Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

NAKIVO Backup & Replication v4 na horyzoncie!

NakivoNakivo, firma z siedzibą w Dolinie Krzemowej, specjalizująca się w dostawie rozwiązań do ochrony środowisk zwirtualizowanych, poinformowała o nowych funkcjach, które pojawią się w nowej wersji jej flagowego rozwiązania - NAKIVO Backup & Replication v4.


Nowa wersja, rozwiązania zdobywającego coraz większe rzesze sympatyków, będzie bezpośrednią kontynuacją wydanej przed niespełna miesiącem, wersji oznaczonej numerem 3.2.

W nowej wersji pojawią się liczne usprawnienia skierowane do dostawców chmurowych (Cloud Provider).

Nakivo zapowiedziała pięć nowych funkcji, w tym jako pierwsza w branży wprowadzi kryjącą się pod nazwą multi-tenancy, możliwość obsługi wielu podmiotów, dzięki czemu usługodawcy z poziomu jednej instalacji będą mogli zarządzać kopiami zapasowymi maszyn wirtualnych wielu podmiotów.

W nowym modelu licencjonowania oprócz dotychczas dostępnych edycji Essentials i Pro producent wprowadzi edycję Enterprise. Poza opcją per socket, pojawi się opcja per VM oraz znany ze środowisk chmurowych model Pay-as-you-go, gdzie koszt kopii zapasowej maszyn wirtualnych będzie rozliczany w okresach miesięcznym i rocznym. Te usprawnienia licencyjne z dużym zadowoleniem przyjmą usługodawcy jak i małe firmy, chcące ograniczyć nakłady początkowe związane z kopiami zapasowymi maszyn.

Kolejnym usprawnieniem jest większa niż do tej pory skalowalność. W nowej wersji Nakivo Transporter przyspieszy i usprawni backup i replikacje VM poprzez WAN. Kopia zapasowa danych będzie mogła być zlokalizowana nie tylko lokalnie ale również w centrum danych usługodawcy.

Funkacja - Exchange Objects Recovery - pozwoli na przywracanie pojedynczych elementów z kopii zapasowej środowiska Microsoft Exchange, począwszy od wersji 2003, poprzez wygodny interfejs użytkownika, przypominający MS Outlook.

Fukacja weryfikacji poprawności kopii zapasowej działająca n poziomie blokowym, da pewność, że każdy blok kopii zapasowej jest identyczny z oryginałem i nie zmieni się w czasie transportu.

Osoby chcące poznać więcej szczegółów na temat nowych funkcji w Backup & Replication powinny zapisać się na webinarium, które odbędzie się trzykrotnie (w godzinach dostosowanych dla różnych stref czasowych) we wtorek 20 sierpnia:
-> Introducing the upcoming Enterprise and Cloud Provider Editions of NAKIVO Backup & Replication v4

NAKIVO Backup & Replication v4 pojawi się na początku czwartego kwartału br.