Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe routery DrayTek z serii 2710

DrayTekFirma DrayTek wprowadziła do oferty nowe routery Vigor z serii 2710, pozwalające na bezpieczny dostęp do Internetu w technologii ADSL.

Routery przeznaczone są dla firm działających w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne i najbardziej wymagających użytkowników domowych. Urządzenia mieszczą szereg zróżnicowanych funkcjonalności gwarantujących nieprzerwaną pracę i  bezpieczny dostęp do Internetu dla wielu komputerów w sieci.

Funkcja modemu ADSL, praca w standardzie IEEE 802.11n (Draft-n) z prędkością nawet do 300 megabitów, zintegrowany port  USB, narzędzia zarządzania pasmem i QoS to cechy, na które warto zwrócić uwagę.

W zależności od potrzeb, użytkownik może wybrać jedną z trzech wersji - Vigor 2710 w wersji podstawowej, 2710n wzbogaconej o  sieć bezprzewodową oraz 2710Vn wyposażonej w funkcje VoIP i WLAN. Seria 2710 pozwala na bezpieczny dostęp do Internetu w  technologii ADSL (np. Neostrada), bez potrzeby zakupu osobnego modemu od operatora. Implementacja VPN pozwala na zdalny  dostęp pojedynczych stacji roboczych do zasobów sieci lokalnej i łączenie wielu sieci LAN przez Internet.

Routery charakteryzuje rozbudowany obiektowy firewall wyposażony w zaawansowane filtry oraz ochronę DoS. Połączenie  możliwości blokowania ruchu IM/P2P, filtrowania URL oraz treści stron internetowych z funkcją zarządzania pasmem pozwala na  pełną kontrolę i utrzymanie efektywności pracy. Do firewalla można także przypisać reguły czasowe, uaktywniające mechanizmy o  wybranej porze dnia.

Wbudowany Access Point daje możliwość stworzenia do czterech niezależnych sieci bezprzewodowych z funkcją sterowania  przepływem ruchu. Bezpieczeństwo gwarantuje wykorzystanie najsilniejszych znanych metod zabezpieczeń, wliczając WPA/WPA2 i  VPN over WLAN.

Zintegrowana bramka VoIP obsługuje dwa jednoczesne połączenia głosowe przez Internet oraz sześć kont SIP różnych operatorów  VoIP. Połączenia mogą być wykonywane z dwóch aparatów telefonicznych podłączonych do routera. Dodatkowy port Line zapewnia  funkcję backupu, umożliwia połączenie za pomocą linii PSTN w przypadku problemów z realizacją połączeń VoIP.

Wbudowany port USB można wykorzystać jako serwer wydruku lub podłączyć za jego pomocą zewnętrzny modemu 3G, a będąca w  przygotowaniu aktualizacja pozwoli na podłączenie dysku przenośnego.

Administratorów rozległych sieci zainteresuje fakt, że urządzenia wyposażono w dwa poziomy zarządzania, które pozwalają na  pełny lub ograniczony dostęp do opcji konfiguracyjnych.

Oprogramowanie do serii 2710 dostępne jest w oryginalnej wersji angielskiej oraz spolonizowanej przez zespół firmy Brinet, wyłącznego dystrybutora DrayTek w Polsce. Dzięki temu obsługa routerów jest bardziej przyjazna dla polskich użytkowników.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.brinet.pl lub www.draytek.pl.

Źródło: Best image
Skomentuj na forum