Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix Solution Advisor i Citrix SaaS Advisor

CitrixAby pomóc partnerom dotrzymać kroku szybkim postępom technologicznym w dziedzinie chmur obliczeniowych i mobilnych form pracy, Citrix uruchamia dwa programy dystrybucyjne ukierunkowane na wzrost: ulepszony program Citrix Solution Advisor (CSA) oraz nowy program Citrix SaaS Advisor (CSSA).


Oba programy zostały zaprojektowane tak, by jeszcze bardziej ułatwić partnerom współpracę z Citrix. Obydwa pozwalają im również osiągać większe korzyści, zdobyć przewagę konkurencyjną na dojrzałych i wyłaniających się rynkach oraz zwiększyć przychody poprzez sprzedaż kompletnych rozwiązań do wspierania mobilności, wirtualizacji desktopów, technologii cloud computing, współpracy i udostępniania informacji.

Program Citrix SaaS Advisor (CSSA), który zostanie uruchomiony w najbliższych miesiącach, rozszerza ofertę dystrybucji rozwiązań chmurowych, oferując partnerom, resellerom, sklepom oferującym usługi w chmurze i firmom telekomunikacyjnym nowe możliwości sprzedaży produktów SaaS firmy Citrix. Program CSSA ma na celu wykorzystać lokalny i regionalny zasięg dystrybutorów do sprzedaży aplikacji typu „oprogramowanie jako usługa” jako samodzielnej oferty lub jako części szerszego rozwiązania.

Kluczowe elementy programu CSSA:
• Programy nagród za sprzedaż i rekomendację produktów Citrix GoToMeeting, Podio, GoToMyPC, GoToAssist i ShareFile do współpracy, wsparcia i udostępniania danych.
• Dodatkowe bieżące inwestycje w partnerów Citrix SaaS Advisor w postaci zasobów marketingowych, referencyjnych i najlepszych praktyk.
• Rozszerzone biblioteki API do integracji usług GoTo z systemami partnerów, sklepami oferującymi usługi w chmurze i agregatorami SaaS.

Program Citrix Solution Advisor (CSA) został znacznie ulepszony poprzez weryfikację wymagań oraz wprowadzenie nowych korzyści, instrumentów motywacyjnych i uproszczonego modelu nawiązywania współpracy. Program zapewni partnerom wyższy poziom kompetencji w procesie sprzedaży i wdrażania rozwiązań, przejrzyste kryteria awansu i większą przewagę konkurencyjną na dojrzałych i wyłaniających się rynkach.

Kluczowe elementy CSA:
• Rejestracja szans sprzedaży. Citrix wprowadza możliwość rejestrowania potencjalnej sprzedaży produktów do chmurowej łączności sieciowej, w tym kluczowego rozwiązania NetScaler. Certyfikowani partnerzy mogą rejestrować tzw. szanse sprzedaży w Citrix, po weryfikacji której kwalifikują się do dodatkowego rabatu.
• Opublikowane kryteria awansu. Citrix opracował formalną ścieżkę awansu na poziom Gold lub Platinum Solution Advisor i ułatwił przystąpienie do programu, rezygnując z minimalnych kryteriów dla poziomu Silver Solution Advisors. Kryteria członkostwa będą bardziej przejrzyste dzięki jasno określonym wymaganiom, oczekiwaniom i korzyściom. Partnerzy będą mogli lepiej planować inwestycje w sprzedaż i certyfikaty, które teraz będą dostosowane do rozmiaru i dojrzałości rynku, aby lepiej uwzględniać lokalne warunki rynkowe i zacieśniać relacje partnerów z Citrix.
• Zróżnicowane korzyści w zależności od poziomu doradcy. Partnerzy będą mogli łatwiej przewidzieć zwrot z inwestycji w szkolenie i certyfikowanie personelu, jednocześnie skupiając się na nowych okazjach do zacieśnienia współpracy z Citrix.
• Zweryfikowane wymagania certyfikacyjne. Wymagania certyfikacyjne dla wszystkich członków programu Citrix Solutions Advisor zostały zaktualizowane, aby odzwierciedlić rosnące zapotrzebowanie klientów na konkretne umiejętności i wyższy poziom kompetencji.
 
Aby pomóc partnerom w spełnieniu nowych wymogów certyfikacyjnych, partnerzy Platinum i Gold otrzymają bezpłatne szkoleniowe kupony subskrypcyjne jako doroczną nagrodę za udział w programie. Liczba kuponów subskrypcyjnych zależy od poziomu uczestnictwa. Partnerzy Silver również mogą otrzymać bezpłatne kupony szkoleniowe poprzez osiągnięcie określonych celów w ramach okresowych promocji regionalnych lub globalnych.

Źródło: Citrix