Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix XenClient 5 - wirtualizacja desktopów i mobilność

CitrixCitrix wprowadza nową wersję klienckiego hypervisora XenClient oznaczoną numerem 5. Dzięki XenClient 5 oraz silnej personalizacji i technologii zarządzania profilami w Citrix XenDesktop, pracownicy mobilni mogą w łatwy sposób pracować na laptopach, tabletach i smartfonach, z wykorzystaniem wirtualnych pulpitów - hostowanych lub udostępnianych lokalnie - wraz ze wszystkimi plikami i dokumentami.


Według analityków branżowych integracja XenClient z XenDesktop pozwoli na szersze rozpowszechnienie wirtualizacji desktopów, jako kluczowego atutu mobilnego przedsiębiorstwa.

Według IDC, do 2015 r. liczba mobilnych pracowników na świecie wyniesie 1,3 mld osób, co będzie stanowiło około 37,2 procent całkowitej siły roboczej. Mobilni pracownicy używają wielu urządzeń - laptopów, smartfonów i tabletów - zarówno w biurze jak i poza nim, oczekując jednocześnie dostępu do swojego desktopu, danych wszędzie tam, gdzie tego aktualnie potrzebują. VDI pomaga wprowadzić mobilny styl pracy, jednak gdy użytkownicy potrzebują pełnej mocy swojego laptopa, lub muszą pracować w trybie offline, lokalny zwirtualizowany pulpit jest bardziej odpowiedni. Do tej pory dostarczanie indywidualnego lokalnego i hostowanego wirtualnego desktopu wymagało skomplikowanych niestandardowych wdrożeń lub kompromisu użytkownika w zakresie wrażeń z jego użytkowania. XenClient, będący częścią XenDesktop to rozwiązanie które unifikuje doświadczenia w obrębie zarówno lokalnych jak i hostowanych wirtualnych desktopów.

XenDesktop z XenClient oraz Citrix ShareFile pozwalają pracownikom mobilnym na korzystanie z indywidualnego wirtualnego pulpitu i synchronizacji danych, której potrzebują, w dowolnym miejscu, a wszystko to wraz z centralizacją tak wymaganą przez IT.

Twój desktop i dane gdziekolwiek jesteś
XenClient 5 został zintegrowany z technologią Personal vDisk zawartą w XenDesktop w celu odpowiedniej personalizacji, oraz z ShareFile, w celu synchronizacji danych zarówno w środowisku lokalnych i hostowanych desktopów wirtualnych. Tym samym użytkownicy otrzymują możliwość płynnego i indywidualnego użytkowania, a IT zyskuje nowy poziom bezpieczeństwa, niezawodności i kontroli.

Integracja technologii Personal vDisk jest wbudowana w dwa kluczowe komponenty XenClient:
Silnik XenClient (XenClient Engine) - XenClient jest klienckim hiperwisorem typu pierwszego, instalowanym bezpośrednio na sprzęcie. Zapewnia wysoką wydajność i bezpieczeństwo poprzez umożliwienie użytkownikom korzystania z centralnie zarządzanych wirtualnych desktopów oraz pozwala im uruchomić wiele lokalnych wirtualnych pulpitów, wraz z pełną izolacją. Osoby, które korzystają z urządzeń opartych o XenClient mogą uzyskać dostęp do różnych wirtualnych pulpitów w dowolnym miejscu i w każdej chwili, nawet po odłączeniu od sieci.
Synchronizator XenClient (XenClient Synchronizer) - synchronizator XenClient pozwala działom IT na centralne zarządzanie wirtualnymi desktopami, uruchamianymi lokalnie na komputerze PC, a także na zarządzanie urządzeniami. Dzięki wykorzystaniu synchronizatora XenClient, pracownicy wsparcia technicznego mogą stworzyć centralną kopię zapasową danych użytkownika za pośrednictwem bezpiecznego połączenia, gdy ten łączy się z Internetem, zdefiniować odpowiednie polityki bezpieczeństwa, odłączyć zgubione lub skradzione komputery, jak również przywrócić wirtualny desktop na dowolnym urządzeniu, opartym o XenClient.

XenClient 5 będzie dostępny do pobrania tutaj od 12 sierpnia br. XenClient 5 będzie także zawarty w rozwiązaniu XenDesktop w wersji Enterprise oraz Platinum. Klienci, którzy obecnie posiadają aktualną subskrypcję XenDesktop będą mogli pobrać XenClient 5 za darmo. Osoby zainteresowane wersją testową rozwiązania będą mogli pobrać XenClient Enterprise 5 (dostępny pod tym adresem) i stworzyć środowisko testowe dla maksymalnie 10 użytkowników.

Źródło: Citrix