Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Aktualności

Software-defined Storage z funkcją automatycznego tieringu

HPFirma HP, zajmująca pozycję lidera wśród producentów rozwiązań klasy Software-defined Storage, zaprezentowała nowe funkcjonalności oprogramowania HP StoreVirtual Virtual Storage Appliance (VSA). Do nowości należą automatyczny tiering danych na poziomie części wolumenów logicznych (sub-LUN tiering) oraz lepsza integracja z rozwiązaniami firm VMware oraz Microsoft, mająca na celu poprawę efektywności i wydajności.


Ponad to nowe opcje licencjonowania umożliwiają lepsze dopasowanie konfiguracji do różnych scenariuszy wdrożeniowych i pozwalają zaspokoić zarówno obecne jak i przyszłe potrzeby.

HP zaprezentował również dwie wtyczki programowe dla pamięci masowej HP 3PAR StoreServ. Jedna z nich jest przeznaczona do produktów VMware, a druga do produktów firmy SAP. Wtyczki te pomagają klientom uprościć zarządzanie złożonymi projektami wdrażania aplikacji.

Autonomiczne, skalowalne i wysokodostępne rozwiązania Softwar-defined Storage
Przedsiębiorstwa korzystające z wirtualizacji - małe firmy, filie dużych przedsiębiorstw, a nawet dostawcy usług przetwarzania danych w chmurze publicznej (public cloud) - coraz częściej wybierają pamięć masową definiowaną programowo, która działa niezależnie od używanego sprzętu i hiperwizorów. Dzięki temu firmy te mogą w ekonomiczny sposób świadczyć usługi przetwarzania danych, bazując na infrastrukturze serwerów opartych na standardach branżowych, z gwarancją wysokiej dostępności rozwiązania.

Rozwiązanie HP StoreVirtual VSA oparte na sprawdzonym w praktyce systemie operacyjnym HP LeftHand to pierwsze w branży skalowalne rozwiązanie w zakresie rozwiązań klasy Software-defined Storage, które oferuje technologię automatycznego tieringu danych HP Adaptive Optimization. Funkcja ta pozwala automatycznie przenosić bloki danych do wydajnej lub zoptymalizowanej pod względem kosztów warstwy pamięci masowej, w zależności od potrzeb aplikacji, co zapewnia większą efektywność i wydajność.

Technologia HP Adaptive Optimization poprzez mechanizm stałego monitorowania obciążeń realizuje migrację aktywnie używanych bloków danych do szybszej pamięci masowej, na przykład dysków SSD, a nieaktywnych bloków danych do bardziej ekonomicznej pamięci masowej, np. dysków twardych (HDD). Takie podejście eliminuje konieczność przenoszenia całych wolumenów aplikacyjnych na kosztowniejsze dyski SSD. Jednocześnie  rozwiązanie HP StoreVirtual VSA pozwala klientom jeszcze bardziej obniżyć koszty przez zmianę przeznaczenia i wirtualizację dotychczasowej pamięci masowej innych producentów. Pojemność tej pamięci może być wykorzystana jako warstwa dla danych nieaktywnych w ramach technologii HP Adaptive Optimization.

Obecnie HP oferuje wiele opcji licencjonowania rozwiązania HP StoreVirtual VSA, które dają swobodę obsługi bieżących obciążeń i pozwolą zaspokoić potrzeby związane z rozwojem firmy w przyszłości. Poza standardową licencją na 10 terabajtów (10 TB) firma oferuje obecnie licencję na 4 TB, przeznaczoną dla małych firm, jak również licencję na dużą pojemność o rozmiarze 50 TB. Dzięki temu klienci mogą zacząć od małej pamięci masowej, by następnie płynnie i bez zakłóceń przejść do większej pamięci VSA, a w razie potrzeby również do rozwiązania sprzętowego HP StoreVirtual 4000.

Łatwe zarządzanie w środowiskach VMware i Microsoft sprawia, że rozwiązanie HP StoreVirtual VSA można zainstalować 3 razy szybciej, a pojemność skalować 11 razy lepiej niż w przypadku rozwiązań klasy Software-defined Storage dostępychj w rozwiązaniach VMware. Obsługa technologii VMware ParaVirtualized SCSI, która zapewnia dużą efektywność wykorzystania procesora, pozwala ograniczyć do minimum inwestycje w infrastrukturę. Nowe wersje oprogramowania Microsoft Windows Server ze zintegrowaną technologią Hyper-V umożliwiają udostępnienie pamięci masowej z poziomu rozwiązania Microsoft System Center Virtual Machine Manager, co znacznie skraca proces wdrożenia.

Macierze dyskowe HP 3PAR StoreServ można bez problemów zintegrować z rozwiązaniami wiodących dostawców oprogramowania (ISV), a także połączyć z nowym rozwiązaniem HP StoreFront Analytics Pack dla VMware vCenter Operations Manager, dzięki któremu administratorzy systemu VMware mogą wydajnie i ekonomicznie monitorować złożone środowiska zwirtualizowane i rozwiązywać występujące w nich problemy.

Oprogramowanie HP StoreFront Analytics Pack dla VMware vCenter Operations Manager dostarcza w czasie rzeczywistym dane dotyczące stanu i wydajności oraz stopnia wykorzystania zasobów macierzy dyskowych HP 3PAR StoreServ. Proaktywne monitorowanie wydajności aplikacji zwirtualizowanych przy użyciu jednej konsoli zarządzania upraszcza wszystkie procesy w tym zakresie. Natomiast w celu ułatwienia procesu podejmowania decyzji oprogramowanie dostarcza precyzyjne dane na temat pojemności oraz prognozy dotyczące utylizacji zasobów w macierzach HP 3PAR StoreServ. Dzięki temu możliwe jest m.in. efektywne wykorzystanie wspieranych sprzętowo technologii dynamicznego przydzielania pojemności poszczególnym aplikacjom (thin provisioning) bez wpływu na wydajność aplikacji.

Z myślą o zarządzaniu dużymi i złożonymi wdrożeniami systemów SAP w środowiskach fizycznych i zwirtualizowanych HP oferuje wtyczkę integrującą macierze dyskowe HP 3PAR StoreServ oraz HP XP P9500 z rozwiązaniem SAP NetWeaver® Landscape Virtualization Management 1.0. Ta nowa wtyczka dla pamięci masowych HP, obsługiwana w środowiskach systemów operacyjnych Microsoft Windows, Linux i HP-UX, pozwala zintegrować procesy klonowania i odświeżania całych środowisk aplikacji SAP z mechanizmami macierzowymi. Automatyzacja tych procesów pomaga skrócić łączny czas kopiowania i odświeżania całych systemów, co zwiększa prężność biznesową, ograniczając jednocześnie ryzyko związane z ręcznym zarządzaniem i udostępnianiem zasobów dyskowych.

Źródło: HP