Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fabric-Based Computing dla Unified Data Architecture

teradataActive Enterprise Data Warehouse firmy Teradata to podstawowy mechanizm analityczny z połączeniami typu fabric-based, funkcjami hybrydowego przechowywania danych i zintegrowanymi danymi.

 
Teradata, światowy lider oferujący rozwiązania z dziedziny analizy danych, przedstawił dodatkowe dwa nowe składniki architektury Teradata Unified Data Architecture - rozwiązanie typu fabric-based oraz platformę Teradata Active Enterprise Data Warehouse 6700.

Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom, przedsiębiorstwa będą mogły jeszcze lepiej korzystać ze wszystkich danych, bez względu na ich rodzaj, aby pogłębiać swoją wiedzę i pracować wydajniej, osiągając przewagę nad konkurencją.

Architektura Teradata Unified Data Architecture łączy technologie Teradata, Teradata Aster i Hadoop, jak również najlepsze narzędzia naszych partnerów. Dzięki tej najnowszej architekturze Teradata jest pierwszym dostawcą oferującym prawdziwie kompleksowe środowisko dla przetwarzania wszelkiego rodzaju danych i stosowania każdej techniki analitycznej.

Teradata wykorzystuje w oferowanej architekturze Unified Data Architecture najlepsze dostępne komponenty na rynku - między innymi system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server (SLES), pamięć masową NetApp, procesory Intel Xeon, od teraz również nowe urządzenia Mellanox InfiniBand.

Teradata wybrała sprzęt Mellanox InfiniBand, aby zapewnić szybki i niezawodny przepływ danych oraz szybkie i niezawodne połączenia dla wszystkich aplikacji analitycznych i sprawozdawczych działających na platformach Teradata określonych dla danego obciążenia, platformie Teradata Aster Discovery Platform, jak również na otwartej platformie Apache Hadoop. InfiniBand oferuje ponad 20 razy szybsze połączenia dla wszystkich elementów fabric-based computing dla business intelligence, jak również najwyższą wydajność, skalowalność i niezawodność, umożliwiając przetwarzanie dużych ilości danych i osiąganie wyników w rekordowym czasie.

Dzięki połączeniu sprzętu InfiniBand i oprogramowania Teradata BYNET V5 klienci otrzymują najlepszą prywatną sieć cechującą się przełomowym skalowaniem oraz najszybszą i najbardziej efektywną komunikacją. Oprogramowanie BYNET, przetestowane w praktyce w tysiącach systemów MPP, to tajemny składnik Teradata, który usprawnia na bieżąco liczne operacje na danych i zapewnia wyjątkowo wydajną komunikację pomiędzy wszystkimi węzłami w systemie. BYNET zapewnia transfer danych w systemach dualnych oraz zapewnia przejęcie pracy podczas awarii sieci, aby zapewnić pełną dostępność. Umożliwia on także skalowanie do ponad 2,000 procesorów równoległych, umożliwiając przetwarzanie nawet 61 petabajtów danych w hurtowni danych Teradata Enterprise Data Warehouse.

Szybsze odpowiedzi na taktyczne zapytania biznesowe - Teradata Active Enterprise Data Warehouse ma ponad osiem razy większą pojemność pamięci dla każdej szafy - typowy system ma wieloterabajtową pojemność. Rozszerzona pamięć każdej szafy jest gotowa do analizowania najgorętszych lub najczęściej używanych danych zwiększając w ten sposób wydajność nawet przy największym obciążeniu danymi.

Zwiększenie wydajności systemu Teradata umożliwia klientom utrzymanie aktywności hurtowni danych przy zużyciu energii o 50 procent mniejszej w porównaniu do platformy Teradata sprzed dwóch lat. Ponadto, lepiej zorganizowana szafa o dużej gęstości połączeń umożliwia osadzenie kompletnego systemu zewszystkimi elementami infrastruktury w jednej obudowie.

Jak zapewnia powiedział prezes Teradata Labs, Scott Gnau - "Teradata jest pierwszym dostawcą oferującym klientom w pełni zautomatyzowane zastosowanie urządzeń SSD i HDD zarządzanych przez Teradata Virtual Storage, oprogramowanie do inteligentnego zarządzania przechowywaniem danych. Hybrydowe rozwiązania do przechowywania danych udowodniły, że są oszczędne i tak samo szybkie jak systemy, które wykorzystują jedynie funkcję przetwarzania w pamięci (in-memory capability)".

Źródło: Teradata