Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Grizzly - siódme wydanie Openstack

OpenStackPół roku od wydania Folsom, zespół programistów skupionych wokół platformy chmurowej OpenStack poinformował o wydaniu siódmej wersji projektu, rozwijanej pod nazwą kodową Grizzly.


Platforma OpenStack została powołana do życia przez firmę hostingową Rackspace i agencję NASA w lipcu 2010 roku. Celem projektu, od samego początku jest stworzenie otwartoźródłowych interfejsów i oprogramowania na potrzeby usług cloud computing typu Infrastructure-as-a-service (IaaS).

W maju 2012 roku agencja NASA wycofała się z aktywnego rozwoju projektu, wyrażając zadowolenie, że społeczność OpenStack rozrosła się do tego stopnia, że platforma chmurowa jest w dobrych rękach. Cztery miesiące później, we wrześniu 2012 roku, firma Rackspace poszła w ślady NASA i przekazała zarządzanie i całą wartość projektu OpenStack w ręce OpenStack Foundation.

Aktualnie, fundacja zrzesza ponad 850 firm i instytucji, ponad 7000 indywidualnych członków oraz posiada zabezpieczenie finansowe w wysokości 10 mln USD. Wśród firm członkowskich znaleźli się liderzy branży IT, w tym AMD, AT&T, Cisco, Dell, HP, IBM, Intel, Red Hat oraz VMware.

Ulepszenia w nowej wersji platformy chmurowej pochodzą od 517 osób z firm członkowskich. Główny komponent OpenStack Compute (znany jako Nova) zyskał wsparcie dla zarządzania rozproszonymi klastrami 'Cells' i nową architekturę 'NoDB', redukującą zależność od scentralizowanej bazy danych. Wprowadzono również szersze wsparcie dla hypervisorów ESX, KVM, Xen i Hyper-V oraz możliwość dodawania i usuwania urządzeń sieciowych na gorąco.

Komponent ObjectStorage (nazwa kodowa Swift) odpowiedzialny za przetwarzanie i magazynowanie danych, daje możliwość wprowadzania wielkości przydziałów i operacji na dużych klastrach przez operatorów chmur. Do składnika Block Storage (znany jako Cinder) wprowadzono inteligentny harmonogram zarządzania alokacją pamięci masowej na podstawie obciążeń roboczych i dodano sterowniki dla pamięci masowej zaplecza takich jak Cep/RBDh, EMC, HP, IBM, NetApp oraz Red Hat Gluster.

Składnik sieciowy Quantum wspierający dotychczas takie technologie jak Open vSwitch, Cisco UCS/Nexus, Linux Bridge, Nicira, Ryu OpenFlow i NEC OpenFlow, wraz z wydaniem Grizzly oferuje obsługę Big Switch, Hyper-V, PlumGrid, Brocade oraz Midonet. Ponadto wprowadzono udoskonalenia wraz z API dla równoważenia obciążenia jako usługa (Load Balancing as a Service, LBaaS).

Ponadto wprowadzono jeszcze drobne usprawnienia w komponentach Dashboard ("Horizon") oraz OpenStack Identity (Keystone).

Szczegółowe informacje można znaleźć na Wiki projektu w dokumencie Release Notes.