycznych.


• Firma EMC zaprezentowała nową serię produktów EMC VNX, które oferują wyjątkowy wskaźnik cena/wydajność - zapewniają taką samą wydajność jak rozwiązania poprzedniej generacji za jedną trzecią ich ceny.
• EMC VSPEX, najszybciej rozwijająca się architektura referencyjna na świecie, dzięki nowym systemom EMC VNX, udostępnia teraz 2-krotnie więcej maszyn wirtualnych w tej samej cenie i oferuje jeszcze większą swobodę wyboru w zakresie obsługi najistotniejszych obciążeń.
• Pod koniec miesiąca EMC zamierza wprowadzić na rynek zdefiniowaną programowo platformę pamięci masowej EMC ViPR. Produkt będzie obejmował zarówno rozwiązanie ViPR Controller, jak i usługi ViPR Object Data Services, które umożliwiają przechowywanie i przetwarzanie obiektów oraz uzyskiwanie do nich dostępu.
• Firma EMC zapowiedziała również inicjatywę „Project Nile” - elastyczną platformę pamięci masowej w chmurze obliczeniowej, która koncentruje się na połączeniu kontroli, zabezpieczeń i elastyczności cechujących chmurę prywatną ze skalowalnością, niższymi kosztami i łatwością obsługi kojarzonymi zwykle z chmurą publiczną.
• Oprogramowanie do buforowania EMC XtremSW Cache 2.0, które umożliwia korzystanie z technologii flash w serwerach, oferuje teraz nowe narzędzia do zarządzania i zaawansowaną obsługę środowisk VMware, AIX i Oracle RAC.
• Podczas imprezy zaprezentowano limitowaną edycję macierzy EMC VNX5400 Lotus Team F1 Limited Edition, która powstała z okazji nawiązania współpracy technologicznej przez EMC i startujący w wyścigach Formuły 1 zespół Lotus.

Wszystkie te innowacje udostępniają klientom i partnerom podstawowe moduły, które umożliwiają tworzenie chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych.

David Goulden, prezes i dyrektor ds. operacyjnych EMC, skomentował rolę najnowszych innowacji EMC dla rynku, klientów i partnerów w następujących słowach: "Klienci wymagają od posiadanych infrastruktur centrów przetwarzania danych większej wydajności i efektywności, jednocześnie przyglądają się też jednak możliwościom nowych architektur        z myślą o aplikacjach mobilnych i internetowych nowej generacji. Firma EMC wykorzystuje pełen potencjał zaawansowanych technologii, takich jak Intel MultiCore, wirtualizacja i flash. Tworzy w ten sposób produkty i rozwiązania pomagające klientom w transformacji ich działów informatycznych, które zapewniają nie tylko niezrównaną wydajność i efektywność, ale także elastyczność potrzebną przedsiębiorstwom do utrzymania konkurencyjności".

Relację z wydarzenia można obejrzeć na stronie http://www.emc.com/speed2lead.

Źródło: EMC