Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

TerraMaster F2-NAS-2 - wydajny serwer NAS do domu i do firmy

TerraMasterHuman Media wprowadza na polski rynek najnowszy serwer NAS marki TerraMaster - dwudyskowy model F2-NAS-2, kierowany do wymagających użytkowników domowych oraz małych firm. Wielozadaniowy system operacyjny i procesor 1.6 Ghz zapewniają sprawną oraz wydajną obsługę wielu urządzeń sieciowych, współdzielenie zasobów multimedialnych, baz danych i innych plików z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa oraz kontroli dostępu.


Sercem serwera jest procesor Marvell 1.6Ghz współpracujący z pamięcią RAM 512MB DDRIII. Urządzenie wyposażono w złącze LAN 1Gbit, złącze eSATA do podłączenia dodatkowego dysku twardego (w celu wymiany i udostępniania plików) oraz złącze USB do obsługi drukarki, karty WiFi lub pamięci USB. Obudowa serwera wykonana jest z metalu i chłodzona jest cichym wentylatorem o wymiarach 9x9cm i obrotach kontrolowanych przez system. Obsługiwane są dyski 3,5” SATA o pojemności do 4TB każdy. Dyski montowane są w dwóch, łatwo dostępnych kieszeniach z obsługą hot-swap.

Serwer może pracować z jednym lub dwoma dyskami twardymi, oferując maksymalnie 8TB pojemności. Zarządzanie urządzeniem odbywa się poprzez przeglądarkę WWW i nie sprawia problemów nawet niezaawansowanym użytkownikom. TerraMaster F2-NAS-2 obsługuje szereg protokołów i standardów sieciowych, umożliwiających dostęp do danych z poziomu komputerów z systemami Windows, Linux i MacOS, a także integrację z domowym sprzętem audio-video oraz SmartTV. Oprogramowanie zgodne z webDAV pozwala na założenie własnej, niezwykle pojemnej chmury z dostępem przez urządzenia mobilne i internet. TerraMaster wyposażony został w serwer WWW, serwer drukarki, obsługę plików torrent, zaawansowane metody archiwizacji i zabezpieczania danych oraz wsparcie dla iSCSI. Sprzęt charakteryzuje się niskim zużyciem prądu, nie przekraczającym 22W w trakcie pracy i 3W w trakcie czuwania (podczas hibernacji dysków twardych).
 
TerraMaster F2-NAS-2 to szybki i wszechstronny serwer plików wyposażony w szereg rozbudowanych funkcji sieciowych. Dostęp do danych zapewnia obsługa protokołów CIFS/SMB, FTP, AFP, Bonjour, NFS, webDAV i innych. Dostępne są multimedialne serwery UPnP/DLNA oraz iTunes. Komplet obsługiwanych standardów zapewnia bezproblemową integrację urządzenia i udostępnianie plików multimedialnych sieciowym sprzętom audio i wideo, urządzeniom mobilnymi oraz komputerom pracującymi z różnymi systemami operacyjnymi. Dodatkowe funkcje oferowane przez serwer obejmują m.in. pobieranie plików torrent, serwer WWW obsługujący do 30 wirtualnych serwerów i wspierający PHP i SQL. TerraMaster jest zgodny z systemami archiwizacji danych Rsync oraz TimeMachine. Do złącza USB można podłączyć drukarkę i udostępnić ją wszystkim użytkownikom sieci lokalnej.

TerraMaster F2-NAS-2 oferuje zaawansowane metody kontroli dostępu do danych. Umożliwia definiowanie użytkowników oraz grup z rozbudowanymi prawami dostępu do zasobów dyskowych, filtrowaniem adresów IP i innymi metodami wykluczeń. Serwer obsługuje konfiguracje dysków RAID 0 i 1, udostępnia opcje szyfrowania wolumenów w locie oraz obsługę wirtualnych dysków z wykorzystaniem technologii iSCSI. Praca dysków jest na bieżąco monitorowana z wykorzystaniem informacji SMART oraz Advanced Hard Drive Health Scan (HHS) nadzorujących bieżącą kondycję dysków. Czujniki temperatury wnętrza oraz mechanizm kontroli temperatury dysków regulują pracę dużego wentylatora, który zapewnia optymalne warunki pracy systemu. W przypadku wykrycia problemów czy zagrożeń, serwer może poinformować właściciela o niebezpieczeństwie za pośrednictwem wiadomości email. Dla urządzenia można programować godziny automatycznego włączania i wyłączania, a dzięki hibernacji nieużywanych dysków pobiera ono w trybie czuwania tylko 3W mocy.

Zarządzanie pracą serwera i jego konfiguracja odbywa się za pośrednictwem przeglądarki WWW. Interfejs dostępny jest w kilku językach, w tym języku polskim (dostępny po aktualizacji oprogramowania).

Cena detaliczna serwera TerraMaster F2-NAS-2 wynosi 659 zł. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją. Pierwsze egzemplarze trafią do sklepów pod koniec lipca 2013. Oprócz serwera F2-NAS-2 producent oferuje także model TerraMaster F4-NAS z czterema kieszeniami na dyski i o analogicznej funkcjonalności, w cenie detalicznej 999 zł.

Więcej informacji o urządzeniu można znaleźć na stronie:
http://www.humanmedia.pl/TerraMaster_F2-NAS-2.html
oraz na stronach producenta:

http://www.terra-master.com/en/  

Źródło: Human Media