Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix XenClient 5 - wirtualizacja desktopów i mobilność

CitrixCitrix wprowadza nową wersję klienckiego hypervisora XenClient oznaczoną numerem 5. Dzięki XenClient 5 oraz silnej personalizacji i technologii zarządzania profilami w Citrix XenDesktop, pracownicy mobilni mogą w łatwy sposób pracować na laptopach, tabletach i smartfonach, z wykorzystaniem wirtualnych pulpitów - hostowanych lub udostępnianych lokalnie - wraz ze wszystkimi plikami i dokumentami.


Według analityków branżowych integracja XenClient z XenDesktop pozwoli na szersze rozpowszechnienie wirtualizacji desktopów, jako kluczowego atutu mobilnego przedsiębiorstwa.

Według IDC, do 2015 r. liczba mobilnych pracowników na świecie wyniesie 1,3 mld osób, co będzie stanowiło około 37,2 procent całkowitej siły roboczej. Mobilni pracownicy używają wielu urządzeń - laptopów, smartfonów i tabletów - zarówno w biurze jak i poza nim, oczekując jednocześnie dostępu do swojego desktopu, danych wszędzie tam, gdzie tego aktualnie potrzebują. VDI pomaga wprowadzić mobilny styl pracy, jednak gdy użytkownicy potrzebują pełnej mocy swojego laptopa, lub muszą pracować w trybie offline, lokalny zwirtualizowany pulpit jest bardziej odpowiedni. Do tej pory dostarczanie indywidualnego lokalnego i hostowanego wirtualnego desktopu wymagało skomplikowanych niestandardowych wdrożeń lub kompromisu użytkownika w zakresie wrażeń z jego użytkowania. XenClient, będący częścią XenDesktop to rozwiązanie które unifikuje doświadczenia w obrębie zarówno lokalnych jak i hostowanych wirtualnych desktopów.

XenDesktop z XenClient oraz Citrix ShareFile pozwalają pracownikom mobilnym na korzystanie z indywidualnego wirtualnego pulpitu i synchronizacji danych, której potrzebują, w dowolnym miejscu, a wszystko to wraz z centralizacją tak wymaganą przez IT.

Twój desktop i dane gdziekolwiek jesteś
XenClient 5 został zintegrowany z technologią Personal vDisk zawartą w XenDesktop w celu odpowiedniej personalizacji, oraz z ShareFile, w celu synchronizacji danych zarówno w środowisku lokalnych i hostowanych desktopów wirtualnych. Tym samym użytkownicy otrzymują możliwość płynnego i indywidualnego użytkowania, a IT zyskuje nowy poziom bezpieczeństwa, niezawodności i kontroli.

Integracja technologii Personal vDisk jest wbudowana w dwa kluczowe komponenty XenClient:
Silnik XenClient (XenClient Engine) - XenClient jest klienckim hiperwisorem typu pierwszego, instalowanym bezpośrednio na sprzęcie. Zapewnia wysoką wydajność i bezpieczeństwo poprzez umożliwienie użytkownikom korzystania z centralnie zarządzanych wirtualnych desktopów oraz pozwala im uruchomić wiele lokalnych wirtualnych pulpitów, wraz z pełną izolacją. Osoby, które korzystają z urządzeń opartych o XenClient mogą uzyskać dostęp do różnych wirtualnych pulpitów w dowolnym miejscu i w każdej chwili, nawet po odłączeniu od sieci.
Synchronizator XenClient (XenClient Synchronizer) - synchronizator XenClient pozwala działom IT na centralne zarządzanie wirtualnymi desktopami, uruchamianymi lokalnie na komputerze PC, a także na zarządzanie urządzeniami. Dzięki wykorzystaniu synchronizatora XenClient, pracownicy wsparcia technicznego mogą stworzyć centralną kopię zapasową danych użytkownika za pośrednictwem bezpiecznego połączenia, gdy ten łączy się z Internetem, zdefiniować odpowiednie polityki bezpieczeństwa, odłączyć zgubione lub skradzione komputery, jak również przywrócić wirtualny desktop na dowolnym urządzeniu, opartym o XenClient.

XenClient 5 będzie dostępny do pobrania tutaj od 12 sierpnia br. XenClient 5 będzie także zawarty w rozwiązaniu XenDesktop w wersji Enterprise oraz Platinum. Klienci, którzy obecnie posiadają aktualną subskrypcję XenDesktop będą mogli pobrać XenClient 5 za darmo. Osoby zainteresowane wersją testową rozwiązania będą mogli pobrać XenClient Enterprise 5 (dostępny pod tym adresem) i stworzyć środowisko testowe dla maksymalnie 10 użytkowników.

Źródło: Citrix