Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa odsłona Programu Partnerskiego NetApp

NetAppFirma NetApp, amerykański dostawca rozwiązań do przechowywania, zarządzania i ochrony danych, poinformowała o wprowadzeniu zmian do programu partnerskiego, zwiększając jego elastyczność i rentowność dla partnerów oraz ułatwiając dopasowywanie ich zdolności do potrzeb klientów.


Zmienna dynamika rynkowa, rosnące zapotrzebowanie na nowe technologie, takie jak cloud computing i pamięci flash, a także nowe wzorce zakupowe wymagają elastycznego podejścia do sprzedaży rozwiązań IT. Partnerzy muszą w znacznie większym stopniu dostosowywać swoje modele biznesowe i różnicować zdolności, aby sprostać złożonym wyzwaniom klientów, a jednocześnie zachować stabilność biznesową. W związku z tym, NetApp rozpoczyna nową fazę działania programu partnerskiego. Umożliwi ona partnerom nieograniczony rozwój zdolności, znacznie ułatwi współpracę biznesową z NetApp, a także pomoże im zyskać nowych klientów.

Chcąc pomóc partnerom w wykorzystaniu nowych szans i lepszym zaspokajaniu potrzeb klientów, firma NetApp zdecydowanie usprawniła swoje procesy i wprowadza:
• jeden program ułatwiający partnerom rozwój działalności;
• jeden kontrakt dla sprzedawców, regionalnych usługodawców, regionalnych integratorów systemów oraz rozwiązań wertykalnych z dostępem do tych samych programów motywacyjnych oraz wsparciem obecnych i przyszłych zdolności.

Dzięki przejściu do modelu jednego programu partnerzy zyskują większą kontrolę: mogą dodawać lub dostosowywać swoje zdolności bez ograniczania się do poszczególnych programów i ich wymagań. Struktura nowego programu zastępuje poprzedni rozproszony model biznesowy i zachęca partnerów do wyboru właściwej ścieżki rozwoju biznesowego - bez barier i w odpowiednim momencie. Sprzedawca Value-Added Reseller może teraz funkcjonować także jako usługodawca, a usługodawca może też działać jako integrator systemów. Nie wiąże się to z żadną zmianą kontraktów ani utratą korzyści z bieżącego programu.

Wraz z modelem opartym na jednym programie NetApp wprowadza także prostsze zasady zawierania umów. Jeden uproszczony kontrakt jest przeznaczony zarówno dla sprzedawców, jak i regionalnych usługodawców oraz regionalnych integratorów systemów oraz rozwiązań wertykalnych. Partnerzy mogą zdecydować się na kontynuację dotychczasowych umów lub w dowolnej chwili przejść na nowy kontrakt. Zyskają w ten sposób wsparcie NetApp w rozwoju nowych zdolności, m.in. w dziedzinie chmury obliczeniowej, usług i pomocy technicznej, specjalizacji w zakresie FlexPod, SAP i VDI, a także klastrowego systemu Data ONTAP.

Program Partnerski NetApp jest także przeznaczony dla globalnych integratorów systemów, usługodawców, konsultantów i dystrybutorów. Zamiast udziału w poszczególnych programach liczą się teraz rzeczywiste umiejętności partnerów.

Partnerzy zainteresowani nowym modelem mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje na internetowej platformie dla partnerów NetApp Field Portal. Katalog partnerów z funkcją wyszukiwania zostanie wprowadzony we wrześniu 2013 r.

Źródło: NetApp