Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu zapowiada Cloud End User Protect

FujitsuFirma Fujitsu zaprezentowała nowe rozwiązanie oparte na chmurze obliczeniowej, ograniczające do minimum ryzyko, koszty i złożoność rozbudowanych zabezpieczeń przesyłania wiadomości. Dzięki połączeniu doświadczenia Fujitsu w dziedzinie bezpieczeństwa IT i cloud computing z technologiami zabezpieczeń WWW firmy Symantec, usługa Fujitsu Cloud End User Protect oferuje kompleksowe zabezpieczenia dla firm.


Cloud End User Protect to najnowszy dodatek do kompleksowej oferty Fujitsu dotyczącej chmury obliczeniowej, opracowany z myślą o firmach chcących zmodernizować własną infrastrukturę IT i opracowywać nowatorskie typy usług.

Z raportu opracowanego przez Ricka Hollanda, analityka z firmy Forrester, wynika że bezpieczeństwo wiadomości e-mail jest newralgicznym składnikiem pakietu zabezpieczeń w każdej firmie. Poczta elektroniczna pozostaje popularnym celem precyzyjnych ataków, a projekt badawczy Spamhaus Project udowodnił, że 90% wiadomości przychodzących narusza prawo z wielu różnych powodów. Zabezpieczenia świadczone jako usługa to nowy model udostępniania rozwiązań. Firmy wdrażające nowe modele, takie jak SaaS, mogą czerpać dodatkowe korzyści, na przykład możliwość odizolowania podejrzanych wiadomości w lokalizacji zdalnej1.

"Fujitsu dysponuje ponad 40-letnim doświadczeniem w ochronie informacji klientów przed coraz poważniejszymi zagrożeniami. Nasza współpraca strategiczna z firmą Symantec niesie naszym klientom korzyści w postaci połączenia doświadczenia obu firm. Poza tym oferujemy najwyższy poziom usług, dzięki czemu możemy zaspokoić różne potrzeby użytkowników końcowych, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo danych organizacyjnych" - powiedział Cameron McNaught, wiceprezes działu rozwiązań i działalności międzynarodowej w firmie Fujitsu.

Usługa Fujitsu Cloud End User Protect to rozbudowane i wszechstronne narzędzie oferujące najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia przesyłania wiadomości, w tym bezpieczeństwo wiadomości e-mail, szyfrowanie i zarządzanie za pośrednictwem usług Symantec Email Security.cloud i Symantec Enterprise Vault.cloud, wraz z dodatkowymi korzyściami w postaci elastycznej integracji z usługami zarządzanymi Fujitsu dotyczącymi bezpieczeństwa. Określanie specyfikacji i wdrażanie projektów informatycznych i w chmurze to złożony proces. Usługa Fujitsu Cloud End User Protect zdejmuje z wewnętrznych zespołów informatycznych ciężar implementacji systemu zabezpieczeń i zarządzania nim, pozwalając pracownikom skupić się na modernizacji infrastruktury informatycznej i innowacjach biznesowych.

Usługa Fujitsu Cloud End User Protect oferowana za pośrednictwem modelu opartego na chmurze, z elastycznymi warunkami płatności miesięcznych, eliminuje wydatki kapitałowe i ogranicza potrzebę zakupu nowego sprzętu lub oprogramowania. Ciągłe bezpieczeństwo zapewnia silnik heurystyczny Skeptic firmy Symantec, jak również technologia śledzenia odsyłaczy w czasie rzeczywistym, zabezpieczająca przed zaawansowanymi zagrożeniami i złośliwymi treściami. Poza tym usługa firmy Symantec dostępna w chmurze daje również możliwość zwalczania precyzyjnych ataków w bezpiecznej odległości od sieci klienta.

"Wiele firm migruje do chmury obliczeniowej, starając się uprościć infrastrukturę i zapewnić maksymalne wykorzystanie zasobów. Połączenie technologii zabezpieczeń wiadomości w chmurze firmy Symantec z zaawansowanymi usługami i doświadczeniem firmy Fujitsu daje klientom poczucie pewności. Mogą oni wdrożyć szybkie i proste rozwiązanie oparte o model cloud computing, które zabezpieczy ich informacje. Jednocześnie będą mogli zwiększyć przewagę nad konkurencją, co ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju firm" - mówi Anil Chakravarthy, dyrektor generalny i wiceprezes ds. zabezpieczeń informacji w firmie Symantec.

Usługi w ramach oferty Fujitsu Cloud End User Protect, które mogą być dostępne pojedynczo lub jako kompleksowe rozwiązanie, obejmują:
• doradztwo ekspertów pozwalające ocenić wymagania i opracować odpowiednie zabezpieczenia;
• szybką implementację i szybkie wdrożenie;
• bieżącą obsługę od podstawowego monitorowania po w pełni zarządzane centrum obsługi klienta dotyczącego zabezpieczeń.

Usługa Fujitsu Cloud End User Protect będzie dostępna w drugiej połowie 2013 roku.

Źródło: Fujitsu