Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Jak walczyć z zagrożeniami APT (Advanced Persistent Threats)?

FortinetSpecjaliści ds. bezpieczeństwa IT twierdzą, że analiza potencjalnych zagrożeń APT musi obejmować zaawansowane funkcje środowiska sandbox obsługiwanego lokalnie i w chmurze oraz ujednoliconej strategii zabezpieczeń. Zatem w jaki sposób identyfikować potencjalne ataki typu zero day exploit?


Firma FORTINET podała pięć najważniejszych i najbardziej symptomatycznych zachowań początkowych oraz w zakresie eksfiltracji mających miejsce podczas potencjalnego ataku APT.

1. Losowe generowanie adresów IP. Zdarza się, że zawartość APT zawiera kod losowo generujący łańcuchy adresów IP. Działanie to ma na celu łatwiejszą propagację.
2. Próby nawiązania połączenia z serwerem zarządzającym. Po udanej infiltracji zagrożenia APT mogą podjąć próbę nawiązania połączenia z serwerem zarządzającym w celu eksfiltracji danych lub nawiązania połączenia z innymi niebezpiecznymi zasobami, na przykład przez sieć botnet. Wykrywanie opiera się na sygnaturach kontrolnych i wykrywaniu uzgadniania.
3. Naśladowanie zachowania hosta. W celu uniknięcia wykrycia zagrożenie APT może naśladować zachowanie urządzenia lub aplikacji hosta.
4. Maskowanie kodu JavaScript. Udokumentowane przypadki ataków APT opierały się na wielu technikach ukrywania (maskowania) prawdziwego znaczenia i celu złośliwego kodu JavaScript.
5. Szyfrowanie ruchu w sieci. Tendencja do szyfrowania zawartości złośliwego oprogramowania APT zwiększa poziom zagrożenia dla całego ruchu w sieci podlegającego szyfrowaniu.

Przedsiębiorstwa świadome zagrożeń ze strony ataków typu Zero Day mogą teraz korzystać z najnowszych zabezpieczeń zintegrowanych w nowym systemie operacyjnym firmy Fortinet - FortiOS 5.

System FortiOS 5, którego premiera rynkowa odbyła się pod koniec roku 2012, zawiera ponad 150 rozszerzonych funkcji opracowanych z myślą o wyeliminowaniu aktualnych i ewoluujących zagrożeń, które czyhają na przedsiębiorstwa borykające się z kontrolą nad rosnącą liczbą urządzeń i aplikacji mobilnych. Do swojego arsenału rozwiązań przeciwdziałających zaawansowanym ciągłym zagrożeniom firma FORTINET dodała funkcje środowiska sandbox obsługiwanego lokalnie i w chmurze. Dzięki niemu można uruchamiać nieznane oprogramowanie złośliwe. Środowisko to uzupełnia funkcjonalność wyjątkowego procesora opartego na Compact Pattern Recognition Language, dzięki któremu pojedyncze sygnatury obejmują ponad 50 000 definicji różnych wirusów, w tym warianty typu Zero Day.

Źródło: Fortinet