Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe macierze i pamięci masowe definiowane programowo od EMC

EMCKierownictwo, klienci i partnerzy firmy EMC wzięli udział w globalnym, 24-godzinnym seminarium transmitowanym na żywo z Mediolanu, podczas którego zaprezentowano nowe produkty zapewniające klientom szybkość niezbędną do przeprowadzenia transformacji ich infrastruktur informatycznych.


• Firma EMC zaprezentowała nową serię produktów EMC VNX, które oferują wyjątkowy wskaźnik cena/wydajność - zapewniają taką samą wydajność jak rozwiązania poprzedniej generacji za jedną trzecią ich ceny.
• EMC VSPEX, najszybciej rozwijająca się architektura referencyjna na świecie, dzięki nowym systemom EMC VNX, udostępnia teraz 2-krotnie więcej maszyn wirtualnych w tej samej cenie i oferuje jeszcze większą swobodę wyboru w zakresie obsługi najistotniejszych obciążeń.
• Pod koniec miesiąca EMC zamierza wprowadzić na rynek zdefiniowaną programowo platformę pamięci masowej EMC ViPR. Produkt będzie obejmował zarówno rozwiązanie ViPR Controller, jak i usługi ViPR Object Data Services, które umożliwiają przechowywanie i przetwarzanie obiektów oraz uzyskiwanie do nich dostępu.
• Firma EMC zapowiedziała również inicjatywę „Project Nile” - elastyczną platformę pamięci masowej w chmurze obliczeniowej, która koncentruje się na połączeniu kontroli, zabezpieczeń i elastyczności cechujących chmurę prywatną ze skalowalnością, niższymi kosztami i łatwością obsługi kojarzonymi zwykle z chmurą publiczną.
• Oprogramowanie do buforowania EMC XtremSW Cache 2.0, które umożliwia korzystanie z technologii flash w serwerach, oferuje teraz nowe narzędzia do zarządzania i zaawansowaną obsługę środowisk VMware, AIX i Oracle RAC.
• Podczas imprezy zaprezentowano limitowaną edycję macierzy EMC VNX5400 Lotus Team F1 Limited Edition, która powstała z okazji nawiązania współpracy technologicznej przez EMC i startujący w wyścigach Formuły 1 zespół Lotus.

Wszystkie te innowacje udostępniają klientom i partnerom podstawowe moduły, które umożliwiają tworzenie chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych.

David Goulden, prezes i dyrektor ds. operacyjnych EMC, skomentował rolę najnowszych innowacji EMC dla rynku, klientów i partnerów w następujących słowach: "Klienci wymagają od posiadanych infrastruktur centrów przetwarzania danych większej wydajności i efektywności, jednocześnie przyglądają się też jednak możliwościom nowych architektur        z myślą o aplikacjach mobilnych i internetowych nowej generacji. Firma EMC wykorzystuje pełen potencjał zaawansowanych technologii, takich jak Intel MultiCore, wirtualizacja i flash. Tworzy w ten sposób produkty i rozwiązania pomagające klientom w transformacji ich działów informatycznych, które zapewniają nie tylko niezrównaną wydajność i efektywność, ale także elastyczność potrzebną przedsiębiorstwom do utrzymania konkurencyjności".

Relację z wydarzenia można obejrzeć na stronie http://www.emc.com/speed2lead.

Źródło: EMC

Logowanie i rejestracja