Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu prezentuje kompleksową strategię cloud computing

FujitsuW odpowiedzi na potrzeby firm i instytucji, zmuszonych dotrzymywać kroku zachodzącym zmianom, wprowadzać innowacje oraz radzić sobie ze złożonością usług cloud computing, firma Fujitsu zaoferowała swobodę wyboru oraz usługi integracji.


Wykorzystując swoje doświadczenie w projektowaniu rozwiązań teleinformatycznych, obecność na rynkach międzynarodowych i ogólnoświatowe operacje w segmencie usług przetwarzania w chmurze przynoszące przychody rzędu 1,8 mld USD rocznie, Firma Fujitsu zaprezentowała globalną strategię i udoskonaliła każdy aspekt swojej kompleksowej oferty usług i rozwiązań w chmurze obliczeniowej. Ponadto firma przedstawiła koncepcję Cloud Integration (integracja przetwarzania w chmurze) oraz wprowadziła nowe oferty i ujednoliciła nazewnictwo.

Większość szefów firm zgadza się ze stwierdzeniem, że przetwarzanie w chmurze pomaga rozwiązać wiele problemów. Uważa się je również za siłę napędową transformacji biznesowej, zwłaszcza w erze ogromnej popularności mediów społecznościowych, urządzeń mobilnych i wielkich zbiorów danych. Niemniej jednak niezależne, międzynarodowe badanie przeprowadzone na zlecenie Fujitsu wykazało, że 59% osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji w firmach uważa podejmowanie decyzji o przejściu ich firmy na przetwarzanie w chmurze za trudną i złożoną kwestię, głównie z uwagi na takie czynniki jak kultura i struktura organizacyjna, położenie geograficzne, infrastruktura czy procesy.

W kwestii samego wdrażania przetwarzania w chmurze większość respondentów nie jest zainteresowana podejściem „zrób to sam”. Zamiast tego oczekują, że będą mogli skorzystać z zasobów i specjalistycznej wiedzy zaufanego partnera. Jak wynika z badania, 78% respondentów oczekuje od dostawcy, że weźmie na siebie odpowiedzialność za całość lub część wdrożenia przetwarzania w chmurze, a 74% wybrałoby dostawcę z doświadczeniem w dziedzinach sprzętu i oprogramowania, integracji, doradztwa i usług zarządzanych.

Najważniejsze informacje
• FUJITSU Cloud IaaS Trusted Public S5 (poprzednia nazwa: Fujitsu Global Cloud Platform) jest dostępna na całym świecie. Dodatkowe zasoby zostały udostępnione na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, a nowa usługa dedykowana zostanie wprowadzona do końca 2013 r.
• FUJITSU Cloud IaaS Private Hosted (poprzednia nazwa: Local Cloud Platform) została udostępniona w kilku nowych regionach na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, zaś nowa funkcjonalność jest planowana na rok finansowy 2013.
• FUJITSU Cloud ITMaas jest już dostępna na całym świecie. Bazuje na jedynym na świecie ujednoliconym podejściu do zarządzania informatyką jako do usługi (IT Management as a Service) - we współpracy z firmą CA i w oparciu o rozwiązanie Nimsoft.
• FUJITSU Cloud PaaS RunMyProcess została wprowadzona na rynek w kwietniu 2013 r. wraz z przejęciem firmy RunMyProcess, zaś dostępność na całym świecie jest planowana na nadchodzący rok finansowy.
• FUJITSU Cloud BaaS została wprowadzona w grudniu 2012 r. i jest aktualnie udostępniana na całym świecie. Obejmuje usługi tworzenia kopii zapasowych dla środowisk tradycyjnych oraz środowisk przetwarzania w chmurze - we współpracy z firmą EVault.
• FUJITSU Managed Infrastructure Service Managed Mobile jest dostępna od 2009 r., a w tym roku finansowym zostanie wprowadzona jej nowa wersja oparta na rozwiązaniu Citrix XenMobile, z istotnymi, nowymi funkcjami.
• FUJITSU Cloud End User Protect zostanie wprowadzona w drugiej połowie tego miesiąca. Obejmuje usługi bezpieczeństwa w modelu przetwarzania w chmurze - we współpracy z firmą Symantec.
• FUJITSU Cloud Multi-cloud Environment Integrated Operations Service uzupełni istniejącą ofertę zarządzanych usług przetwarzania w chmurze. Jej dostępność na kluczowych rynkach jest planowana na drugą połowę tego roku finansowego.

"Fujitsu ma świadomość, że chmura obliczeniowa to złożony model. Jeśli chodzi o przejście na tego typu rozwiązania, firmy i instytucje muszą znaleźć równowagę pomiędzy celami krótko- i długoterminowymi, tak aby zaspokoić swoje zróżnicowane potrzeby. Fujitsu ciężko pracuje na swoją reputację zaufanego partnera w dziedzinie wdrażania rozwiązań przetwarzania w chmurze. Naszym celem zawsze było zapewnienie jak najszerszej oferty usług na tym polu. Nasze nowe usługi Cloud Integration Services umożliwią naszym klientom korzystanie z wielu środowisk przetwarzania w chmurze w jednolity i spójny sposób, dzięki czemu będą mogli szybciej i łatwiej zmodernizować swoje systemy teleinformatyczne" -  Cameron McNaught, wiceprezes ds. rozwiązań dla firm międzynarodowych, Fujitsu.

Inicjatywa FUJITSU Cloud Initiative oferuje szefom firm i działów informatycznych swobodę wyboru oraz usługi integracji, których ci oczekują. Nowa koncepcja Cloud Integration łączy doświadczenie w zakresie doradztwa oraz usług zarządzanych, co pozwala klientom wybrać odpowiednią dla siebie opcję wdrożenia chmury obliczeniowej.

Nowa inicjatywa pozwoli Fujitsu wspierać swoich klientów na każdym etapie wdrożenia przetwarzania w chmurze dzięki najszerszej w branży ofercie, obejmującej usługi infrastruktura jako usługa (IaaS), platforma jako usługa (PaaS) i oprogramowanie jako usługa (SaaS), a także usługi integracji przetwarzania w chmurze (Cloud Integration Services). Dzięki bogatemu doświadczeniu we wdrażaniu innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań teleinformatycznych firma Fujitsu mogła ujednolicić i rozszerzyć swoją globalną ofertę usług przetwarzania w chmurze o usługi opracowane i sprawdzone w różnych regionach na całym świecie.

Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja