Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed Cascade na lotnisku w Zurychu

RiverbedFirma zajmująca się obsługą lotniska w Zurychu w Szwajcarii - Flughafen Zürich AG - wdrożyła Riverbed Cascade Shark i Cascade Pilot, aby podnieść jakość monitorowania i konfigurowania sieci oraz rozwiązywania problemów w 150 krajowych i międzynarodowych sieciach wykorzystywanych na lotnisku.


Dzięki rozwiązaniom do zarządzania wydajnością sieci od Riverbed, Flughafen Zürich AG był w stanie zwiększyć produktywność swoich pracowników oraz polepszyć poziom obsługi klienta poprzez skrócenie czasu niezbędnego do rozwiązania zaistniałych problemów - z godzin do minut.

Port lotniczy w Zurychu obsługuje ponad 24 miliony pasażerów rocznie. By zarządzać lotniskiem, Flughafen Zürich AG współpracuje z ponad 270 partnerami, lokalnymi i międzynarodowymi przewoźnikami, jak również z wieloma hotelami, restauracjami i sprzedawcami detalicznymi. Każda z tych firm ma własną sieć WAN, która z kolei jest połączona z lotniskową siecią lokalną (LAN), umożliwiając im dostęp do najważniejszych aplikacji takich jak systemy rezerwacyjne czy systemy odprawy. W rezultacie lotniskowa sieć LAN łączy się z około 150 krajowymi i międzynarodowymi sieciami, które mają ponad 14 tysięcy punktów styku.

W tak złożonej sieci, inżynierowie w Flughafen Zürich spędzali większość czasu na próbach określenia źródeł problemów. Firma korzystała już z analizatora protokołów sieciowych Wireshark, który pozwalał na przechwytywanie danych o ruchu sieciowym. Potrzebowała jednak rozwiązania, które uprości konfigurację i monitoring sieci, jednocześnie zapewniając narzędzia, pozwalające szybko usuwać problemy.

Firma Flughafen Zürich AG wdrożyła rozwiązania Cascade Shark w trzech kluczowych miejscach, w tym w dwóch centrach danych oraz w lotniskowej centrali, gdzie wszystkie sieci są przekierowywane i zabezpieczone firewallem. Dzięki wielosegmentowej analizie Flughafen Zürich AG może zobaczyć, że dane na temat ruchu sieciowego, a nawet jego przekierowywanie są asymetryczne. Takie rozwiązanie znacznie uprościło analizę danych na lotnisku. Cascade Pilot umożliwiał analizę sieci bez zakłóceń, jak również ścisłą integrację z Wireshark, pozwalając na izolację konkretnych pakietów danych wymaganych do diagnozowania i rozwiązywania skomplikowanych problemów z wydajnością.

Dzięki przyjaznemu użytkownikowi interfejsowi, jeden pracownik w ciągu kilku minut może rozwiązać problemy związane z oprogramowaniem, zwiększając tym samym produktywność działu IT i jakość obsługi. Dodatkowo ze względu na to, że Flughafen Zürich AG nie potrzebuje już kilku osób do zbierania i analizowania danych, może teraz efektywniej przydzielać zadania swoim inżynierom. Ponadto uzyskuje dostęp do informacji w czasie rzeczywistym oraz danych historycznych, które pozwolą rozwiązać problemy z siecią zanim będą one miały wpływ na wydajność aplikacji.

Riverbed Cascade to rozpoznające aplikacje narzędzie do zarządzania wydajnością sieci (NPM- Network Performance Management), dostarczające działowi IT informacje o problemach związanych z wydajnością sieci i aplikacji, które muszą zostać szybko zidentyfikowane i rozwiązane. Całkowita integracja urządzenia Cascade Shark, oprogramowania Cascade Pilot i oprogramowania Wireshark zapewnia skuteczne, wydajne i opłacalne rozwiązanie do usuwania awarii związanych ze złożonymi lub sporadycznymi problemami z wydajnością i bezpieczeństwem sieci.

Urządzenie Cascade Shark pozwala na skalowalne i wydajne przechwytywanie pakietów danych, natychmiastowe ich oznaczanie, długookresowe przechowywanie danych, pozwalające na rozwiązanie problemów sieciowych, przeprowadzanie analizy wstecznej oraz dostarczanie raportów dotyczących zdarzeń w sieci i jej bezpieczeństwa w środowiskach fizycznych i wirtualnych.

Źródło: Riverbed