Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

LenovoEMC wprowadza nową rodzinę rekorderów NVR

LenovoEMCFirma LenovoEMC Limited zapowiedziała nową rodzinę zaawansowanych rekorderów sieciowych NVR z oprogramowaniem do zarządzania monitoringiem wideo firmy Milestone, charakteryzujących się doskonałą wydajnością zapisu, współdzielenia i przechowywania cyfrowych plików wideo z monitoringu.


Nowa rodzina produktów NVR Lenovo EMC zawiera trzy modele: dwudyskowy Lenovo EMC px2-300d NVR z oprogramowaniem Milestone Arcus o pojemności 4TB z licencjami na 4 kamery oraz dwie wersje czterodyskowych urządzeń Lenovo EMC px4-300d NVR z oprogramowaniem Milestone Arcus. Pierwsza z nich ma pojemność 4TB i zawiera licencję na 8 kamer, druga 8TB i zawiera licencję na 16 kamer. Każdy model umożliwia bezpłatną aktualizację oprogramowania firmy Milestone przez rok.

Nowe urządzenia NVR Lenovo EMC umożliwiają budowę systemu monitoringu wykorzystującego sieciową pamięć masową jak również oferują transformację istniejących analogowych systemów do systemu cyfrowego (za pomocą opcjonalnego 16 kanałowego encodera na karcie PCI).

Rekordery Lenovo EMC są pierwszymi na rynku, wyposażonymi w najnowsze oprogramowanie do zarządzania nagraniami VMS Milestone Arcus firmy Milestone, lidera w dziedzinie tworzenia otwartych platform do zarządzania nagraniami wideo z kamer IP.

"Klienci potrzebujący niezawodnych, przystępnych cenowo systemów monitoringu zyskają na integracji nowej platformy Milestone Arcus VMS z nagradzanymi macierzami sieciowymi Lenovo EMC. W wyniku połączenia tych produktów powstał cyfrowy rekorder wideo o niespotykanej niezawodności, jakości obrazu, łatwości instalacji, do tego przystępny cenowo i na tyle uniwersalny, by sprostać potrzebom przechowywania danych organizacji" - powiedział Eric Arcese, President i General Manager w LenovoEMC Ltd.

Kluczowe funkcje nowych rekorderów sieciowych  Lenovo EMC:
- Automatyczna instalacja - ‘Brak konfiguracji’ działa w ciągu kilku minut
- W pełni funkcjonalna macierz NAS
- Współpracuje z kamerami analogowymi za pośrednictwem dodatkowej 16-kanałowej karty PCIe
- Współpraca z wieloma modelami kamer IP
- Zaawansowane funkcje nagrywania:
  • Wykrywanie ruchu
  • Podgląd na żywo i odtwarzanie
  • Eksport plików wideo
  • Podgląd na żywo za pośrednictwem mobilnej aplikacji (iOS & Android)
  • Powiadomienia alarmowe

Oprogramowanie Milestone Arcus jest przystępną cenowo, zintegrowaną platformą monitoringu wideo przeznaczoną do instalacji o małej złożoności. Oprogramowanie działa pod systemami, takimi jak Linux, Mac OSX i Windows. Milestone Arcus to usprawnione i proste w obsłudze narzędzie do zarządzania monitoringiem wideo z pomocą nowych NVR LenovoEMC.

Nowe urządzenia Lenovo EMC NVR będą dostępne w czerwcu 2013 r. Ceny zaczynają się od około 1199 EUR (bez VAT) za Lenovo EMC px2-300d NVR z oprogramowaniem Milestone Arcus.

Od maja LenovoEMC będzie oferować Milestone Arcus VMS w formie oprogramowania do pobrania z www.lifelineapps.com dla użytkowników macierzy Iomega px z systemem  LenovoEMC LifeLine 4.0. Wersja do pobrania będzie zawierać 30-dniowe licencje demo na dwie kamery. Dostępne będą też wersje komercyjne bez ograniczeń.

Źródło: LenovoEMC