Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix Solution Advisor i Citrix SaaS Advisor

CitrixAby pomóc partnerom dotrzymać kroku szybkim postępom technologicznym w dziedzinie chmur obliczeniowych i mobilnych form pracy, Citrix uruchamia dwa programy dystrybucyjne ukierunkowane na wzrost: ulepszony program Citrix Solution Advisor (CSA) oraz nowy program Citrix SaaS Advisor (CSSA).


Oba programy zostały zaprojektowane tak, by jeszcze bardziej ułatwić partnerom współpracę z Citrix. Obydwa pozwalają im również osiągać większe korzyści, zdobyć przewagę konkurencyjną na dojrzałych i wyłaniających się rynkach oraz zwiększyć przychody poprzez sprzedaż kompletnych rozwiązań do wspierania mobilności, wirtualizacji desktopów, technologii cloud computing, współpracy i udostępniania informacji.

Program Citrix SaaS Advisor (CSSA), który zostanie uruchomiony w najbliższych miesiącach, rozszerza ofertę dystrybucji rozwiązań chmurowych, oferując partnerom, resellerom, sklepom oferującym usługi w chmurze i firmom telekomunikacyjnym nowe możliwości sprzedaży produktów SaaS firmy Citrix. Program CSSA ma na celu wykorzystać lokalny i regionalny zasięg dystrybutorów do sprzedaży aplikacji typu „oprogramowanie jako usługa” jako samodzielnej oferty lub jako części szerszego rozwiązania.

Kluczowe elementy programu CSSA:
• Programy nagród za sprzedaż i rekomendację produktów Citrix GoToMeeting, Podio, GoToMyPC, GoToAssist i ShareFile do współpracy, wsparcia i udostępniania danych.
• Dodatkowe bieżące inwestycje w partnerów Citrix SaaS Advisor w postaci zasobów marketingowych, referencyjnych i najlepszych praktyk.
• Rozszerzone biblioteki API do integracji usług GoTo z systemami partnerów, sklepami oferującymi usługi w chmurze i agregatorami SaaS.

Program Citrix Solution Advisor (CSA) został znacznie ulepszony poprzez weryfikację wymagań oraz wprowadzenie nowych korzyści, instrumentów motywacyjnych i uproszczonego modelu nawiązywania współpracy. Program zapewni partnerom wyższy poziom kompetencji w procesie sprzedaży i wdrażania rozwiązań, przejrzyste kryteria awansu i większą przewagę konkurencyjną na dojrzałych i wyłaniających się rynkach.

Kluczowe elementy CSA:
• Rejestracja szans sprzedaży. Citrix wprowadza możliwość rejestrowania potencjalnej sprzedaży produktów do chmurowej łączności sieciowej, w tym kluczowego rozwiązania NetScaler. Certyfikowani partnerzy mogą rejestrować tzw. szanse sprzedaży w Citrix, po weryfikacji której kwalifikują się do dodatkowego rabatu.
• Opublikowane kryteria awansu. Citrix opracował formalną ścieżkę awansu na poziom Gold lub Platinum Solution Advisor i ułatwił przystąpienie do programu, rezygnując z minimalnych kryteriów dla poziomu Silver Solution Advisors. Kryteria członkostwa będą bardziej przejrzyste dzięki jasno określonym wymaganiom, oczekiwaniom i korzyściom. Partnerzy będą mogli lepiej planować inwestycje w sprzedaż i certyfikaty, które teraz będą dostosowane do rozmiaru i dojrzałości rynku, aby lepiej uwzględniać lokalne warunki rynkowe i zacieśniać relacje partnerów z Citrix.
• Zróżnicowane korzyści w zależności od poziomu doradcy. Partnerzy będą mogli łatwiej przewidzieć zwrot z inwestycji w szkolenie i certyfikowanie personelu, jednocześnie skupiając się na nowych okazjach do zacieśnienia współpracy z Citrix.
• Zweryfikowane wymagania certyfikacyjne. Wymagania certyfikacyjne dla wszystkich członków programu Citrix Solutions Advisor zostały zaktualizowane, aby odzwierciedlić rosnące zapotrzebowanie klientów na konkretne umiejętności i wyższy poziom kompetencji.
 
Aby pomóc partnerom w spełnieniu nowych wymogów certyfikacyjnych, partnerzy Platinum i Gold otrzymają bezpłatne szkoleniowe kupony subskrypcyjne jako doroczną nagrodę za udział w programie. Liczba kuponów subskrypcyjnych zależy od poziomu uczestnictwa. Partnerzy Silver również mogą otrzymać bezpłatne kupony szkoleniowe poprzez osiągnięcie określonych celów w ramach okresowych promocji regionalnych lub globalnych.

Źródło: Citrix