Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

NAKIVO Backup & Replication v4 na horyzoncie!

NakivoNakivo, firma z siedzibą w Dolinie Krzemowej, specjalizująca się w dostawie rozwiązań do ochrony środowisk zwirtualizowanych, poinformowała o nowych funkcjach, które pojawią się w nowej wersji jej flagowego rozwiązania - NAKIVO Backup & Replication v4.


Nowa wersja, rozwiązania zdobywającego coraz większe rzesze sympatyków, będzie bezpośrednią kontynuacją wydanej przed niespełna miesiącem, wersji oznaczonej numerem 3.2.

W nowej wersji pojawią się liczne usprawnienia skierowane do dostawców chmurowych (Cloud Provider).

Nakivo zapowiedziała pięć nowych funkcji, w tym jako pierwsza w branży wprowadzi kryjącą się pod nazwą multi-tenancy, możliwość obsługi wielu podmiotów, dzięki czemu usługodawcy z poziomu jednej instalacji będą mogli zarządzać kopiami zapasowymi maszyn wirtualnych wielu podmiotów.

W nowym modelu licencjonowania oprócz dotychczas dostępnych edycji Essentials i Pro producent wprowadzi edycję Enterprise. Poza opcją per socket, pojawi się opcja per VM oraz znany ze środowisk chmurowych model Pay-as-you-go, gdzie koszt kopii zapasowej maszyn wirtualnych będzie rozliczany w okresach miesięcznym i rocznym. Te usprawnienia licencyjne z dużym zadowoleniem przyjmą usługodawcy jak i małe firmy, chcące ograniczyć nakłady początkowe związane z kopiami zapasowymi maszyn.

Kolejnym usprawnieniem jest większa niż do tej pory skalowalność. W nowej wersji Nakivo Transporter przyspieszy i usprawni backup i replikacje VM poprzez WAN. Kopia zapasowa danych będzie mogła być zlokalizowana nie tylko lokalnie ale również w centrum danych usługodawcy.

Funkacja - Exchange Objects Recovery - pozwoli na przywracanie pojedynczych elementów z kopii zapasowej środowiska Microsoft Exchange, począwszy od wersji 2003, poprzez wygodny interfejs użytkownika, przypominający MS Outlook.

Fukacja weryfikacji poprawności kopii zapasowej działająca n poziomie blokowym, da pewność, że każdy blok kopii zapasowej jest identyczny z oryginałem i nie zmieni się w czasie transportu.

Osoby chcące poznać więcej szczegółów na temat nowych funkcji w Backup & Replication powinny zapisać się na webinarium, które odbędzie się trzykrotnie (w godzinach dostosowanych dla różnych stref czasowych) we wtorek 20 sierpnia:
-> Introducing the upcoming Enterprise and Cloud Provider Editions of NAKIVO Backup & Replication v4

NAKIVO Backup & Replication v4 pojawi się na początku czwartego kwartału br.