Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix Systems - to już 20 lat

CitrixW tym roku Citrix Systems obchodzi ważną rocznicę - dwudziestolecie powstania firmy. Dyrektor generalny Citrix Systems Mark Templeton przedstawia najważniejsze wydarzenia w historii firmy oraz plany na przyszłość.

Od momentu założenia w 1989 r., przez Eda Iacobucciego wraz z kilkoma byłymi inżynierami IBM, Citrix zyskał pozycję jednego z liderów o globalnym zasięgu i z wieloma różnorodnymi produktami, dążył do wprowadzania zmian i upraszczania systemów komputerowych. Głównymi celami rozwoju od samego początku była centralizacja i wirtualizacja aplikacji oraz ich optymalizacja na potrzeby dostarczania przez dowolny typ połączenia.

Najważniejsze wydarzenia w 20-letniej historii Citrix Systems
Od ponad 20 lat Citrix odnosi godne uwagi sukcesy, jednocześnie budując reputację wizjonera, rzucającego wyzwanie istniejącemu stanowi rzeczy. Stworzył sieć dystrybutorów, nabył szereg firm oraz technologii i rozwijał się pod względem zasięgu geograficznego, portfolio produktowego, zatrudniając coraz więcej pracowników.

Tempelton mówi, że pierwsze dni firmy nie były łatwe, borykano się  z trudnościami finansowymi, nie obyło się bez nieudanych produktów, ale wkrótce Citrix nawiązał współpracę z Microsoftem i rozpoczął licencjonowanie Windows NT jako podstawę swojego rozwiązania WinView, a następnie WinFrame. Ścisłe relacje na polu technologicznym z Microsoft, doprowadziły do podpisania umowy partnerskiej, obowiązującej do dziś.

Ważną datą dla Citrix jest debiut na giełdzie NASDAQ w 1995 roku. Akcje były oferowane w cenie 12 USD, kurs otwarcia wynosił 15 USD, a kurs zamknięcia - 30 USD za akcję. Był to jeden z najbardziej spektakularnych debiutów giełdowych w historii.


Początkowo Citrix skupiał się na jednym produkcie, który z czasem ewoluował w Citrix XenApp. Jednak na początku bieżącej dekady firma wzbogaciła ofertę poprzez własne działania oraz przejęcia innych firm, m.in. Expert City (GoToMeeting, GoToMyPC, GoToAssist), NetScaler i XenSource.

Citrix stopniowo poszerzał portfolio swoich rozwiązań, rozwijając ofertę w zakresie cloud computing, wirtualizacji desktopów, wirtualizacji serwerów i wirtualizacji aplikacji. Firma przez lata nawiązała porozumienia z wieloma firmami, liderami technologicznymi z całego świata.

Przyszłość
Rozpoczynając trzecią dekadę istnienia, Citrix zdecydował się położyć szczególny nacisk na trzy newralgiczne zasady: czynienie produktów łatwiejszymi w użyciu; integracja wielu komponentów; a w końcu stopniowe zerwanie z tradycyjnymi technologiami i modelami biznesowymi. Wybornym przykładem działań w tym zakresie wydaje się być Citrix Receiver,  program ułatwiający klientom używanie technologii Citrix z dowolnego urządzenia, łącznie z telefonem Apple iPhone. Jeśli chodzi o integrację, firma koncentruje się na kooperacji pomiędzy swoimi produktami (np.  XenApp z GoToMeeting i NetScaler z XenServer).

Pobierz dokument 20 Years of Citrix History

Źródło: Citrix Systems
Skomentuj na forum