Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware prezentuje wyniki finansowe za II kwartał 2013 r.

VMwareFirma VMware, lider w dziedzinie rozwiązań do wirtualizacji centrów danych i tworzenia środowisk chmurowych (cloud computing), opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2013 roku.


• Przychody w drugim kwartale wyniosły 1,24 mld USD, co stanowi wzrost o 11% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Wyłączając przychody GoPivotal i technologie zbyte w 2013 r., przychody za drugi kwartał wzrosły o 15% w stosunku do drugiego kwartału w 2012 r.
• Zysk operacyjny w drugim kwartale wyniósł 270 mmln USD, co stanowi 28% wzrost w stosunku do drugiego kwartału 2012 roku.
• Przychody z działalności operacyjnej w II kw. Non-GAAP wyniosły 417 mln USD, co oznacza 16% wzrost w porównaniu z drugim kwartałem 2012 r.
• Dochód netto w drugim kwartale wyniósł 244 mln USD, co oznacza 0,57 USD na akcję i 28% wzrost w porównaniu do 192 mln USD / 0,44 USD za akcję w drugim kwartale 2012.
• Zysk netto w drugim kwartale, w ujęciu Non-GAAP wyniósł 343 mln USD, co oznacza 0,79 USD na akcję, co oznacza 16% wzrost w porównaniu do 296 mln i 0,68 USD na akcję w roku ubiegłym.

"Drugi kwartał był dla VMware solidnym zakończeniem pierwszej połowy 2013 roku. Widzimy duże możliwości na rynku w drugiej połowie 2013 roku oraz w okresie późniejszym. VMware kontynuuje działalność ponieważ mamy wyjątkową pozycję i chcemy pomagać klientom przejść z ery klient-serwer do ery mobile-cloud. Pomożemy im zbudować most, umożliwiający osiągnięcie nowych poziomów wydajności, kontroli i elastyczności" - powiedział Pat Gelsinger, dyrektor generalny VMware.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników w drugim kwartale. Przekroczyliśmy górną granicę naszych prognozowanych przychodów i osiągnęliśmy rekordową marżę operacyjną Non-GAAP w drugim kwartale. Firma jest skoncentrowana na wejście w drugą połowę roku ze znacznym rozmachem" - powiedział Jonathan Chadwick, dyrektor finansowy VMware.