Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Prywatne chmury od SUSE i Della

Suse DellFirma SUSE poinformowała o dostępności rozwiązania - Dell SUSE Cloud - bazującego na projekcie OpenStack, pozwalająceggo na budowę prywatnych chmur, opartego o sprzęt i usługi dostarczane przez firmę Dell oraz oprogramowanie SUSE.


Wspólne rozwiązanie wykorzystuje SUSE Cloud jako referencyjną platformę zarządzania chmurą, gotową do użycia w środowiskach korporacyjnych i zintegrowaną z procesami pielęgnacyjnymi oraz zarządzania cyklem eksploatacji. Ścisła integracja pomiędzy OpenStack i zainicjowanym przez Della projektem open source Crowbar upraszcza wdrażanie, zarządzanie i administrowanie infrastrukturą chmury. Dell i SUSE aktywnie uczestniczą w rozwoju narzędzia Crowbar, a jego integracja z SUSE Cloud umożliwia użytkownikom szybkie tworzenie prywatnych chmur.

Za pomocą rozwiązania Dell SUSE Cloud opartego na OpenStack klienci mogą łatwiej tworzyć skalowalne środowiska przystosowane do obsługi ogromnych obciążeń obliczeniowych, zachowując możliwość dostosowania chmury do swoich potrzeb.

"Firmy SUSE i Dell są mocno zaangażowane w rozwój projektu OpenStack i tworzenie łatwej we wdrażaniu i zarządzaniu korporacyjnej infrastruktury chmurowej. Cieszymy się z rozszerzenia współpracy z firmą Dell, ponieważ pozwoli ona zrealizować ten cel z korzyścią dla naszych wspólnych klientów. Dzięki technicznej i biznesowej współpracy z firmą Dell wprowadzamy na rynek kompletne korporacyjne rozwiązanie, objęte najwyższej jakości usługami pomocy technicznej"  - mówi Michael Miller, wiceprezes firmy SUSE ds. globalnych sojuszy i marketingu.

Oprogramowanie SUSE Cloud działające na serwerach Dell PowerEdge tworzy dynamiczną i elastyczną infrastrukturę prywatnej chmury. Przedsiębiorstwa używające SUSE Cloud mogą korzystać z największej biblioteki certyfikowanych aplikacji niezależnych dostawców działających w systemie Linux. Zaletą są również certyfikaty zgodności ze sprzętem firmy Dell.

"Dostarczane przez Della rozwiązania do budowy chmur odznaczają się łatwością wdrażania i zarządzania oraz możliwością skalowania zgodnie z potrzebami biznesu. Ponieważ zawsze dbaliśmy o to, by nasze rozwiązania powstawały w oparciu o otwarte standardy, współpracujemy dziś z SUSE nad rozwojem korporacyjnych rozwiązań dla prywatnych środowisk cloud computing, objętych niezbędną pomocą techniczną" - mówi Forrest Norrod, wiceprezes i dyrektor generalny Dell Server Solutions.

SUSE i Dell współpracują od ponad ośmiu lat, opracowując nowatorskie rozwiązania wyróżniające się  wydajnością, zgodnością interoperacyjną oraz niezawodnością - cechami niezbędnymi w środowiskach linuksowych działających na potrzeby biznesu.

Oparte na OpenStack rozwiązanie Dell SUSE Cloud jest już dostępne. Rozwiązanie objęte jest dostępną na całym świecie pomocą techniczną firm Dell i SUSE.

Źródło: SUSE