Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

LenovoEMC rebranduje produkty Iomega

LenovoEMC IomegaLenovoEMC Ltd, spółka joint venture Lenovo i EMC oferująca macierze sieciowe Iomega, ogłosiła rebranding produktów oraz aplikacji Iomega podkreślając tożsamość spółki joint venture i budując fundament dla nowych produktów i umów partnerskich. Tym samym macierze sieciowe Iomega dostępne będą z logo LenovoEMC w segmencie biznesowym, a w segmencie konsumenckim będzie używane logo Iomega.


W skład rodziny macierzy sieciowych Lenovo wysokiej wydajności (znanych po marką Iomega StorCenter px) wchodzą trzy modele wolnostojące i trzy przeznaczone do szaf rackowych o maksymalnej pojemności 48 TB:
- wolnostojący model dwudyskowy Lenovo EMC px2-300d Network Storage
- wolnostojący model czterodyskowy Lenovo EMC px4-300d Network Storage
- wolnostojący model sześciodyskowy Lenovo EMC px6-300d Network Storage
- Lenovo EMC px4-300r Network Storage Array
- Lenovo EMC px12-400r Network Storage Array
- najbardziej zaawansowany technologicznie Lenovo EMC px12-450r Network Storage Array

Linia produktów konsumenckich Lenovo składa się z:
- wolnostojącego modelu jednodyskowego Lenovo Iomega EZ Media & Backup Center (dawniej pod nazwą Iomega® EZ Media & Backup Center)
- modeli wolnostojących Lenovo Iomega ix (znanych uprzednio jako Iomega StorCenter ix): model dwudyskowy Lenovo Iomega ix2-300d Network Storage oraz model czterodyskowy Lenovo Iomega ix4-300d Network Storage.  

Archiwizacja danych
Jednocześnie, LenovoEMC ogłasza podpisanie umowy z firmą Acronis, na mocy której wraz macierzami sieciowymi LenovoEMC oferowane będzie oprogramowanie archiwizacyjne True Image 2013 Lite PC. Acronis True Image 2013 zapewnia automatyczną archiwizację i odtwarzanie plików na komputerach PC z systemem Windows.

Obecnie, macierze Lenovo EMC rodziny px zawierają trzy licencje na produkty ATI Lite. Acronis oferuje również specjalne ceny na dodatkowe licencje i aktualizacje dla klientów wykorzystujących macierze Lenovo.

"LenovoEMC joint venture oznacza odrodzenie biznesu pamięci masowych Iomega dzięki wsparciu dwóch liderów rynku, firm Lenovo i EMC. Segment macierzy sieciowych w cenie poniżej 25.000 USD jest najszybciej rozwijającym się na rynku i wierzymy, że portfolio produktów LenovoEMC znajdzie się  na rynku w czołówce" - powiedział Joel Schwartz, senior vice president oraz general manager w Global New Business Development w EMC.

Dokonania Iomega
Iomega, firma technologiczna, od czasu założenia w 1980 była autorem wielu ważnych rozwiązań, które stały się własnością LenovoEMC:
- Iomega sprzedała ponad 430 milionów macierzy i dysków.
- Iomega otrzymała ponad 150 patentów.
- Produkty Iomega dostępne były w ponad 125 krajach na całym świecie.
- Oryginalny napęd Iomega Zip Drive, który debiutował w 1995 roku, był krokiem milowym z dziedzinie przenośnych pamięci masowych.
- Iomega zaprezentowała pierwszą macierz w 2003 roku.
- Iomega została przejęta przez EMC w 2008 roku.
- W roku 2012 Iomega sprzedała milionową macierz sieciową.
- LenovoEMC Ltd. joint venture rozpoczęła oficjalnie działalność operacyjną w grudniu 2012 r.
- Do maja 2013 r. zostało utworzone ponad 110.000 Personal Clouds z wykorzystaniem macierzy Iomega.

Źródło: LenovoEMC