Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu upraszcza systemy HPC

FujitsuFirma Fujitsu poinformowała o nowej inicjatywie, mającej na celu ułatwienie firmom wykorzystywanie możliwości wysokowydajnych obliczeń (High Performance Computing - HPC) dzięki rozwiązaniom umożliwiającym szybsze opracowywanie produktów i wprowadzanie ich na rynek.


Przedstawiono także nowy intuicyjny interfejs użytkownika oraz ceny kompletnych systemów, bardziej przystępne niż dotąd.

Wzrost szybkości obliczeń otwiera przed firmami nowe możliwości, jak choćby szybkiej weryfikacji i praktycznego wykorzystania nowych teorii naukowych, przyspieszenia projektowania dzięki modelowaniu komputerowemu oraz zdobywania przewagi nad konkurencją dzięki uzyskaniu dokładniejszego obrazu zachowań nabywców i szybkiej analizie wielu źródeł dużej ilości danych.

Technologia HPC jest coraz szerzej akceptowana w głównych dziedzinach nauki, gdzie duża moc przetwarzania danych znacznie ułatwia modelowanie i długoterminowe prognozowanie, oraz w zastosowaniach analitycznych i produkcyjnych - od systemów bezpieczeństwa pasażerów po dynamikę molekularną.

Koncepcja Fujitsu HPC Simplicity, która daje szerszy dostęp do wydajnych obliczeń i ułatwia korzystanie z nich, obejmuje pakiet Fujitsu Software HPC Cluster Suite (HCS) - zoptymalizowane rozwiązanie klastra HPC x86 oparte na serwerach Fujitsu PRIMERGY - oraz nowy graficzny interfejs użytkownika i nowe ceny. Kompletny klaster HPC jest dostępny już za niecałe 30 000 EUR.

"Szybkość wykonywania zadań ma kluczowe znaczenie. Fujitsu HPC Simplicity po raz pierwszy daje wielu firmom średniej wielkości dostęp do szybszych, zaawansowanych obliczeń. Systemy HPC o przystępnych cenach umożliwiają firmom szybsze realizowanie celów strategicznych. Niemal nieograniczona moc obliczeniowa oznacza, że żadne zadanie przetwarzania danych lub obliczenie nie jest zbyt duże, ani nie będzie trwać za długo. Oferta Fujitsu pozwala klientom znacznie zwiększyć sprawność i wydajność infrastruktury centrum przetwarzania danych" - powiedział Uwe Neumeier, wiceprezes działu serwerów w firmie Fujitsu.

Fujitsu HCS to kompleksowy, przemyślany zestaw oprogramowania, który zawiera pakiet sprawdzonych modułów programowych HPC, w tym HPC Gateway, łączący znakomite rozwiązania Open Source z produktami firmowymi, takimi jak najlepszy na rynku system zarządzania obciążeniem Altair PBS Professional, oraz narzędzia zapewniające optymalne działanie platform sprzętowych Fujitsu PRIMERGY x86.

Serwery Fujitsu PRIMERGY oferują użytkownikom systemów HPC wysoką niezawodność, jakość i wydajność. Seria PRIMERGY, zbudowana na bazie ponad 30 lat doświadczenia i licznej własności intelektualnej związanej z HPC, to kompleksowe środowisko ułatwiające przedsiębiorstwom zwiększanie efektywności i obniżanie kosztów. Serwery PRIMERGY charakteryzują się także wyjątkową sprawnością energetyczną, bogatymi możliwościami w takich obszarach jak wirtualizacja i zaawansowanymi funkcjami zarządzania systemem.

Opracowany przez Fujitsu nowatorski, skalowalny system plików FEFS umożliwia szybkie przetwarzanie równoległe bardzo dużych ilości operacji we-wy (odczytu i zapisu) w stosunku do węzłów obliczeniowych. FEFS umożliwia tworzenie bardzo dużych systemów plików, o pojemności do 8 eksabajtów (8000 PB) - wystarczającej do zapisania całego światowego ruchu internetowego z okresu tygodnia — i obsługuje przepustowość do 1 TB/s. Ponadto ma takie zalety, jak wbudowana wysoka dostępność wszystkich komponentów, sprawiedliwe zarządzanie operacjami we-wy oraz limity na poziomie katalogów.

Źródło: Fujitsu