Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Xen włączony do Linux Foundation

XenProjectCitrix i Linux Foundation poinformowały, że dalsze prace nad otwartoźródłową platformą wirtualizacji Xen będą odbywać się w ramach projektu Fundacji - Linux Foundation Collaborative Project. Dzięki inicjatywie Xen Project, łączącej wiedzę i wkład bardziej zróżnicowanej grupy liderów technologicznych, zwiększy się tempo wprowadzania innowacji do hypervizora Xen.


Pomysł stworzenia nowego środowiska odpowiedzialnego za rozwój Xena zrodził się przed rokiem w głowie Larsa Kurtha, Community managera w firmie Citrix, który stworzył podwaliny zarządu społecznościowego wokół projektu. Wraz ze zmianami postanowiono zmienić domenę z xen.org na xenproject.org oraz powstało nowe logo projektu.

W inicjatywie Xen Project, Fundacja Linuksa zapewni infrastrukturę, doradztwo oraz sieć pracy zespołowej. Poza firmą Citrix nad rozwojem Xena pracować będą firmy: Amazon, AMD, Bromium, Calxeda, CA Technologies, Cisco, Google, Intel, Oracle, Samsung i Verizon.

Innowacje w obszarze cloud computing, bezpieczeństwa i zaawansowanego wsparcia procesorów sprawiły, że Xen stał się najbardziej skalowalnym i bezpiecznym hypervisorem. Dzięki temu Xen i Citrix XenServer są obecnie platformami, które reprezentują około dwie trzecie przychodów z chmur publicznych na świecie.

Wirtualizacja serwerów z wykorzystaniem technologii Xen ma szeroki rynkowy zasięg. Po ponad 10 latach rozwoju ma ona ponad 10 milionów zwolenników, a w pracach nad hypervisorem biorą udział takie organizacje, jak Amazon, AMD, Cambridge University, Citrix, Fujitsu, Intel, National Security Agency (NSA), Oracle i SUSE.

Jak widać, Citrix nadal kładzie duży nacisk na technologie open source oraz zwiększanie elastyczności przedsiębiorstw, jednocześnie uważając, że społeczność open source odegra kluczową rolę w czasach coraz większej popularności chmur obliczeniowych, torując drogę innowacjom, a nie podążając za nimi. Takie podejście leży u podstaw strategii firmy, która przewiduje angażowanie się w projekty open source, takie jak inicjatywa Xen Project, projekt Apache CloudStack, a także zapowiedziany niedawno projekt OpenDaylight Fundacji Linuksa, który skupia się na upowszechnianiu sieci definiowanych programowo (Software-Defined Networking, SDN).

Najnowsze wydanie, Xen 4.2 (i aktualizacja 4.2.1) oferuje możliwość zarządzania 4095 fizycznymi procesorami, obsługę do 5 TB pamięci RAM i 512 wirtualnych procesorów (vCPU) z parawirtualizacją (PV) oraz 256 wirtualnych procesorów z obsługą pełnej wirtualizacji (HVM). Ponadto włączono kod Xena do jądra linuksa w wersji 3.7, by mógł działać jako hypervisor na procesorach ARM.