Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dwa nowe rozwiązania od FireEye

FireEyeFirma FireEye, lider w dziedzinie ochrony przed cyberatakami nowej generacji, informuje o wprowadzeniu dwóch rozwiązań: platformy zapewniającej poczwórną wydajność wirtualnych maszyn w celu ochrony przed cyberatakami - NX 10000 oraz globanej platformy łączącej technologię maszyn wirtualnych, analizy Big Data i wsparcia w trybie 24/7, dostępnego na całym świecie Oculus.


Pierwsza na rynku platforma do ochrony przed zagrożeniami działająca z wielogigabitową wydajnością, FireEye NX 10000, wykorzystuje silnik FireEye Multi-Vector Virtual Execution (MVX) . Jest to kompletna platforma, którą można wdrożyć w punktach styku z Internetem w celu blokowania exploitów i wieloprotokołowych wywołań zwrotnych przy zachowaniu niskiego poziomu fałszywych alarmów.

Z kolei Oculus zmienia oblicze bezpieczeństwa pomagając organizacjom zwalczać i skutecznie chronić się przed groźbą cyberprzestępczości i szpiegostwa, zapewniając globalną, ciągłą ochronę w czasie rzeczywistym.

Platforma Oculus obejmuje trzy komponenty:
• Platforma do zapobiegania zagrożeniom - dedykowana do ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami nowej generacji. Platforma bazuje na opatentowanym silniku Multi-Vector Virtual ExecutionTM (MVX), odpowiadającym za analizę bez wykorzystywania sygnatur, w oparciu o opatentowaną technologię wirtualizacji dedykowaną do zadań związanych z bezpieczeństwem. Silnik VMX zaprojektowano w celu zapewnienia skalowalnej, precyzyjnej i dostępnej na czas ochrony przed najważniejszymi zagrożeniami takimi, jak ataki przeprowadzane za pośrednictwem stron internetowych, poczty elektronicznej, czy plików. Dodatkowo, aby zapobiec rosnącemu zagrożeniu ze strony szkodliwych aplikacji mobilnych.
• Dynamic Threat IntelligenceTM (DTI) - globalne wdrożenia FireEye pozwalają na tworzenie bogatej bazy informacji o zagrożeniach. Klienci FireEye są chronieni dzięki cogodzinnym aktualizacjom dotyczącym zagrożeń ze strony grup cyberprzestępczych, czy poszczególnych państw.
• Wsparcie i usługi - ataki nowej generacji są z natury globalne. FireEye chroni klientów na całym świecie dzięki dostępnemu w trybie 24/7 globalnemu wsparciu.

Firma FireEye przygotowuje się do rozszerzenia technologii MVX przez udostępnienie nowej platformy w modelu SaaS, pod nazwą FireEye Mobile Threat Prevention. Zostanie ona wprowadzona na rynek na początku przyszłego roku.

Źródło: FireEye