Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Login VSI 4.0 - przetestuj wydajność VDI i SBC

Login VSIFirma Login VSI B.V., poinformowała o wydaniu czwartej wersji Login VSI, swojego flagowego rozwiązania pozwalającego na testowanie i rozbudowaną analizę wydajności środowisk wykorzystujących wirtualizację desktopów (Virtual Desktop Infrastructure, VDI) oraz systemy centralnego przetwarzania (Server Based Computing, SBC).


Podczas projektowania nowej wersji benchmark'a, producent oparł się na opiniach wielu klientów i testów przeprowadzonych w ramach niezależnego projektu badawczego Virtual Reality Check. Dzięki temu Login VSI v4 sprawia, że testowanie środowisk VDI i SBC jest prostsze i bardziej realistyczne niż kiedykolwiek wcześniej.

Główne cechy Login VSI 4.0:
Prostsza instalacja, integracja i wdrożenie. Scentralizowane zarządzanie wraz z Direct Desktop Launch (DDL) sprawia, że korzystanie z Login VSI jest bardziej wydajne niż do tej pory.
Prostszy proces tworzenia testów. Nowy intuicyjny interfejs użytkownika wraz z kreatorem konfiguracji testów oraz nowy edytor obciążeń z metajęzykiem, sprawiają że dobór obciążeń jest bardzo przejrzysty i efektywny. Nowy tryb benchmarku wymusza rygorystyczne standardy testowania, przez co dostarcza obiektywne, powtarzalne i porównywalne wyniki.   
Ulepszony realizm testów. Czas trwania standardowych obciążeń został zwiększony z 14 do 48 minutowych pętli. Poprawiono również segmenty i aplikacje startowy w celu lepszego odzwierciedlenia rzeczywistego zachowania użytkowników. Zbiory danych wykorzystywane w obciążeniach oferują teraz 1000 różnych dokumentów na typ, większe strony internetowe i bibliotekę wideo w każdym formacie. Realizacja obciążeń została ulepszona poprzez wprowadzenie realnych scenariuszy produkcyjnych.
Lepszy wgląd w testy. Nowy Dashboard oferuje dostęp do informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym, w tym na temat postępu, rozpoczętych i aktywnych sesji oraz czasie który upłynął i pozostał. Standardowy indeks VSImax został dopracowany i wzbogacony o wyniki uwzględniające skalowalność. Automatyczne raporty wyposażono w wykresy dla wszystkich ustawień.

"Login VSI jest rozwiązaniem zgodnym ze standardami branżowymi, rozwiązaniem przeznaczonym do testowania środowisk SBC i VDI, czego odzwierciedleniem jest duża liczba poświęconych mu dokumentów technicznych i benchmarków opartych na nim. Łatwość użycia i wzbogacony realizm nowej wersji Login VSI pozwoli zarówno dostawcom rozwiązań jak i użytkownikom końcowym budować i projektować wydajne środowiska zwirtualizowanych desktopów" - powiedział Eric-Jan van Leeuwen, CEO w firmie Login VSI B.V.

Login VSI może być wykorzystany m.in. do testowania wydajności takich środowisk VMware Horizon View, Citrix XenDesktop, Citrix XenApp, Microsoft Remote Desktop Services, itp.

Login VSI Pro v4 dostępny jest od dnia dzisiejszego dla wszystkich użytkowników z aktywnym wsparciem. Na stronie producenta udostępniono również darmową wersję Login VSI 4 Express.

Czytaj również:
-> Licencje Login VSI dla specjalistów z tytułem vExpert, MVP oraz CTP