Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu zapowiada Cloud End User Protect

FujitsuFirma Fujitsu zaprezentowała nowe rozwiązanie oparte na chmurze obliczeniowej, ograniczające do minimum ryzyko, koszty i złożoność rozbudowanych zabezpieczeń przesyłania wiadomości. Dzięki połączeniu doświadczenia Fujitsu w dziedzinie bezpieczeństwa IT i cloud computing z technologiami zabezpieczeń WWW firmy Symantec, usługa Fujitsu Cloud End User Protect oferuje kompleksowe zabezpieczenia dla firm.


Cloud End User Protect to najnowszy dodatek do kompleksowej oferty Fujitsu dotyczącej chmury obliczeniowej, opracowany z myślą o firmach chcących zmodernizować własną infrastrukturę IT i opracowywać nowatorskie typy usług.

Z raportu opracowanego przez Ricka Hollanda, analityka z firmy Forrester, wynika że bezpieczeństwo wiadomości e-mail jest newralgicznym składnikiem pakietu zabezpieczeń w każdej firmie. Poczta elektroniczna pozostaje popularnym celem precyzyjnych ataków, a projekt badawczy Spamhaus Project udowodnił, że 90% wiadomości przychodzących narusza prawo z wielu różnych powodów. Zabezpieczenia świadczone jako usługa to nowy model udostępniania rozwiązań. Firmy wdrażające nowe modele, takie jak SaaS, mogą czerpać dodatkowe korzyści, na przykład możliwość odizolowania podejrzanych wiadomości w lokalizacji zdalnej1.

"Fujitsu dysponuje ponad 40-letnim doświadczeniem w ochronie informacji klientów przed coraz poważniejszymi zagrożeniami. Nasza współpraca strategiczna z firmą Symantec niesie naszym klientom korzyści w postaci połączenia doświadczenia obu firm. Poza tym oferujemy najwyższy poziom usług, dzięki czemu możemy zaspokoić różne potrzeby użytkowników końcowych, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo danych organizacyjnych" - powiedział Cameron McNaught, wiceprezes działu rozwiązań i działalności międzynarodowej w firmie Fujitsu.

Usługa Fujitsu Cloud End User Protect to rozbudowane i wszechstronne narzędzie oferujące najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia przesyłania wiadomości, w tym bezpieczeństwo wiadomości e-mail, szyfrowanie i zarządzanie za pośrednictwem usług Symantec Email Security.cloud i Symantec Enterprise Vault.cloud, wraz z dodatkowymi korzyściami w postaci elastycznej integracji z usługami zarządzanymi Fujitsu dotyczącymi bezpieczeństwa. Określanie specyfikacji i wdrażanie projektów informatycznych i w chmurze to złożony proces. Usługa Fujitsu Cloud End User Protect zdejmuje z wewnętrznych zespołów informatycznych ciężar implementacji systemu zabezpieczeń i zarządzania nim, pozwalając pracownikom skupić się na modernizacji infrastruktury informatycznej i innowacjach biznesowych.

Usługa Fujitsu Cloud End User Protect oferowana za pośrednictwem modelu opartego na chmurze, z elastycznymi warunkami płatności miesięcznych, eliminuje wydatki kapitałowe i ogranicza potrzebę zakupu nowego sprzętu lub oprogramowania. Ciągłe bezpieczeństwo zapewnia silnik heurystyczny Skeptic firmy Symantec, jak również technologia śledzenia odsyłaczy w czasie rzeczywistym, zabezpieczająca przed zaawansowanymi zagrożeniami i złośliwymi treściami. Poza tym usługa firmy Symantec dostępna w chmurze daje również możliwość zwalczania precyzyjnych ataków w bezpiecznej odległości od sieci klienta.

"Wiele firm migruje do chmury obliczeniowej, starając się uprościć infrastrukturę i zapewnić maksymalne wykorzystanie zasobów. Połączenie technologii zabezpieczeń wiadomości w chmurze firmy Symantec z zaawansowanymi usługami i doświadczeniem firmy Fujitsu daje klientom poczucie pewności. Mogą oni wdrożyć szybkie i proste rozwiązanie oparte o model cloud computing, które zabezpieczy ich informacje. Jednocześnie będą mogli zwiększyć przewagę nad konkurencją, co ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju firm" - mówi Anil Chakravarthy, dyrektor generalny i wiceprezes ds. zabezpieczeń informacji w firmie Symantec.

Usługi w ramach oferty Fujitsu Cloud End User Protect, które mogą być dostępne pojedynczo lub jako kompleksowe rozwiązanie, obejmują:
• doradztwo ekspertów pozwalające ocenić wymagania i opracować odpowiednie zabezpieczenia;
• szybką implementację i szybkie wdrożenie;
• bieżącą obsługę od podstawowego monitorowania po w pełni zarządzane centrum obsługi klienta dotyczącego zabezpieczeń.

Usługa Fujitsu Cloud End User Protect będzie dostępna w drugiej połowie 2013 roku.

Źródło: Fujitsu