Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP As-a-Service Solution for SAP HANA

HP SAPFirma HP wprowadziła rozwiązanie HP As-a-Service Solution for SAP HANA, które zapewnia dostęp do wielkich zbiorów danych (BigData) i umożliwia ich analizę w czasie rzeczywistym, bez ponoszenia znacznych początkowych nakładów inwestycyjnych. Rozwiązanie działa jako zarządzana wirtualna chmura prywatna lub zarządzana chmura prywatna.


HP As-a-Service Solution for SAP HANA to usługa łącząca licencję na oprogramowanie SAP HANA, sprzęt i bieżące zarządzania w formie kompleksowego rozwiązania oferowanego w ekonomicznym modelu usługowym (as-a-service). Klient po prostu uiszcza co miesiąc opłatę abonamentową za używanie całego rozwiązania, co pozwala uniknąć nakładów inwestycyjnych i obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO).

Nowe rozwiązanie łączy szerokie doświadczenie HP w zakresie zarządzania i analizy informacji z platformą SAP do monitorowania systemów w czasie rzeczywistym. Klienci HP mogą wykorzystać zalety technologii obliczeniowych in-memory do podejmowania decyzji na podstawie szybkiego analizowania dużych ilości danych. Dodatkowo HP As-a-Service Solution for SAP HANA umożliwia dostosowanie kosztów i tempa dokonywania analiz do możliwości klienta.
 
"Presja rynku wymaga dziś od firm monitorowania w czasie rzeczywistym tego, co się dzieje w przedsiębiorstwie, u klientów, a nawet u konkurentów. Tylko w ten sposób można zachować konkurencyjność. Tworząc innowacje wspólnie z SAP, otwieramy przed naszymi klientami nowe możliwości analizy danych w czasie rzeczywistym" - powiedział Jules Beck, wiceprezes działu usług w zakresie aplikacji dla przedsiębiorstw (Enterprise Application Services) w HP.

Nowe rozwiązanie działa w środowisku HP Managed Cloud jako zarządzana wirtualna chmura prywatna (Managed Virtual Private Cloud) lub zarządzana chmura prywatna (Managed Private Cloud), w regionalnym centrum przetwarzania danych klasy korporacyjnej. Oparte jest na certyfikowanym przez SAP rozwiązaniu HP AppSystem for SAP HANA.

Nowe rozwiązanie zawiera usługę HP Migration Factory for SAP HANA zapewniającą najwyższej klasy migrację. W ramach usługi migracji, HP będzie planować, przenosić, weryfikować, zabezpieczać i dostarczać dane klientów o znaczeniu krytycznym na platformie SAP HANA. Wszystkie usługi migracji są wykonywane zgodnie z metodyką certyfikowaną przez SAP i zatwierdzane globalnymi certyfikatami SAP wydawanymi przez HP. Umożliwia to projektowanie, budowanie i integrowanie systemów SAP oraz ich używanie na całym świecie.

"SAP koncentruje się na wyzwaniach biznesowych i potrzebach technologicznych naszych wspólnych klientów. Razem z HP tworzymy zintegrowane rozwiązania technologiczne, umożliwiające naszym klientom najlepsze zarządzanie ich firmami. To nowe rozwiązanie jest elementem strategii HANA Enterprise Cloud firmy SAP, oferującej klientom kompleksowe usługi zarządzane o znaczeniu krytycznym świadczone w chmurze, bezpośrednio oraz za pośrednictwem naszych sprawdzonych partnerów, takich jak HP. HP As-a-Service Solution for SAP HANA jest znakomitym przykładem połączenia wyjątkowych korzyści oferowanych przez obie firmy" - powiedział Eric Johnson, wiceprezes działu rozwiązań technologicznych i baz danych SAP.

Rozwiązanie HP As-a-Service Solution for SAP HANA najpierw pojawi się w Australii i Nowej Zelandii. Ceny będą zróżnicowane w zależności od potrzeb klienta.

Źródło: HP