Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet przejmuje Coyote Point

FortinetFirma Fortinet dostawca zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego poinformowała o zawarciu ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia firmy Coyote Point, czołowego dostawcy rozwiązań klasy korporacyjnej do dostarczania aplikacji, równoważenia obciążeń i akceleracji.


"Coraz więcej przedsiębiorstw przechodzi na przetwarzanie w chmurze, dlatego centra danych będą wymagać bardziej wydajnych rozwiązań oraz lepszych zabezpieczeń. W środowiskach przetwarzania w chmurze, zabezpieczenia sieciowe oraz rozwiązania do dostarczania aplikacji muszą ściśle ze sobą współpracować, aby zagwarantować wysoką jakość usług i zapobiegać atakom. Przejęcie firmy Coyote Point pozwoli FORTINET zapewnić oba te elementy w jednym rozwiązaniu" - powiedział John Grady, analityk z firmy IDC.

Firma Coyote Point została założona w 1999 r. W jej ofercie znajduje się m.in. linia produktów Equalizer ADC. W najbliższej przyszłości nie są planowane żadne zmiany w zakresie oferty produktów Coyote Point, obsługi klienta, programów dla partnerów handlowych ani oferowanych przez Fortinet produktów ADC (Application Delivery Controllers). Nowe produkty i rozwiązania będą wprowadzane na rynek w momencie dostępności.

"Przejęcie to wpisuje się w strategię Fortinet w zakresie bezpieczeństwa sieci oraz umożliwi zarówno nam jak i naszym partnerom handlowym przyspieszenie realizacji naszej wizji zakładającej dostarczanie kompleksowych zabezpieczeń dla przedsiębiorstw. Ponadto oczekujemy, że przejęcie to pozwoli nam osiągnąć efekt synergii między naszymi produktami FORTINET takimi jak FortiGate, FortiBalancer, FortiDDoS i FortiWeb" - powiedział Ken Xie, założyciel, prezes i dyrektor generalny firmy Fortinet.

Rozwiązania ADC to kolejny etap ewolucji systemów do równoważenia obciążeń, które zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o dostępności i skalowalności serwisów WWW. Dziś przedsiębiorstwa korzystają z rozwiązań ADC do optymalizacji niezawodności, wydajności, zasobów centrów przetwarzania danych i bezpieczeństwa aplikacji. Według szacunków branżowych, wydatki użytkowników końcowych na urządzenia ADC przekroczą w 2013 r. kwotę 2 mld USD.

"Coyote Point posiada bogatą ofertę najwyższej jakości produktów ADC oraz szeroką bazę klientów, jednak nie zawsze to szło w parze z dostępnością zasobów. Z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy będziemy mogli dołączyć do grupy Fortinet oraz rozpocząć strategiczne inwestycje w naszą platformę ADC" - powiedział Bill Kish, założyciel i dyrektor generalny Coyote Point.

W ramach serii urządzeń FortiBalancer firma FORTINET oferuje obecnie szereg rozwiązań ADC, które dostosowane są do potrzeb małych firm, operatorów i dostawców usług przetwarzania w chmurze.

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: Fortinet