Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vision Solutions przedstawia Double-Take 7.0

Vision SolutionsVision Solutions, dostawca rozwiązań w zakresie ochrony i odzyskiwania danych w chmurze, wysokiej dostępności, poawaryjnego przywracania systemów oraz migracji, ogłosił wprowadzenie na rynek najnowszej wersji swojego flagowego oprogramowania Double Take 7.0, zapewniajacego wysoką dostępność (High Availability, HA), skuteczne poawaryjne przywracanie działania systemów (Disaster Recovery, DR) oraz wsparcie dla takich technologii jak wirtualizacja i cloud computing.


Double-Take 7.0 jest przystępnym cenowo rozwiązaniem dla firm głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, wspierajacym migrację i ochronę danych w środowiskach Windows, Linux i w chmurze.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Double-Take 7.0 zapewnia zarówno bezagentową ochronę serwera wirtualnego, jak i asekurację przy współpracy z agentem. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą chronić dane, aplikacje i serwery zachowując ciągłość funkcjonowania w środowisku biznesowym i jednocześnie wybierając najkorzystniejsze rozwiązanie dla własnego środowiska IT. Double-Take 7.0 pozwala na migrację danych do dowolnych miejsc niemalże natychmiast. W pionach IT o jednolitych środowiskach pozwala to na przenoszenie danych pomiędzy fizycznymi, wirtualnymi oraz publicznymi lub prywatnymi chmurami bez przestojów w pracy.

"Zgodnie z przewidywaniami IDC Worldwide Storage Software 2012 - 2016, obecnie ponad połowa prac centrów danych jest prowadzona w środowisku wirtualnym. Wiele przedsiębiorstw poważniej traktuje również chmurę. Firmy potrzebują sposobów na płynne przenoszenie danych, w zależności od zapotrzebowania, pomiędzy środowiskiem wirtualnym, fizycznym a chmurą. Double-Take 7.0 jest pierwszym rozwiązaniem wysokiej dostępności przywracającym funkcjonowanie systemów po awariach, umożliwiającym umieszczenie infrastruktury firmowej w dowolnym środowisku nie obawiając się utraty danych czy przestojów, co mogłoby mieć katastrofalne skutki w naszym działającym 24/7 świecie. Program rozwiązuje wiele problemów w przedsiębiorstwach różnych rodzajów" - stwierdził Ashish Nadkarni, Dyrektor ds. Badań Systemów Przechowywania dla IDC.

Bezagentowe działanie eliminuje potrzebę zarządzania i aktualizowania poszczególnych agentów. Zmniejsza to zakres prac, a jednocześnie zapewnia ciągłą aktualizację technologii HA/DR. W rezultacie Double-Take 7.0 z łatwością dostosowuje się do ochrony setek serwerów fizycznych lub maszyn wirtualnych.

Inne ważne funkcje użytkowe:
• ujednolicony system raportowania statusów wszystkich aktywów chronionych przez Double-Take 7.0
• prosty, intuicyjny interfejs graficzny
• niemal bezprzestojowe migracje
• światowej klasy obsługa klienta

"W wersji 7.0 szczególnie zadbano o stworzenie skuteczniejszego poziomu HA, DR i migracji, niż to dotychczas było możliwe. Również i cena tej wersji programu jest konkurencyjna. Double-Take 7.0 oferuje zarówno krótko- jak i długoterminową wartość w ciągle zmieniającym się obrazie usług IT. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie będzie wzorem efektywności" - powiedział Alan Arnold, Dyrektor ds. Technologii.

Double-Take 7.0 zapewnia rozwiązanie wysokiej dostępności, przywracanie systemów oraz migrację danych dla środowisk VMware, Microsoft Windows Server i Linux jak również dla technologii hipernadzorcy KVM, Microsoft Hyper-V i Xen.

Źródło: Vision Solutions