Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix Solution Advisor i Citrix SaaS Advisor

CitrixAby pomóc partnerom dotrzymać kroku szybkim postępom technologicznym w dziedzinie chmur obliczeniowych i mobilnych form pracy, Citrix uruchamia dwa programy dystrybucyjne ukierunkowane na wzrost: ulepszony program Citrix Solution Advisor (CSA) oraz nowy program Citrix SaaS Advisor (CSSA).


Oba programy zostały zaprojektowane tak, by jeszcze bardziej ułatwić partnerom współpracę z Citrix. Obydwa pozwalają im również osiągać większe korzyści, zdobyć przewagę konkurencyjną na dojrzałych i wyłaniających się rynkach oraz zwiększyć przychody poprzez sprzedaż kompletnych rozwiązań do wspierania mobilności, wirtualizacji desktopów, technologii cloud computing, współpracy i udostępniania informacji.

Program Citrix SaaS Advisor (CSSA), który zostanie uruchomiony w najbliższych miesiącach, rozszerza ofertę dystrybucji rozwiązań chmurowych, oferując partnerom, resellerom, sklepom oferującym usługi w chmurze i firmom telekomunikacyjnym nowe możliwości sprzedaży produktów SaaS firmy Citrix. Program CSSA ma na celu wykorzystać lokalny i regionalny zasięg dystrybutorów do sprzedaży aplikacji typu „oprogramowanie jako usługa” jako samodzielnej oferty lub jako części szerszego rozwiązania.

Kluczowe elementy programu CSSA:
• Programy nagród za sprzedaż i rekomendację produktów Citrix GoToMeeting, Podio, GoToMyPC, GoToAssist i ShareFile do współpracy, wsparcia i udostępniania danych.
• Dodatkowe bieżące inwestycje w partnerów Citrix SaaS Advisor w postaci zasobów marketingowych, referencyjnych i najlepszych praktyk.
• Rozszerzone biblioteki API do integracji usług GoTo z systemami partnerów, sklepami oferującymi usługi w chmurze i agregatorami SaaS.

Program Citrix Solution Advisor (CSA) został znacznie ulepszony poprzez weryfikację wymagań oraz wprowadzenie nowych korzyści, instrumentów motywacyjnych i uproszczonego modelu nawiązywania współpracy. Program zapewni partnerom wyższy poziom kompetencji w procesie sprzedaży i wdrażania rozwiązań, przejrzyste kryteria awansu i większą przewagę konkurencyjną na dojrzałych i wyłaniających się rynkach.

Kluczowe elementy CSA:
• Rejestracja szans sprzedaży. Citrix wprowadza możliwość rejestrowania potencjalnej sprzedaży produktów do chmurowej łączności sieciowej, w tym kluczowego rozwiązania NetScaler. Certyfikowani partnerzy mogą rejestrować tzw. szanse sprzedaży w Citrix, po weryfikacji której kwalifikują się do dodatkowego rabatu.
• Opublikowane kryteria awansu. Citrix opracował formalną ścieżkę awansu na poziom Gold lub Platinum Solution Advisor i ułatwił przystąpienie do programu, rezygnując z minimalnych kryteriów dla poziomu Silver Solution Advisors. Kryteria członkostwa będą bardziej przejrzyste dzięki jasno określonym wymaganiom, oczekiwaniom i korzyściom. Partnerzy będą mogli lepiej planować inwestycje w sprzedaż i certyfikaty, które teraz będą dostosowane do rozmiaru i dojrzałości rynku, aby lepiej uwzględniać lokalne warunki rynkowe i zacieśniać relacje partnerów z Citrix.
• Zróżnicowane korzyści w zależności od poziomu doradcy. Partnerzy będą mogli łatwiej przewidzieć zwrot z inwestycji w szkolenie i certyfikowanie personelu, jednocześnie skupiając się na nowych okazjach do zacieśnienia współpracy z Citrix.
• Zweryfikowane wymagania certyfikacyjne. Wymagania certyfikacyjne dla wszystkich członków programu Citrix Solutions Advisor zostały zaktualizowane, aby odzwierciedlić rosnące zapotrzebowanie klientów na konkretne umiejętności i wyższy poziom kompetencji.
 
Aby pomóc partnerom w spełnieniu nowych wymogów certyfikacyjnych, partnerzy Platinum i Gold otrzymają bezpłatne szkoleniowe kupony subskrypcyjne jako doroczną nagrodę za udział w programie. Liczba kuponów subskrypcyjnych zależy od poziomu uczestnictwa. Partnerzy Silver również mogą otrzymać bezpłatne kupony szkoleniowe poprzez osiągnięcie określonych celów w ramach okresowych promocji regionalnych lub globalnych.

Źródło: Citrix