Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix Solution Advisor i Citrix SaaS Advisor

CitrixAby pomóc partnerom dotrzymać kroku szybkim postępom technologicznym w dziedzinie chmur obliczeniowych i mobilnych form pracy, Citrix uruchamia dwa programy dystrybucyjne ukierunkowane na wzrost: ulepszony program Citrix Solution Advisor (CSA) oraz nowy program Citrix SaaS Advisor (CSSA).


Oba programy zostały zaprojektowane tak, by jeszcze bardziej ułatwić partnerom współpracę z Citrix. Obydwa pozwalają im również osiągać większe korzyści, zdobyć przewagę konkurencyjną na dojrzałych i wyłaniających się rynkach oraz zwiększyć przychody poprzez sprzedaż kompletnych rozwiązań do wspierania mobilności, wirtualizacji desktopów, technologii cloud computing, współpracy i udostępniania informacji.

Program Citrix SaaS Advisor (CSSA), który zostanie uruchomiony w najbliższych miesiącach, rozszerza ofertę dystrybucji rozwiązań chmurowych, oferując partnerom, resellerom, sklepom oferującym usługi w chmurze i firmom telekomunikacyjnym nowe możliwości sprzedaży produktów SaaS firmy Citrix. Program CSSA ma na celu wykorzystać lokalny i regionalny zasięg dystrybutorów do sprzedaży aplikacji typu „oprogramowanie jako usługa” jako samodzielnej oferty lub jako części szerszego rozwiązania.

Kluczowe elementy programu CSSA:
• Programy nagród za sprzedaż i rekomendację produktów Citrix GoToMeeting, Podio, GoToMyPC, GoToAssist i ShareFile do współpracy, wsparcia i udostępniania danych.
• Dodatkowe bieżące inwestycje w partnerów Citrix SaaS Advisor w postaci zasobów marketingowych, referencyjnych i najlepszych praktyk.
• Rozszerzone biblioteki API do integracji usług GoTo z systemami partnerów, sklepami oferującymi usługi w chmurze i agregatorami SaaS.

Program Citrix Solution Advisor (CSA) został znacznie ulepszony poprzez weryfikację wymagań oraz wprowadzenie nowych korzyści, instrumentów motywacyjnych i uproszczonego modelu nawiązywania współpracy. Program zapewni partnerom wyższy poziom kompetencji w procesie sprzedaży i wdrażania rozwiązań, przejrzyste kryteria awansu i większą przewagę konkurencyjną na dojrzałych i wyłaniających się rynkach.

Kluczowe elementy CSA:
• Rejestracja szans sprzedaży. Citrix wprowadza możliwość rejestrowania potencjalnej sprzedaży produktów do chmurowej łączności sieciowej, w tym kluczowego rozwiązania NetScaler. Certyfikowani partnerzy mogą rejestrować tzw. szanse sprzedaży w Citrix, po weryfikacji której kwalifikują się do dodatkowego rabatu.
• Opublikowane kryteria awansu. Citrix opracował formalną ścieżkę awansu na poziom Gold lub Platinum Solution Advisor i ułatwił przystąpienie do programu, rezygnując z minimalnych kryteriów dla poziomu Silver Solution Advisors. Kryteria członkostwa będą bardziej przejrzyste dzięki jasno określonym wymaganiom, oczekiwaniom i korzyściom. Partnerzy będą mogli lepiej planować inwestycje w sprzedaż i certyfikaty, które teraz będą dostosowane do rozmiaru i dojrzałości rynku, aby lepiej uwzględniać lokalne warunki rynkowe i zacieśniać relacje partnerów z Citrix.
• Zróżnicowane korzyści w zależności od poziomu doradcy. Partnerzy będą mogli łatwiej przewidzieć zwrot z inwestycji w szkolenie i certyfikowanie personelu, jednocześnie skupiając się na nowych okazjach do zacieśnienia współpracy z Citrix.
• Zweryfikowane wymagania certyfikacyjne. Wymagania certyfikacyjne dla wszystkich członków programu Citrix Solutions Advisor zostały zaktualizowane, aby odzwierciedlić rosnące zapotrzebowanie klientów na konkretne umiejętności i wyższy poziom kompetencji.
 
Aby pomóc partnerom w spełnieniu nowych wymogów certyfikacyjnych, partnerzy Platinum i Gold otrzymają bezpłatne szkoleniowe kupony subskrypcyjne jako doroczną nagrodę za udział w programie. Liczba kuponów subskrypcyjnych zależy od poziomu uczestnictwa. Partnerzy Silver również mogą otrzymać bezpłatne kupony szkoleniowe poprzez osiągnięcie określonych celów w ramach okresowych promocji regionalnych lub globalnych.

Źródło: Citrix

 

Logowanie i rejestracja