Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe routery DrayTek z serii 2710

DrayTekFirma DrayTek wprowadziła do oferty nowe routery Vigor z serii 2710, pozwalające na bezpieczny dostęp do Internetu w technologii ADSL.

Routery przeznaczone są dla firm działających w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne i najbardziej wymagających użytkowników domowych. Urządzenia mieszczą szereg zróżnicowanych funkcjonalności gwarantujących nieprzerwaną pracę i  bezpieczny dostęp do Internetu dla wielu komputerów w sieci.

Funkcja modemu ADSL, praca w standardzie IEEE 802.11n (Draft-n) z prędkością nawet do 300 megabitów, zintegrowany port  USB, narzędzia zarządzania pasmem i QoS to cechy, na które warto zwrócić uwagę.

W zależności od potrzeb, użytkownik może wybrać jedną z trzech wersji - Vigor 2710 w wersji podstawowej, 2710n wzbogaconej o  sieć bezprzewodową oraz 2710Vn wyposażonej w funkcje VoIP i WLAN. Seria 2710 pozwala na bezpieczny dostęp do Internetu w  technologii ADSL (np. Neostrada), bez potrzeby zakupu osobnego modemu od operatora. Implementacja VPN pozwala na zdalny  dostęp pojedynczych stacji roboczych do zasobów sieci lokalnej i łączenie wielu sieci LAN przez Internet.

Routery charakteryzuje rozbudowany obiektowy firewall wyposażony w zaawansowane filtry oraz ochronę DoS. Połączenie  możliwości blokowania ruchu IM/P2P, filtrowania URL oraz treści stron internetowych z funkcją zarządzania pasmem pozwala na  pełną kontrolę i utrzymanie efektywności pracy. Do firewalla można także przypisać reguły czasowe, uaktywniające mechanizmy o  wybranej porze dnia.

Wbudowany Access Point daje możliwość stworzenia do czterech niezależnych sieci bezprzewodowych z funkcją sterowania  przepływem ruchu. Bezpieczeństwo gwarantuje wykorzystanie najsilniejszych znanych metod zabezpieczeń, wliczając WPA/WPA2 i  VPN over WLAN.

Zintegrowana bramka VoIP obsługuje dwa jednoczesne połączenia głosowe przez Internet oraz sześć kont SIP różnych operatorów  VoIP. Połączenia mogą być wykonywane z dwóch aparatów telefonicznych podłączonych do routera. Dodatkowy port Line zapewnia  funkcję backupu, umożliwia połączenie za pomocą linii PSTN w przypadku problemów z realizacją połączeń VoIP.

Wbudowany port USB można wykorzystać jako serwer wydruku lub podłączyć za jego pomocą zewnętrzny modemu 3G, a będąca w  przygotowaniu aktualizacja pozwoli na podłączenie dysku przenośnego.

Administratorów rozległych sieci zainteresuje fakt, że urządzenia wyposażono w dwa poziomy zarządzania, które pozwalają na  pełny lub ograniczony dostęp do opcji konfiguracyjnych.

Oprogramowanie do serii 2710 dostępne jest w oryginalnej wersji angielskiej oraz spolonizowanej przez zespół firmy Brinet, wyłącznego dystrybutora DrayTek w Polsce. Dzięki temu obsługa routerów jest bardziej przyjazna dla polskich użytkowników.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.brinet.pl lub www.draytek.pl.

Źródło: Best image
Skomentuj na forum