Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC ViPR - programowo zdefiniowana platforma pamięci masowej

EMCPodczas konferencji EMC World 2013, firma EMC wprowadziła EMC ViPR, pierwszą na świecie zdefiniowaną programowo platformę pamięci masowej, umożliwiającą usługodawcom i działom IT tworzenie infrastruktury storage w Internecie bez zatrudniania rzeszy ekspertów.


Otwarta i możliwa do rozbudowy architektura wykorzystuje istniejące inwestycje informatyczne i buduje fundament na przyszłość, integruje się bezproblemowo z maszynami wirtualnymi.

Ponieważ centra przetwarzania danych usługodawców i przedsiębiorstw rozrastają się do dziesiątek i setek petabajtów, koszt i skomplikowanie związane z nimi stają się trudne do opanowania. Dzięki platformie EMC ViPR do zarządzania infrastrukturą pamięci masowej i danych w niej zawartych przedsiębiorstwa mogą tworzyć przełomowe ulepszenia w automatyzacji i nowoczesną architekturę do przechowywania danych dla przyszłych wdrożeń aplikacji, a usługodawcy i działy informatyczne mogą przechodzić do modelu operacyjnego centrów przetwarzania danych w Internecie bez zatrudniania rzeszy specjalistów do tworzenia środowiska niestandardowego.

Najważniejsze fakty dotyczące EMC ViPR
• Programowo zdefiniowana platforma EMC ViPR pozwala w wyjątkowy sposób zarządzać zarówno infrastrukturą pamięci masowej (płaszczyzny programowej) oraz danymi przechowywanymi w tej infrastrukturze (płaszczyzny danych).
• EMC ViPR Controller wykorzystuje istniejące infrastruktury pamięci masowej dla tradycyjnych obciążeń i wspiera nowe usługi ViPR Object Data Services (z dostępem przez Amazon S3 lub HDFS APIs) do obsługi obciążeń kolejnej generacji. Usługi ViPR Object Data Services można integrować z OpenStack przez Swift. Mogą one współpracować z pamięcią masową klasy zarówno korporacyjnej jak i podstawowej.
• EMC ViPR integruje się ściśle z programowo zdefiniowanym centrum przetwarzania danych VMware przez standardowe interfejsy API i współpracuje z Microsoft i OpenStack.

Idea projektu: Chmura
Platforma EMC ViPR została głównie zaprojektowana dla środowisk chmurowych szczególnie usługodawców, chociaż odpowiada również wielu działom informatycznym przedsiębiorstwa, które same dokonują własnej transformacji, by móc oferować infrastrukturę informatyczną dostępną jako usługę i budować wewnętrzne chmury w Internecie. Mając to na uwadze platforma ViPR posiada globalnie działającą architekturę - pozwalającą działom informatycznym uniknąć ogromnych ilości danych w sieci i realizować funkcje takie jak analiza „na miejscu”. Platforma ViPR może rosnąć wraz ze wzrostem ilości danych i liczby urządzeń i charakteryzuje się całkowicie samozarządzającym i samoudostępniającym środowiskiem.

"EMC wysyła jasny sygnał, że połączenie macierzy z zaawansowaną warstwą oprogramowania jest niezrównane pod względem szybkości i prostoty. Klienci pragną czerpać więcej korzyści ze swoich inwestycji w pamięć masową i jednocześnie ograniczyć zarządzanie, a platforma ViPR spełnia te potrzeby i zarazem wdraża otwartą architekturę i pozwala obsługiwać wszystkie rodzaje macierzy" powiedział Vernon Turner, wiceprezes ds. badań infrastruktury (Infrastructure Research Group), IDC.

Platforma EMC ViPR będzie ogólnie dostępna w drugie połowie 2013r.

Logowanie i rejestracja