Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware prezentuje wyniki finansowe za II kwartał 2013 r.

VMwareFirma VMware, lider w dziedzinie rozwiązań do wirtualizacji centrów danych i tworzenia środowisk chmurowych (cloud computing), opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2013 roku.


• Przychody w drugim kwartale wyniosły 1,24 mld USD, co stanowi wzrost o 11% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Wyłączając przychody GoPivotal i technologie zbyte w 2013 r., przychody za drugi kwartał wzrosły o 15% w stosunku do drugiego kwartału w 2012 r.
• Zysk operacyjny w drugim kwartale wyniósł 270 mmln USD, co stanowi 28% wzrost w stosunku do drugiego kwartału 2012 roku.
• Przychody z działalności operacyjnej w II kw. Non-GAAP wyniosły 417 mln USD, co oznacza 16% wzrost w porównaniu z drugim kwartałem 2012 r.
• Dochód netto w drugim kwartale wyniósł 244 mln USD, co oznacza 0,57 USD na akcję i 28% wzrost w porównaniu do 192 mln USD / 0,44 USD za akcję w drugim kwartale 2012.
• Zysk netto w drugim kwartale, w ujęciu Non-GAAP wyniósł 343 mln USD, co oznacza 0,79 USD na akcję, co oznacza 16% wzrost w porównaniu do 296 mln i 0,68 USD na akcję w roku ubiegłym.

"Drugi kwartał był dla VMware solidnym zakończeniem pierwszej połowy 2013 roku. Widzimy duże możliwości na rynku w drugiej połowie 2013 roku oraz w okresie późniejszym. VMware kontynuuje działalność ponieważ mamy wyjątkową pozycję i chcemy pomagać klientom przejść z ery klient-serwer do ery mobile-cloud. Pomożemy im zbudować most, umożliwiający osiągnięcie nowych poziomów wydajności, kontroli i elastyczności" - powiedział Pat Gelsinger, dyrektor generalny VMware.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników w drugim kwartale. Przekroczyliśmy górną granicę naszych prognozowanych przychodów i osiągnęliśmy rekordową marżę operacyjną Non-GAAP w drugim kwartale. Firma jest skoncentrowana na wejście w drugą połowę roku ze znacznym rozmachem" - powiedział Jonathan Chadwick, dyrektor finansowy VMware.

Logowanie i rejestracja