Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Prywatne chmury od SUSE i Della

Suse DellFirma SUSE poinformowała o dostępności rozwiązania - Dell SUSE Cloud - bazującego na projekcie OpenStack, pozwalająceggo na budowę prywatnych chmur, opartego o sprzęt i usługi dostarczane przez firmę Dell oraz oprogramowanie SUSE.


Wspólne rozwiązanie wykorzystuje SUSE Cloud jako referencyjną platformę zarządzania chmurą, gotową do użycia w środowiskach korporacyjnych i zintegrowaną z procesami pielęgnacyjnymi oraz zarządzania cyklem eksploatacji. Ścisła integracja pomiędzy OpenStack i zainicjowanym przez Della projektem open source Crowbar upraszcza wdrażanie, zarządzanie i administrowanie infrastrukturą chmury. Dell i SUSE aktywnie uczestniczą w rozwoju narzędzia Crowbar, a jego integracja z SUSE Cloud umożliwia użytkownikom szybkie tworzenie prywatnych chmur.

Za pomocą rozwiązania Dell SUSE Cloud opartego na OpenStack klienci mogą łatwiej tworzyć skalowalne środowiska przystosowane do obsługi ogromnych obciążeń obliczeniowych, zachowując możliwość dostosowania chmury do swoich potrzeb.

"Firmy SUSE i Dell są mocno zaangażowane w rozwój projektu OpenStack i tworzenie łatwej we wdrażaniu i zarządzaniu korporacyjnej infrastruktury chmurowej. Cieszymy się z rozszerzenia współpracy z firmą Dell, ponieważ pozwoli ona zrealizować ten cel z korzyścią dla naszych wspólnych klientów. Dzięki technicznej i biznesowej współpracy z firmą Dell wprowadzamy na rynek kompletne korporacyjne rozwiązanie, objęte najwyższej jakości usługami pomocy technicznej"  - mówi Michael Miller, wiceprezes firmy SUSE ds. globalnych sojuszy i marketingu.

Oprogramowanie SUSE Cloud działające na serwerach Dell PowerEdge tworzy dynamiczną i elastyczną infrastrukturę prywatnej chmury. Przedsiębiorstwa używające SUSE Cloud mogą korzystać z największej biblioteki certyfikowanych aplikacji niezależnych dostawców działających w systemie Linux. Zaletą są również certyfikaty zgodności ze sprzętem firmy Dell.

"Dostarczane przez Della rozwiązania do budowy chmur odznaczają się łatwością wdrażania i zarządzania oraz możliwością skalowania zgodnie z potrzebami biznesu. Ponieważ zawsze dbaliśmy o to, by nasze rozwiązania powstawały w oparciu o otwarte standardy, współpracujemy dziś z SUSE nad rozwojem korporacyjnych rozwiązań dla prywatnych środowisk cloud computing, objętych niezbędną pomocą techniczną" - mówi Forrest Norrod, wiceprezes i dyrektor generalny Dell Server Solutions.

SUSE i Dell współpracują od ponad ośmiu lat, opracowując nowatorskie rozwiązania wyróżniające się  wydajnością, zgodnością interoperacyjną oraz niezawodnością - cechami niezbędnymi w środowiskach linuksowych działających na potrzeby biznesu.

Oparte na OpenStack rozwiązanie Dell SUSE Cloud jest już dostępne. Rozwiązanie objęte jest dostępną na całym świecie pomocą techniczną firm Dell i SUSE.

Źródło: SUSE