Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam raportuje duży wzrost na rynku korporacyjnym

VeeamPodczas konferencji VMworld 2013 odbywającej się w San Francisco, Veeam Software, innowacyjny dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, replikacji i zarządzania wirtualizacją w środowiskach VMware vSphere i Microsoft Hyper-V, poinformował o swoich ostatnich osiągnięciach na rynku korporacyjnym. W raz z nabierającym tempa rozwojem wirtualizacji coraz więcej przedsiębiorstw wybiera rozwiązania Modern Data Protection.


Veeam ogłosił 220-procentowy wzrost liczby kontraktów korporacyjnych sfinalizowanych w II kwartale 2013 r. w porównaniu z II kwartałem 2012 r. Firma odnotowała też najlepszy kwartał w swojej historii, jeśli chodzi o liczbę nowo pozyskanych klientów korporacyjnych, która wzrosła o 300 proc. kwartał do kwartału.

Do nowych korporacyjnych klientów Veeam należą: Jack Henry & Associates, Inc. (NASDAQ: JKHY), Vestas Wind Systems A/S, BNP Paribas, Swiss Re, TrendMicro, Norwegian Cruise Line, Roswell Park Cancer Institute, REHAU AG & Co., Ferretti Group oraz School District of Palm Beach County. Wszyscy oni wybrali rozwiązania Veeam, które teraz chronią ponad 4 mln maszyn wirtualnych na całym świecie.

"Jeśli chodzi o backup, przedsiębiorstwa potrzebują ochrony danych, która eliminuje problemy z tworzeniem kopii w zewnętrznych lokalizacjach, skraca czas kopiowania i oferuje dodatkowe opcje przywracania danych" - powiedział Eric Sheppard, dyrektor IDC ds. badań nad oprogramowaniem do zarządzania przechowywaniem danych. - "Umiejętność dostarczania funkcji klasy korporacyjnej w połączeniu z wysokim stopniem wirtualizacji w dużych organizacjach przyczynia się do niedawnych sukcesów Veeam na rynku oprogramowania do ochrony i przywracania danych".

"Produkty Veeam spisały się doskonale podczas niedawnej migracji kluczowego centrum danych, zapewniając dużą wydajność replikowania danych, backupu i przywracania naszego środowiska. Możliwość zarządzania dużym, korporacyjnym wdrożeniem Veeam z poziomu centralnej konsoli zadecydowała o wyborze Veeam jako standardowego, nowoczesnego rozwiązania do ochrony danych w ponad 4000 maszynach wirtualnych" - powiedział Michael Brittenham, dyrektor ds. systemów korporacyjnych w Jack Henry & Associates, firmie z listy S&P 400, która wspiera ponad 11 300 instytucji finansowych w zakresie przetwarzania danych oraz rozwiązań komplementarnych.

Vestas Wind Systems A/S jest czołowym światowym projektantem i producentem turbin wiatrowych, które wykorzystują energię wiatru do generowania elektryczności. Firma z główną siedzibą w Århus w Danii zatrudnia 19 000 pracowników i dysponuje infrastrukturą technologiczną, która obejmuje dwa centra danych.

"Veeam Backup & Replication to łatwe w użyciu, wydajne i elastyczne rozwiązanie do każdego nowoczesnego środowiska korporacyjnego vSphere. Za każdym razem, kiedy tworzymy kopię zapasową lub przywracamy dane, jesteśmy zaskoczeni wydajnością i pomysłowością tego produktu" - stwierdził Alan Madsen, kierownik techniczny działu Hardware & Framework/Group Finance & Operations w Vestas Wind Systems.

"Nasz rosnący udział w rynku korporacyjnym jest rezultatem umiejętności pozyskiwania nowych klientów, ściślejszych relacji z ważnymi partnerami, takimi jak Softchoice, rekordowego ogólnego rozwoju firmy oraz licznych nagród produktowych i branżowych. 88 proc. przedsiębiorstw z listy Fortune 500 jest klientami Veeam, a roczny wzrost liczby maszyn wirtualnych chronionych przez Veeam sięga 74 proc. Nic dziwnego więc, że nasze rozwiązania Modern Data Protection skłaniają przedsiębiorstwa do wdrożenia nowego sposobu tworzenia kopii zapasowych krytycznych aplikacji" - powiedział Ratmir Timashev, prezes i dyrektor generalny Veeam.

Rezultatem dynamicznej ekspansji Veeam na rynku korporacyjnym jest wprowadzona niedawno wersja Veeam Backup & Replication v7, do której dołączono nowe funkcje klasy korporacyjnej w celu zaspokojenia rosnącego popytu. Rozwiązanie to oferuje m.in.: wbudowaną akcelerację WAN oraz tworzenie kopii zapasowych z migawek pamięci masowych. Nowe funkcje wspierają firmy w rozwiązywaniu problemów, takich jak lawinowy przyrost ilości danych, kurczący się czas na backup oraz bardziej rygorystyczne wymagania w zakresie punktu i czasu przywracania (RPO i RTO). Veeam Backup & Replication v7 wprowadza też 7 wiodących na rynku funkcji oraz ponad 75 innych nowych funkcji oraz ulepszeń, takich jak Veeam Explorer do Microsoft SharePoint, integracja z VMware vCloud Director, samoobsługowe przywracanie maszyn wirtualnych i plików systemu-gościa oraz natywna obsługa napędów taśmowych.

Uczestnicy konferencji VMworld 2013 mogą odwiedzić stoisko 1629, na którym rozwiązanie Veeam Backup & Replication v7 zostanie po raz pierwszy pokazane publicznie. Dodatkowe informacje o firmie Veeam można znaleźć pod adresem http://www.veeam.com/pl/.