Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Jak walczyć z zagrożeniami APT (Advanced Persistent Threats)?

FortinetSpecjaliści ds. bezpieczeństwa IT twierdzą, że analiza potencjalnych zagrożeń APT musi obejmować zaawansowane funkcje środowiska sandbox obsługiwanego lokalnie i w chmurze oraz ujednoliconej strategii zabezpieczeń. Zatem w jaki sposób identyfikować potencjalne ataki typu zero day exploit?


Firma FORTINET podała pięć najważniejszych i najbardziej symptomatycznych zachowań początkowych oraz w zakresie eksfiltracji mających miejsce podczas potencjalnego ataku APT.

1. Losowe generowanie adresów IP. Zdarza się, że zawartość APT zawiera kod losowo generujący łańcuchy adresów IP. Działanie to ma na celu łatwiejszą propagację.
2. Próby nawiązania połączenia z serwerem zarządzającym. Po udanej infiltracji zagrożenia APT mogą podjąć próbę nawiązania połączenia z serwerem zarządzającym w celu eksfiltracji danych lub nawiązania połączenia z innymi niebezpiecznymi zasobami, na przykład przez sieć botnet. Wykrywanie opiera się na sygnaturach kontrolnych i wykrywaniu uzgadniania.
3. Naśladowanie zachowania hosta. W celu uniknięcia wykrycia zagrożenie APT może naśladować zachowanie urządzenia lub aplikacji hosta.
4. Maskowanie kodu JavaScript. Udokumentowane przypadki ataków APT opierały się na wielu technikach ukrywania (maskowania) prawdziwego znaczenia i celu złośliwego kodu JavaScript.
5. Szyfrowanie ruchu w sieci. Tendencja do szyfrowania zawartości złośliwego oprogramowania APT zwiększa poziom zagrożenia dla całego ruchu w sieci podlegającego szyfrowaniu.

Przedsiębiorstwa świadome zagrożeń ze strony ataków typu Zero Day mogą teraz korzystać z najnowszych zabezpieczeń zintegrowanych w nowym systemie operacyjnym firmy Fortinet - FortiOS 5.

System FortiOS 5, którego premiera rynkowa odbyła się pod koniec roku 2012, zawiera ponad 150 rozszerzonych funkcji opracowanych z myślą o wyeliminowaniu aktualnych i ewoluujących zagrożeń, które czyhają na przedsiębiorstwa borykające się z kontrolą nad rosnącą liczbą urządzeń i aplikacji mobilnych. Do swojego arsenału rozwiązań przeciwdziałających zaawansowanym ciągłym zagrożeniom firma FORTINET dodała funkcje środowiska sandbox obsługiwanego lokalnie i w chmurze. Dzięki niemu można uruchamiać nieznane oprogramowanie złośliwe. Środowisko to uzupełnia funkcjonalność wyjątkowego procesora opartego na Compact Pattern Recognition Language, dzięki któremu pojedyncze sygnatury obejmują ponad 50 000 definicji różnych wirusów, w tym warianty typu Zero Day.

Źródło: Fortinet