Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP As-a-Service Solution for SAP HANA

HP SAPFirma HP wprowadziła rozwiązanie HP As-a-Service Solution for SAP HANA, które zapewnia dostęp do wielkich zbiorów danych (BigData) i umożliwia ich analizę w czasie rzeczywistym, bez ponoszenia znacznych początkowych nakładów inwestycyjnych. Rozwiązanie działa jako zarządzana wirtualna chmura prywatna lub zarządzana chmura prywatna.


HP As-a-Service Solution for SAP HANA to usługa łącząca licencję na oprogramowanie SAP HANA, sprzęt i bieżące zarządzania w formie kompleksowego rozwiązania oferowanego w ekonomicznym modelu usługowym (as-a-service). Klient po prostu uiszcza co miesiąc opłatę abonamentową za używanie całego rozwiązania, co pozwala uniknąć nakładów inwestycyjnych i obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO).

Nowe rozwiązanie łączy szerokie doświadczenie HP w zakresie zarządzania i analizy informacji z platformą SAP do monitorowania systemów w czasie rzeczywistym. Klienci HP mogą wykorzystać zalety technologii obliczeniowych in-memory do podejmowania decyzji na podstawie szybkiego analizowania dużych ilości danych. Dodatkowo HP As-a-Service Solution for SAP HANA umożliwia dostosowanie kosztów i tempa dokonywania analiz do możliwości klienta.
 
"Presja rynku wymaga dziś od firm monitorowania w czasie rzeczywistym tego, co się dzieje w przedsiębiorstwie, u klientów, a nawet u konkurentów. Tylko w ten sposób można zachować konkurencyjność. Tworząc innowacje wspólnie z SAP, otwieramy przed naszymi klientami nowe możliwości analizy danych w czasie rzeczywistym" - powiedział Jules Beck, wiceprezes działu usług w zakresie aplikacji dla przedsiębiorstw (Enterprise Application Services) w HP.

Nowe rozwiązanie działa w środowisku HP Managed Cloud jako zarządzana wirtualna chmura prywatna (Managed Virtual Private Cloud) lub zarządzana chmura prywatna (Managed Private Cloud), w regionalnym centrum przetwarzania danych klasy korporacyjnej. Oparte jest na certyfikowanym przez SAP rozwiązaniu HP AppSystem for SAP HANA.

Nowe rozwiązanie zawiera usługę HP Migration Factory for SAP HANA zapewniającą najwyższej klasy migrację. W ramach usługi migracji, HP będzie planować, przenosić, weryfikować, zabezpieczać i dostarczać dane klientów o znaczeniu krytycznym na platformie SAP HANA. Wszystkie usługi migracji są wykonywane zgodnie z metodyką certyfikowaną przez SAP i zatwierdzane globalnymi certyfikatami SAP wydawanymi przez HP. Umożliwia to projektowanie, budowanie i integrowanie systemów SAP oraz ich używanie na całym świecie.

"SAP koncentruje się na wyzwaniach biznesowych i potrzebach technologicznych naszych wspólnych klientów. Razem z HP tworzymy zintegrowane rozwiązania technologiczne, umożliwiające naszym klientom najlepsze zarządzanie ich firmami. To nowe rozwiązanie jest elementem strategii HANA Enterprise Cloud firmy SAP, oferującej klientom kompleksowe usługi zarządzane o znaczeniu krytycznym świadczone w chmurze, bezpośrednio oraz za pośrednictwem naszych sprawdzonych partnerów, takich jak HP. HP As-a-Service Solution for SAP HANA jest znakomitym przykładem połączenia wyjątkowych korzyści oferowanych przez obie firmy" - powiedział Eric Johnson, wiceprezes działu rozwiązań technologicznych i baz danych SAP.

Rozwiązanie HP As-a-Service Solution for SAP HANA najpierw pojawi się w Australii i Nowej Zelandii. Ceny będą zróżnicowane w zależności od potrzeb klienta.

Źródło: HP