Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix Systems - to już 20 lat

CitrixW tym roku Citrix Systems obchodzi ważną rocznicę - dwudziestolecie powstania firmy. Dyrektor generalny Citrix Systems Mark Templeton przedstawia najważniejsze wydarzenia w historii firmy oraz plany na przyszłość.

Od momentu założenia w 1989 r., przez Eda Iacobucciego wraz z kilkoma byłymi inżynierami IBM, Citrix zyskał pozycję jednego z liderów o globalnym zasięgu i z wieloma różnorodnymi produktami, dążył do wprowadzania zmian i upraszczania systemów komputerowych. Głównymi celami rozwoju od samego początku była centralizacja i wirtualizacja aplikacji oraz ich optymalizacja na potrzeby dostarczania przez dowolny typ połączenia.

Najważniejsze wydarzenia w 20-letniej historii Citrix Systems
Od ponad 20 lat Citrix odnosi godne uwagi sukcesy, jednocześnie budując reputację wizjonera, rzucającego wyzwanie istniejącemu stanowi rzeczy. Stworzył sieć dystrybutorów, nabył szereg firm oraz technologii i rozwijał się pod względem zasięgu geograficznego, portfolio produktowego, zatrudniając coraz więcej pracowników.

Tempelton mówi, że pierwsze dni firmy nie były łatwe, borykano się  z trudnościami finansowymi, nie obyło się bez nieudanych produktów, ale wkrótce Citrix nawiązał współpracę z Microsoftem i rozpoczął licencjonowanie Windows NT jako podstawę swojego rozwiązania WinView, a następnie WinFrame. Ścisłe relacje na polu technologicznym z Microsoft, doprowadziły do podpisania umowy partnerskiej, obowiązującej do dziś.

Ważną datą dla Citrix jest debiut na giełdzie NASDAQ w 1995 roku. Akcje były oferowane w cenie 12 USD, kurs otwarcia wynosił 15 USD, a kurs zamknięcia - 30 USD za akcję. Był to jeden z najbardziej spektakularnych debiutów giełdowych w historii.


Początkowo Citrix skupiał się na jednym produkcie, który z czasem ewoluował w Citrix XenApp. Jednak na początku bieżącej dekady firma wzbogaciła ofertę poprzez własne działania oraz przejęcia innych firm, m.in. Expert City (GoToMeeting, GoToMyPC, GoToAssist), NetScaler i XenSource.

Citrix stopniowo poszerzał portfolio swoich rozwiązań, rozwijając ofertę w zakresie cloud computing, wirtualizacji desktopów, wirtualizacji serwerów i wirtualizacji aplikacji. Firma przez lata nawiązała porozumienia z wieloma firmami, liderami technologicznymi z całego świata.

Przyszłość
Rozpoczynając trzecią dekadę istnienia, Citrix zdecydował się położyć szczególny nacisk na trzy newralgiczne zasady: czynienie produktów łatwiejszymi w użyciu; integracja wielu komponentów; a w końcu stopniowe zerwanie z tradycyjnymi technologiami i modelami biznesowymi. Wybornym przykładem działań w tym zakresie wydaje się być Citrix Receiver,  program ułatwiający klientom używanie technologii Citrix z dowolnego urządzenia, łącznie z telefonem Apple iPhone. Jeśli chodzi o integrację, firma koncentruje się na kooperacji pomiędzy swoimi produktami (np.  XenApp z GoToMeeting i NetScaler z XenServer).

Pobierz dokument 20 Years of Citrix History

Źródło: Citrix Systems
Skomentuj na forum