Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

LenovoEMC rebranduje produkty Iomega

LenovoEMC IomegaLenovoEMC Ltd, spółka joint venture Lenovo i EMC oferująca macierze sieciowe Iomega, ogłosiła rebranding produktów oraz aplikacji Iomega podkreślając tożsamość spółki joint venture i budując fundament dla nowych produktów i umów partnerskich. Tym samym macierze sieciowe Iomega dostępne będą z logo LenovoEMC w segmencie biznesowym, a w segmencie konsumenckim będzie używane logo Iomega.


W skład rodziny macierzy sieciowych Lenovo wysokiej wydajności (znanych po marką Iomega StorCenter px) wchodzą trzy modele wolnostojące i trzy przeznaczone do szaf rackowych o maksymalnej pojemności 48 TB:
- wolnostojący model dwudyskowy Lenovo EMC px2-300d Network Storage
- wolnostojący model czterodyskowy Lenovo EMC px4-300d Network Storage
- wolnostojący model sześciodyskowy Lenovo EMC px6-300d Network Storage
- Lenovo EMC px4-300r Network Storage Array
- Lenovo EMC px12-400r Network Storage Array
- najbardziej zaawansowany technologicznie Lenovo EMC px12-450r Network Storage Array

Linia produktów konsumenckich Lenovo składa się z:
- wolnostojącego modelu jednodyskowego Lenovo Iomega EZ Media & Backup Center (dawniej pod nazwą Iomega® EZ Media & Backup Center)
- modeli wolnostojących Lenovo Iomega ix (znanych uprzednio jako Iomega StorCenter ix): model dwudyskowy Lenovo Iomega ix2-300d Network Storage oraz model czterodyskowy Lenovo Iomega ix4-300d Network Storage.  

Archiwizacja danych
Jednocześnie, LenovoEMC ogłasza podpisanie umowy z firmą Acronis, na mocy której wraz macierzami sieciowymi LenovoEMC oferowane będzie oprogramowanie archiwizacyjne True Image 2013 Lite PC. Acronis True Image 2013 zapewnia automatyczną archiwizację i odtwarzanie plików na komputerach PC z systemem Windows.

Obecnie, macierze Lenovo EMC rodziny px zawierają trzy licencje na produkty ATI Lite. Acronis oferuje również specjalne ceny na dodatkowe licencje i aktualizacje dla klientów wykorzystujących macierze Lenovo.

"LenovoEMC joint venture oznacza odrodzenie biznesu pamięci masowych Iomega dzięki wsparciu dwóch liderów rynku, firm Lenovo i EMC. Segment macierzy sieciowych w cenie poniżej 25.000 USD jest najszybciej rozwijającym się na rynku i wierzymy, że portfolio produktów LenovoEMC znajdzie się  na rynku w czołówce" - powiedział Joel Schwartz, senior vice president oraz general manager w Global New Business Development w EMC.

Dokonania Iomega
Iomega, firma technologiczna, od czasu założenia w 1980 była autorem wielu ważnych rozwiązań, które stały się własnością LenovoEMC:
- Iomega sprzedała ponad 430 milionów macierzy i dysków.
- Iomega otrzymała ponad 150 patentów.
- Produkty Iomega dostępne były w ponad 125 krajach na całym świecie.
- Oryginalny napęd Iomega Zip Drive, który debiutował w 1995 roku, był krokiem milowym z dziedzinie przenośnych pamięci masowych.
- Iomega zaprezentowała pierwszą macierz w 2003 roku.
- Iomega została przejęta przez EMC w 2008 roku.
- W roku 2012 Iomega sprzedała milionową macierz sieciową.
- LenovoEMC Ltd. joint venture rozpoczęła oficjalnie działalność operacyjną w grudniu 2012 r.
- Do maja 2013 r. zostało utworzone ponad 110.000 Personal Clouds z wykorzystaniem macierzy Iomega.

Źródło: LenovoEMC

Logowanie i rejestracja