Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC ViPR - programowo zdefiniowana platforma pamięci masowej

EMCPodczas konferencji EMC World 2013, firma EMC wprowadziła EMC ViPR, pierwszą na świecie zdefiniowaną programowo platformę pamięci masowej, umożliwiającą usługodawcom i działom IT tworzenie infrastruktury storage w Internecie bez zatrudniania rzeszy ekspertów.


Otwarta i możliwa do rozbudowy architektura wykorzystuje istniejące inwestycje informatyczne i buduje fundament na przyszłość, integruje się bezproblemowo z maszynami wirtualnymi.

Ponieważ centra przetwarzania danych usługodawców i przedsiębiorstw rozrastają się do dziesiątek i setek petabajtów, koszt i skomplikowanie związane z nimi stają się trudne do opanowania. Dzięki platformie EMC ViPR do zarządzania infrastrukturą pamięci masowej i danych w niej zawartych przedsiębiorstwa mogą tworzyć przełomowe ulepszenia w automatyzacji i nowoczesną architekturę do przechowywania danych dla przyszłych wdrożeń aplikacji, a usługodawcy i działy informatyczne mogą przechodzić do modelu operacyjnego centrów przetwarzania danych w Internecie bez zatrudniania rzeszy specjalistów do tworzenia środowiska niestandardowego.

Najważniejsze fakty dotyczące EMC ViPR
• Programowo zdefiniowana platforma EMC ViPR pozwala w wyjątkowy sposób zarządzać zarówno infrastrukturą pamięci masowej (płaszczyzny programowej) oraz danymi przechowywanymi w tej infrastrukturze (płaszczyzny danych).
• EMC ViPR Controller wykorzystuje istniejące infrastruktury pamięci masowej dla tradycyjnych obciążeń i wspiera nowe usługi ViPR Object Data Services (z dostępem przez Amazon S3 lub HDFS APIs) do obsługi obciążeń kolejnej generacji. Usługi ViPR Object Data Services można integrować z OpenStack przez Swift. Mogą one współpracować z pamięcią masową klasy zarówno korporacyjnej jak i podstawowej.
• EMC ViPR integruje się ściśle z programowo zdefiniowanym centrum przetwarzania danych VMware przez standardowe interfejsy API i współpracuje z Microsoft i OpenStack.

Idea projektu: Chmura
Platforma EMC ViPR została głównie zaprojektowana dla środowisk chmurowych szczególnie usługodawców, chociaż odpowiada również wielu działom informatycznym przedsiębiorstwa, które same dokonują własnej transformacji, by móc oferować infrastrukturę informatyczną dostępną jako usługę i budować wewnętrzne chmury w Internecie. Mając to na uwadze platforma ViPR posiada globalnie działającą architekturę - pozwalającą działom informatycznym uniknąć ogromnych ilości danych w sieci i realizować funkcje takie jak analiza „na miejscu”. Platforma ViPR może rosnąć wraz ze wzrostem ilości danych i liczby urządzeń i charakteryzuje się całkowicie samozarządzającym i samoudostępniającym środowiskiem.

"EMC wysyła jasny sygnał, że połączenie macierzy z zaawansowaną warstwą oprogramowania jest niezrównane pod względem szybkości i prostoty. Klienci pragną czerpać więcej korzyści ze swoich inwestycji w pamięć masową i jednocześnie ograniczyć zarządzanie, a platforma ViPR spełnia te potrzeby i zarazem wdraża otwartą architekturę i pozwala obsługiwać wszystkie rodzaje macierzy" powiedział Vernon Turner, wiceprezes ds. badań infrastruktury (Infrastructure Research Group), IDC.

Platforma EMC ViPR będzie ogólnie dostępna w drugie połowie 2013r.