Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe routery DrayTek z serii 2710

DrayTekFirma DrayTek wprowadziła do oferty nowe routery Vigor z serii 2710, pozwalające na bezpieczny dostęp do Internetu w technologii ADSL.

Routery przeznaczone są dla firm działających w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne i najbardziej wymagających użytkowników domowych. Urządzenia mieszczą szereg zróżnicowanych funkcjonalności gwarantujących nieprzerwaną pracę i  bezpieczny dostęp do Internetu dla wielu komputerów w sieci.

Funkcja modemu ADSL, praca w standardzie IEEE 802.11n (Draft-n) z prędkością nawet do 300 megabitów, zintegrowany port  USB, narzędzia zarządzania pasmem i QoS to cechy, na które warto zwrócić uwagę.

W zależności od potrzeb, użytkownik może wybrać jedną z trzech wersji - Vigor 2710 w wersji podstawowej, 2710n wzbogaconej o  sieć bezprzewodową oraz 2710Vn wyposażonej w funkcje VoIP i WLAN. Seria 2710 pozwala na bezpieczny dostęp do Internetu w  technologii ADSL (np. Neostrada), bez potrzeby zakupu osobnego modemu od operatora. Implementacja VPN pozwala na zdalny  dostęp pojedynczych stacji roboczych do zasobów sieci lokalnej i łączenie wielu sieci LAN przez Internet.

Routery charakteryzuje rozbudowany obiektowy firewall wyposażony w zaawansowane filtry oraz ochronę DoS. Połączenie  możliwości blokowania ruchu IM/P2P, filtrowania URL oraz treści stron internetowych z funkcją zarządzania pasmem pozwala na  pełną kontrolę i utrzymanie efektywności pracy. Do firewalla można także przypisać reguły czasowe, uaktywniające mechanizmy o  wybranej porze dnia.

Wbudowany Access Point daje możliwość stworzenia do czterech niezależnych sieci bezprzewodowych z funkcją sterowania  przepływem ruchu. Bezpieczeństwo gwarantuje wykorzystanie najsilniejszych znanych metod zabezpieczeń, wliczając WPA/WPA2 i  VPN over WLAN.

Zintegrowana bramka VoIP obsługuje dwa jednoczesne połączenia głosowe przez Internet oraz sześć kont SIP różnych operatorów  VoIP. Połączenia mogą być wykonywane z dwóch aparatów telefonicznych podłączonych do routera. Dodatkowy port Line zapewnia  funkcję backupu, umożliwia połączenie za pomocą linii PSTN w przypadku problemów z realizacją połączeń VoIP.

Wbudowany port USB można wykorzystać jako serwer wydruku lub podłączyć za jego pomocą zewnętrzny modemu 3G, a będąca w  przygotowaniu aktualizacja pozwoli na podłączenie dysku przenośnego.

Administratorów rozległych sieci zainteresuje fakt, że urządzenia wyposażono w dwa poziomy zarządzania, które pozwalają na  pełny lub ograniczony dostęp do opcji konfiguracyjnych.

Oprogramowanie do serii 2710 dostępne jest w oryginalnej wersji angielskiej oraz spolonizowanej przez zespół firmy Brinet, wyłącznego dystrybutora DrayTek w Polsce. Dzięki temu obsługa routerów jest bardziej przyjazna dla polskich użytkowników.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.brinet.pl lub www.draytek.pl.

Źródło: Best image
Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja