Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa odsłona Programu Partnerskiego NetApp

NetAppFirma NetApp, amerykański dostawca rozwiązań do przechowywania, zarządzania i ochrony danych, poinformowała o wprowadzeniu zmian do programu partnerskiego, zwiększając jego elastyczność i rentowność dla partnerów oraz ułatwiając dopasowywanie ich zdolności do potrzeb klientów.


Zmienna dynamika rynkowa, rosnące zapotrzebowanie na nowe technologie, takie jak cloud computing i pamięci flash, a także nowe wzorce zakupowe wymagają elastycznego podejścia do sprzedaży rozwiązań IT. Partnerzy muszą w znacznie większym stopniu dostosowywać swoje modele biznesowe i różnicować zdolności, aby sprostać złożonym wyzwaniom klientów, a jednocześnie zachować stabilność biznesową. W związku z tym, NetApp rozpoczyna nową fazę działania programu partnerskiego. Umożliwi ona partnerom nieograniczony rozwój zdolności, znacznie ułatwi współpracę biznesową z NetApp, a także pomoże im zyskać nowych klientów.

Chcąc pomóc partnerom w wykorzystaniu nowych szans i lepszym zaspokajaniu potrzeb klientów, firma NetApp zdecydowanie usprawniła swoje procesy i wprowadza:
• jeden program ułatwiający partnerom rozwój działalności;
• jeden kontrakt dla sprzedawców, regionalnych usługodawców, regionalnych integratorów systemów oraz rozwiązań wertykalnych z dostępem do tych samych programów motywacyjnych oraz wsparciem obecnych i przyszłych zdolności.

Dzięki przejściu do modelu jednego programu partnerzy zyskują większą kontrolę: mogą dodawać lub dostosowywać swoje zdolności bez ograniczania się do poszczególnych programów i ich wymagań. Struktura nowego programu zastępuje poprzedni rozproszony model biznesowy i zachęca partnerów do wyboru właściwej ścieżki rozwoju biznesowego - bez barier i w odpowiednim momencie. Sprzedawca Value-Added Reseller może teraz funkcjonować także jako usługodawca, a usługodawca może też działać jako integrator systemów. Nie wiąże się to z żadną zmianą kontraktów ani utratą korzyści z bieżącego programu.

Wraz z modelem opartym na jednym programie NetApp wprowadza także prostsze zasady zawierania umów. Jeden uproszczony kontrakt jest przeznaczony zarówno dla sprzedawców, jak i regionalnych usługodawców oraz regionalnych integratorów systemów oraz rozwiązań wertykalnych. Partnerzy mogą zdecydować się na kontynuację dotychczasowych umów lub w dowolnej chwili przejść na nowy kontrakt. Zyskają w ten sposób wsparcie NetApp w rozwoju nowych zdolności, m.in. w dziedzinie chmury obliczeniowej, usług i pomocy technicznej, specjalizacji w zakresie FlexPod, SAP i VDI, a także klastrowego systemu Data ONTAP.

Program Partnerski NetApp jest także przeznaczony dla globalnych integratorów systemów, usługodawców, konsultantów i dystrybutorów. Zamiast udziału w poszczególnych programach liczą się teraz rzeczywiste umiejętności partnerów.

Partnerzy zainteresowani nowym modelem mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje na internetowej platformie dla partnerów NetApp Field Portal. Katalog partnerów z funkcją wyszukiwania zostanie wprowadzony we wrześniu 2013 r.

Źródło: NetApp