Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu prezentuje kompleksową strategię cloud computing

FujitsuW odpowiedzi na potrzeby firm i instytucji, zmuszonych dotrzymywać kroku zachodzącym zmianom, wprowadzać innowacje oraz radzić sobie ze złożonością usług cloud computing, firma Fujitsu zaoferowała swobodę wyboru oraz usługi integracji.


Wykorzystując swoje doświadczenie w projektowaniu rozwiązań teleinformatycznych, obecność na rynkach międzynarodowych i ogólnoświatowe operacje w segmencie usług przetwarzania w chmurze przynoszące przychody rzędu 1,8 mld USD rocznie, Firma Fujitsu zaprezentowała globalną strategię i udoskonaliła każdy aspekt swojej kompleksowej oferty usług i rozwiązań w chmurze obliczeniowej. Ponadto firma przedstawiła koncepcję Cloud Integration (integracja przetwarzania w chmurze) oraz wprowadziła nowe oferty i ujednoliciła nazewnictwo.

Większość szefów firm zgadza się ze stwierdzeniem, że przetwarzanie w chmurze pomaga rozwiązać wiele problemów. Uważa się je również za siłę napędową transformacji biznesowej, zwłaszcza w erze ogromnej popularności mediów społecznościowych, urządzeń mobilnych i wielkich zbiorów danych. Niemniej jednak niezależne, międzynarodowe badanie przeprowadzone na zlecenie Fujitsu wykazało, że 59% osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji w firmach uważa podejmowanie decyzji o przejściu ich firmy na przetwarzanie w chmurze za trudną i złożoną kwestię, głównie z uwagi na takie czynniki jak kultura i struktura organizacyjna, położenie geograficzne, infrastruktura czy procesy.

W kwestii samego wdrażania przetwarzania w chmurze większość respondentów nie jest zainteresowana podejściem „zrób to sam”. Zamiast tego oczekują, że będą mogli skorzystać z zasobów i specjalistycznej wiedzy zaufanego partnera. Jak wynika z badania, 78% respondentów oczekuje od dostawcy, że weźmie na siebie odpowiedzialność za całość lub część wdrożenia przetwarzania w chmurze, a 74% wybrałoby dostawcę z doświadczeniem w dziedzinach sprzętu i oprogramowania, integracji, doradztwa i usług zarządzanych.

Najważniejsze informacje
• FUJITSU Cloud IaaS Trusted Public S5 (poprzednia nazwa: Fujitsu Global Cloud Platform) jest dostępna na całym świecie. Dodatkowe zasoby zostały udostępnione na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, a nowa usługa dedykowana zostanie wprowadzona do końca 2013 r.
• FUJITSU Cloud IaaS Private Hosted (poprzednia nazwa: Local Cloud Platform) została udostępniona w kilku nowych regionach na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, zaś nowa funkcjonalność jest planowana na rok finansowy 2013.
• FUJITSU Cloud ITMaas jest już dostępna na całym świecie. Bazuje na jedynym na świecie ujednoliconym podejściu do zarządzania informatyką jako do usługi (IT Management as a Service) - we współpracy z firmą CA i w oparciu o rozwiązanie Nimsoft.
• FUJITSU Cloud PaaS RunMyProcess została wprowadzona na rynek w kwietniu 2013 r. wraz z przejęciem firmy RunMyProcess, zaś dostępność na całym świecie jest planowana na nadchodzący rok finansowy.
• FUJITSU Cloud BaaS została wprowadzona w grudniu 2012 r. i jest aktualnie udostępniana na całym świecie. Obejmuje usługi tworzenia kopii zapasowych dla środowisk tradycyjnych oraz środowisk przetwarzania w chmurze - we współpracy z firmą EVault.
• FUJITSU Managed Infrastructure Service Managed Mobile jest dostępna od 2009 r., a w tym roku finansowym zostanie wprowadzona jej nowa wersja oparta na rozwiązaniu Citrix XenMobile, z istotnymi, nowymi funkcjami.
• FUJITSU Cloud End User Protect zostanie wprowadzona w drugiej połowie tego miesiąca. Obejmuje usługi bezpieczeństwa w modelu przetwarzania w chmurze - we współpracy z firmą Symantec.
• FUJITSU Cloud Multi-cloud Environment Integrated Operations Service uzupełni istniejącą ofertę zarządzanych usług przetwarzania w chmurze. Jej dostępność na kluczowych rynkach jest planowana na drugą połowę tego roku finansowego.

"Fujitsu ma świadomość, że chmura obliczeniowa to złożony model. Jeśli chodzi o przejście na tego typu rozwiązania, firmy i instytucje muszą znaleźć równowagę pomiędzy celami krótko- i długoterminowymi, tak aby zaspokoić swoje zróżnicowane potrzeby. Fujitsu ciężko pracuje na swoją reputację zaufanego partnera w dziedzinie wdrażania rozwiązań przetwarzania w chmurze. Naszym celem zawsze było zapewnienie jak najszerszej oferty usług na tym polu. Nasze nowe usługi Cloud Integration Services umożliwią naszym klientom korzystanie z wielu środowisk przetwarzania w chmurze w jednolity i spójny sposób, dzięki czemu będą mogli szybciej i łatwiej zmodernizować swoje systemy teleinformatyczne" -  Cameron McNaught, wiceprezes ds. rozwiązań dla firm międzynarodowych, Fujitsu.

Inicjatywa FUJITSU Cloud Initiative oferuje szefom firm i działów informatycznych swobodę wyboru oraz usługi integracji, których ci oczekują. Nowa koncepcja Cloud Integration łączy doświadczenie w zakresie doradztwa oraz usług zarządzanych, co pozwala klientom wybrać odpowiednią dla siebie opcję wdrożenia chmury obliczeniowej.

Nowa inicjatywa pozwoli Fujitsu wspierać swoich klientów na każdym etapie wdrożenia przetwarzania w chmurze dzięki najszerszej w branży ofercie, obejmującej usługi infrastruktura jako usługa (IaaS), platforma jako usługa (PaaS) i oprogramowanie jako usługa (SaaS), a także usługi integracji przetwarzania w chmurze (Cloud Integration Services). Dzięki bogatemu doświadczeniu we wdrażaniu innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań teleinformatycznych firma Fujitsu mogła ujednolicić i rozszerzyć swoją globalną ofertę usług przetwarzania w chmurze o usługi opracowane i sprawdzone w różnych regionach na całym świecie.

Źródło: Fujitsu